X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВІДМІНЮ-ВАННЯ ІМЕННИКІВ ПЕРШОЇ ВІДМІНИ

Завантажити презентацію

ВІДМІНЮ-ВАННЯ ІМЕННИКІВ ПЕРШОЇ ВІДМІНИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: ВІДМІНЮ-ВАННЯ ІМЕННИКІВ ПЕРШОЇ ВІДМІНИ

Слайд 2

МЕТА УРОКУ: повторити і поглибити знання про іменник як частину мови; правильно вживати відмінкові закінчення іменників першої відміни твердої, м”ягкої та мішаної групи в однині та множині; правильно визначати відмінок іменників.

Слайд 3

Сьогоднішній урок навчить нас правильно вживати відмінкові закінчення іменників першої відміни твердої, м"ягкої та мішаної групи в однині та множині, визначати відмінок іменників.

Слайд 4

Пригадаймо вивчене 1.Визначте серед поданих слів іменник: а) двадцять; б) двадцятирічний; в) двадцятка; г) удвадцятьох. 2.Подані іменники належать до... а) загальних назв; б) власних назв; в) назв істот; г) назв неістот. Олександр Довженко, Леся Українка. 3.Вкажіть іменник, що вживається лише в однині: а) ялина; б) море; в) подія; г) чесність.

Слайд 5

4.Визначте рід іменника кенгуру: а) чоловічий; б) жіночий; в) середній; г) спільний. 5.З”ясуйте, яке зі слів належить до мішаної групи: а) вуж; б) клен; в) гармидер; г) вітровій. 6.Визначте відмінок виділеного у прислів”ї іменника. Наполегливість – запорука успіху. 7.Визначте відміну іменників та групу: гай, осика, море, відповідальність, дитина, честь, теля, мати, курча.

Слайд 6

Дрімає Всесвіт на травиці, Підперши зіркою щоку, Стоїть по пояс в Україні Ромашка в білому вінку. Межі у просторі немає... Бо все, що бачу навколо я, То люба, рідна моя земля!

Слайд 7

Н. зірка Р. зірки Д. зірці З. зірку О. зіркою М. (на) зірці Кл. зірко Н. земля Р. землі Д. землі З. землю О. землею М. (на) землі Кл. земле Н. межа Р. межі Д. межі З. межу О. межею М. (на) межі Кл. меже

Слайд 8

Н. зірки Р. зірок Д. зіркам З. зірки О. зірками М. (на) зірках Кл. зірки Н. землі Р. земель Д. землям З. землі О. землями М. (на) землях Кл. землі Н. межі Р. меж Д. межам З. межі О. межами М. (на) межах Кл. межі

Слайд 9

У Р. в. множини іменники першої відміни мають, як правило, нульове закінчення і зрідка – закінчення –ів (суддів), - ей (сімей). Приголосні перед закінченням – ей не подвоюються: статей (стаття).

Слайд 10

Р. калини З. калину О. калиною Р. пісні мрії З. пісню мрію О. піснею мрією Р. вдачі З. вдачу О. вдачею

Слайд 11

Павлик сидів на траві (М.в.) й замислено, не кліпаючи, дивився в землю (З.в.). Він думав про те, як прилетить пташка (Н.в.)... Він висмикнув із землі (Р.в.) паличку (З.в.) коло гніздечка й заки- нув її в траву (З.в).

Слайд 12

У давальному й місцевому відмінках однини відбувається чергування приголосних ( річка – у річці, сестричка – сестричці, дорога – на дорозі, стріха – на стрісі).

Слайд 13

Зоре моя вечірняя, Зійди над горою, Поговорим тихесенько В неволі з тобою. Т.Шевченко Вставати на зорі (М.в.), звертатись до зорі (Р.в.), помічати зорі (З.в.). Завдячувати землі (Р.в.), не зорати землі (Р.в.), сидіти на землі (М.в.).

Слайд 14

Коли так кажуть ? Не чути землі під собою. Хоч з-під землі викопай. Як із-під землі з'явитися. Як крізь землю провалитися.

Слайд 15

За що можна подякувати Землі

Слайд 16

Домашнє завдання: Правила на стор. 94,97; вправа 160. БАЖАЮ УСПІХІВ! Де і коли це вам згодиться? Що вчилися робити на уроці?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова