X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Природні зони України

Завантажити презентацію

Природні зони України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Природні зони України

Слайд 2

Мета уроку дізнатися: - що таке природна зона; - які природні зони існують в Україні,скільки їх, і де вони розташовані; - яка природна зона займає найбільшу площу, а яка найменшу; - у чому полягає подібність і відмінність між природними зонами України.

Слайд 3

Природна зона Природні зони - ділянки суші, які отримують однакову кількість сонячного тепла і опадів, мають однакові погодні умови, рослинний і тваринний світ.

Слайд 4

КАРТА ПРИРОДНИХ ЗОН УКРАЇНИ УМОВНІ ПОЗНАЧКИ мішані ліси лісостеп степ гори

Слайд 5

Порівняння площ природних зон України

Слайд 6

Мішані ліси Зона мішаних лісів розташована на півночі України. Простягається з півночі на південь на 150 – 200 км. Охоплює Волинську, Рівненську, Житомирську, Київську, Чернігівську області невеликі територіїЛьвівської, Тернопільської, Хмельницької, Сумської областей.

Слайд 7

Тваринний світ мішаних лісів

Слайд 8

Рослинний світ мішаних лісів

Слайд 9

Лісостеп Територія, на якій чергуються ділянки лісу і степу, називається лісостеповою зоною. У лісостеповій зоні тепле літо і помірно холодна зима. Опадів випадає менше, ніж у зоні мішаних лісів, але більше, як у степах. На степових ділянках переважає чорноземний ґрунт. Природні умови сприятливі для росту і розвитку дикорослих та багатьох культурних рослин. У цій зоні переважно трапляються ділянки листяних лісів. Там живуть тварини, більшість яких поширені і в зоні мішаних лісів.

Слайд 10

Тваринний світ лісостепу

Слайд 11

Рослинний світ лісостепу

Слайд 12

Степ На південь від лісостепу до Чорного й Азовського морів розкинулася безлісна територія — степова зона України. Поверхня степів рівнинна, з горбами, ярами й балками. Сонячні промені падають на степову зону пряміше і дужче нагрівають земну поверхню. У степах літо довге, сонячне, жарке. Опадів випадає мало. Осінь тепла. У другій половині осені йдуть дощі. Зима коротка, холодна, малосніжна. Весна настає рано. Через те, що температура повітря різко підвищується, волога з ґрунту швидко випаровується. Навесні і влітку гарячі суховії часто зумовлюють посухи. Взимку холодні вітри спричиняють хуртовини й чорні бурі. Вони руйнують родючий шар ґрунту.

Слайд 13

Тваринний світ степу

Слайд 14

Рослинний світ степу

Слайд 15

Південний берег Криму Південний берег Криму — смуга суші завширшки від 1 до 12 км між Кримськими горами і Чорним морем. Весна розпочинається рано. Літо майже бездощове, довге і спекотне. Опади випадають восени і взимку. Зима дуже тепла, тому сніг одразу тане. На погоду також впливають Кримські гори і Чорне море. Гори в усі пори року захищають Південний берег Криму від холодних північних вітрів. Улітку море прохолодніше, ніж суша. Його прохолода зменшує літню спеку. За літо вода в морі добре нагрівається. Взимку вона поступово віддає тепло, зігріваючи повітря над узбережжям.

Слайд 16

Тваринний світ Південного берега Криму

Слайд 17

Рослинний світ Південного берега Криму

Слайд 18

Кримські гори Кримські гори межують із зоною степів і Чорним морем. Від моря їх відділяє рівнинна смуга узбережжя різної ширини. До степу спускаються положисті схили гір, а до моря — круті скелі. Взимку в горах випадає багато снігу, частими є завірюхи. Навесні йдуть дощі, влітку — грозові зливи. Осінь у горах суха і тепла.

Слайд 19

Тваринний світ Кримських гір

Слайд 20

Рослинний світ Кримських гір

Слайд 21

Українські Карпати Карпатські гори, які знаходяться в Україні, називають Українськими Карпатами. Українські Карпати — гори, середні за висотою. Вони утворені кількома гірськими хребтами. Між ними розкинулися мальовничі долини. Карпатські гори — це місце в Україні, де випадає найбільше опадів: дощів — навесні і влітку, снігу — взимку. Весною сніг довго лежить на округлих вершинах гір, але з часом тане під променями сонця. Після дощів і танення снігу вода потоками збігає з гір у долини й часто спричиняє повені.

Слайд 22

Слайд 23

Тваринний світ Українських Карпат

Слайд 24

Рослинний світ Українських Карпат

Слайд 25

Зробимо останній крок - підсумуємо урок Що таке природна зона? Які природні зони є на території України? Чим відрізняються природні зони одна від одної?

Слайд 26

Продзвенів уже дзвінок Час закінчити урок. Ви активно працювали. І почуєте в кінці, Що у нас в четвертім класі – Діти просто МОЛОДЦІ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова