X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Рід незмінюваних іменників

Завантажити презентацію

Рід незмінюваних іменників

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ГРИГІР МИХАЙЛОВИЧ ТЮТЮННИК “Климко”

Слайд 2

Народився 5 грудня 1931р. в с. Шилівка на Полтавщині в селянській родині. 1937р.- його батька було заарештовано з політичних мотивів, і пущено по сибірських етапах. 1938 р. -дядько зі своєю дружиною віддали Григора до школи в український перший клас, який нараховував сім учнів, а тому через деякий час був розформований, і хлопця перевели в російський клас.

Слайд 3

1946р. - після закінчення п'ятого класу пішов в Зіньківське ремісниче училище № 7, де одержав спеціальність слюсаря,працював на Харківському заводі. 1951р. - Тютюнник пішов до армії, служив у морфлоті радистом на Далекому Сході. 1957–1962рр. - Майбутній письменник навчався в Харківському університеті на філологічному факультеті

Слайд 4

1961р. - першу новелу «В сумерки» написав російською мовою і за підписом «Григорий Тютюнник-Ташанский» надрукував її в журналі «Крестьянка» 1962р. - Після закінчення Харківського університету Тютюнник учителював у вечірній школі на Донбасі.

Слайд 5

1963р. - Григір Тютюнник переїхав до Києва, редакції газети «Літературна Україна», публікує в ній кілька нарисів на різні теми та перші оповідання: «Дивак», «Рожевий морок», «Кленовий пагін», «Сито, сито…». Молодіжні журнали «Дніпро» та «Зміна» вміщують новели «Місячної ночі», «Зав'язь», «На згарищі», «У сутінки», «Чудасія», «Смерть кавалера».

Слайд 6

1966р. - вийшла перша його книжка «Зав'язь». 1968р. - «Литературная газета» оголосила всесоюзний конкурс на краще оповідання. Григору Тютюннику було присуджено премію за оповідання «Деревій». 1972-1975рр. - Виходять друком збірки «Батьківські пороги», «Крайнебо», «Отчие пороги». 1974р. - У Таллінні виходить збірка його оповідань естонською мовою. 1978р.- збірка «Коріння».

Слайд 7

6 березня 1980 р. - не будучи в змозі в усій повноті реалізувати свій талант в атмосфері чиновницького диктату над літературою, Григір Тютюнник покінчив життя самогубством. Поховано письменника на Байковому кладовищі в Києві.

Слайд 8

Слайд 9

Життя справді складне, і єдиний у нього підручник — досвід. Щоб шанувати, треба мати талант; щоб заздрити, таланту не треба. Знати людину глибоко — страшно. Іноді я відчуваю людину, як рана — сіль. Людина, що знехтувала добром інших, зневажила його в собі. Сердяться слабкі душі, сильні — ненавидять або прощають. Цитати письменника

Слайд 10

Історія написання Повість «Климко» переносить нас у тяжкі часи фашистської окупації України. Війна застала Г. Тютюнника на Донбасі, а голод змусив його повернутися на Полтавщину, до матері. Автобіографічність не означає абсолютне відтворення хроніки життя письменника.

Слайд 11

Герой повісті «Климко» йде не на Полтавщину, а по сіль, щоб потім продати її і врятувати від голоду улюблену вчительку і себе з другом. Однак в основі твору — враження від того пам’ятного походу дитини тяжкими дорогами війни. У 70-х рр.. побачила світ повість «Климко». За книгу «Климко» у лютому 1980 р. Г. Тютюннику присуджено премію імені Лесі Українки.

Слайд 12

Тема: зображення тяжких поневірянь Климка у часи фашистської окупації рідного краю. Ідея: прокляття війни, уславлення доброти, милосердя, чуйності, щирості.

Слайд 13

Основна думка: маленькі громадяни нашої країни — діти війни — виявляли таке милосердя, яке й дорослим інколи було не до снаги. Жанр: повість автобіографічної трилогії. Три повісті — «Облога», «Климко», «Вогник далеко в степу» — побудовані на автобіографічному матеріалі.

Слайд 14

Теорія літератури Мова персонажів (монологи, діалоги) — виразна або ні, індивідуальні особливості мови; розкриває характер і допомагає зрозуміти ставлення автора (увагу слід звернути не тільки на те, що персонажі говорять, а й на те, як вони це роблять). Художня деталь (від фр. detasl) — така виразна подробиця або штрих, яка особливо збуджує думку, часто викликає в уяві цілу картину, робить зображення дуже відчутним і яскравим. Художня деталь може відображати подробиці обставин, зовнішності, пейзажу, портрета і взагалі бути домінантою цілого твору.

Слайд 15

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова