X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
основні випадки чергування у-в, і-й

Завантажити презентацію

основні випадки чергування у-в, і-й

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

САМОСТІЙНА РОБОТА Вставте потрібну літеру г або ґ Дикі …уси, …роно винограду, не лови …ав, виснаження …рунту, …убитися у здо…адках, …о…оль-мо…оль, запах …рибів, який …едзь укусив, стиглий а…рус, велика …уля.

Слайд 2

ТЕМА. СКЛАД. ПРАВИЛА ПЕРЕНОСУ З РЯДКА В РЯДОК. НАГОЛОС

Слайд 3

М Е Т А: поглибити знання про наголос в українській мові; удосконалювати навички складоподілу та технічного переносу слів з рядка в рядок; ознайомити із орфоепічним словником та словником наголосів і навчити користуватися ними; розвивати мовну культуру.

Слайд 4

ЗАГАДКА Я місце, де лежать товари, Звичайно, в тарі чи без тари. А мій омонім є у слові. Один чи кілька звуків в слові.

Слайд 5

СКЛАД – це частина слова, яку вимовляємо одним поштовхом видихуваного повітря. У слові стільки складів, скільки в ньому голосних звуків.

Слайд 6

ВІДКРИТИЙ СКЛАД – це такий склад, який закінчується на голосний звук. Наприклад: бе-ре, ви-же-ни. ЗАКРИТИЙ СКЛАД – такий склад, який закінчується на приголосний звук: берег, клас, пень.

Слайд 7

Записати речення, поділивши слова на склади, а потім для переносу. Грудень землю грудить, а хатинки студить. Січень погідний – то й рік буде плідний. Лютневий сніг за золото дорожчий.

Слайд 8

Підкреслити слова, які не можна переносити, а в тих, які можна, показати можливі варіанти переносу Сонце, досвід, орел, пташка, алея, узбіччя, передзвін, надзвичайний, узвіз, скраю, гончарство, розквіт, джміль, ясен, сім’я, діалог.

Слайд 9

НАГОЛОС – це виділення посиленням голосу певного складу в слові. ЛОГІЧНИЙ НАГОЛОС – це виділення посиленням голосу та підвищенням тону найважливішого в реченні за змістом слова або словосполуки.

Слайд 10

Прочитати речення, вирізняючи логічним наголосом виділені слова. Простежте, як змінюється зміст речення. Що боїться майстра? Діло кого боїться? Діло що робить? Діло майстра боїться. Діло майстра боїться. Діло майстра боїться.

Слайд 11

ПОДВІЙНИЙ НАГОЛОС Помилка – помилка завжди – завжди весняний – весняний загнутий-загнутий серпанковий-серпанковий мабуть – мабуть первісний – первісний борщевий - борщовий

Слайд 12

Домашнє завдання Вивчити § 17, написати вправу 261.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова