X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
3 клас. Українська мова. Диктанти або списування. Мова і мовлення.

Завантажити презентацію

3 клас. Українська мова. Диктанти або списування. Мова і мовлення.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію підготувала вчитель-методист Скандинавської гімназії м. Києва Біляченко Ольга Василівна

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

І РІВЕНЬ Диктант або списування Подорожник Подорожник зустрічається на узбіччі доріг, на луках, поблизу помешкання, на узліссі. Заготовляють подорожник під час цвітіння. При цьому намагаються не пошкодити коріння. Сушать листя подорожника на горищах чи під іншим накриттям. Подорожник вживають для лікування різних хвороб. (З8 сл.)(М.А.Білецька)

Слайд 7

Граматичні завдання Визнач граматичну основу першого речення. Визнач частини мови у: а) другому реченні, б) останньому реченні. Визнач кількість букв та звуків в слові КОРІННЯ. Поділи для переносу на склади слово ЛІКУВАННЯ.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

ІI РІВЕНЬ Диктант або списування Білка Надійшла осінь. Листя на деревах стало жовтіти і падати на землю. Догоряють у квітниках яскраві літні квіти. Білка почала готуватися до зими. Вона збирала і сушила на сучках гриби. Носила насіння, жолуді та горіхи. Усе це ховала білка в своєму дуплі. Багато різної їжі запасла білка на зиму. Добре підготувалася лісова ласунка до зими. (55 сл.) (За Ю. Старостенком.)

Слайд 16

Граматичні завдання Визначити члени речення. Догоряють у квітниках яскраві літні квіти. Визнач частини мови в реченні. Встанови зв'язок між членами речення.

Слайд 17

Граматичні завдання Зроби звуко-буквений аналіз слова: а) НАСІННЯ; б) РІЗНОЇ. ЯСКРАВІ, СВОЄМУ - поділи на склади для переносу. ЖОВТІТИ, ПАДАТИ - визнач дзвінкі, глухі.

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

ІII РІВЕНЬ Диктант або списування На вулиці Пролунав дзвоник після останнього уроку. Гурт малечі висипав на вулицю. Сьогодні тут пильнують за порядком Іра й Люся. Кілька малюків ганяли у дворі м'яча. Раптом м'яч викотився на дорогу. Мале хлоп'я побігло за ним. Завищали гальма. Ледве встигли дівчатка зупинити хлопчика. А могла трапитись біда. Вулиця не любить пустощів. Будьте обережні на ній! (55 сл.)

Слайд 24

Граматичні завдання Визнач члени речення: РАПТОМ М'ЯЧ ВИКОТИВСЯ НА ДОРОГУ. Визнач частини мови. Встанови зв'язок між членами речення.

Слайд 25

Граматичні завдання Поділи на склади для переносу: а) ХЛОП'Я; б) МЯЧА, Визнач кількість букв, звуків: а) ОСТАННЬОГО; (м'які позначити); б) ХЛОП’ Я(тверді). Визнач приголосні, що позначають дзвінкі та глухі приголосні: а) МАЛЮКИ; б) ДІВЧАТКА.

Слайд 26

Граматичні завдання Напиши п'ять словникових слів. Запиши два слова, в яких більше букв, ніж звуків (1в.), в яких більше звуків, ніж букв (2в.) Зроби звуко-буквений аналіз слів: а) МЯЧ; б) ПУСТОЩІ.

Слайд 27

Шаблон: Доброгорська Г.В.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова