ПОДІЛ ІМЕННИКІВ НА ВІДМІНИ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Електронна презентація Нагороди імені В. Даля і нагороджені ними Котик Олена Миколаївна – викладач Молодогвардійського професійного будівельного ліцею
Де народився, там і згодився В. Даль ніколи не забував, що батьківщина його - Луганськ, і тому літературний псевдонім узяв Козак Луганський.
Один з перших тлумачних словників в Європі У світову і слов'янську культуру В. Даль назавжди увійшов як автор унікального "Тлумачного словника живої мови" великороса. Перше видання Словника побачило світло в 1863-1866 рр.
Вшанування пам’яті Володимира Даля За 50 років праці Даль розтлумачив близько 200 тисяч слів, зібрав понад 37 тисяч прислів’їв та приказок. Ця титанічна праця була відзначена престижною на той час Ломоносівською премією і званням почесного академіка.
Вшанування Володимира Даля Пройшли роки й видатних людей, які зробили великий внесок у розвиток російської мови, лексикографії, літератури і фольклору нагороджують Премією імені Володимира Даля та Золотою медаллю імені В. Даля
Золота медаль імені В. І. Даля Золота медаль імені В. І. Даля присуджується Російською академією наук з 1994 року за видатні роботи в області російської мови, лексикографії, літератури і фольклору.
Трубачев Олег Миколайович 1994 рік За фундаментальну лексикографічну працю "Етимологічний словник слов'янських мов (праслов'янський лексичний фонд)"
Апресян Юрій Дереникович 2004 рік За "Новий пояснювальний словник синонімів російської мови“ в 3-х томах
Шведова Наталія Юльєвна 2009 рік За цикл наукових праць з проблем дослідження лексико-граматичної системи російської літературної мови і її смислової будови
Премія імені В. І. Даля літературна премія російської еміграції присуджувалася в Парижі в 1980-і роки. У жюрі премії входили головний редактор газети "Російська думка" Ірина Іловайська, історик Микита Струве, славіст Жорж Нива та інші.
Лауреати премії 1978 - Володимир Кормер (за книгу "Кріт історії") 1979 - Наль Подільський (за повість "Котяча історія") 1980 - Фелікс Розинер (за роман «Дехто Финкельмайєр") 1981 - Юрій Гальперін (за роман "Міст через Літу") 1984 - Вадим Делоне, посмертно (за книгу "Портрети в колючій рамі") 1985 - Фелікс Свєтов (за книгу "Досвід біографії") 1986 - Юрій Карабчиєвський (за книгу "Воскресіння Маяковського«)
Володимир Кормер Роман "Крот історії, або Революція в республіці S=F" був відправлений до Парижа, де в лютому 1979 отримав премію імені В. Даля, був надрукований в тому ж році і перекладений на французьку та італійську мови.
Наль Подільський Художню прозу почав писати з 1975 року. За повість "Котяча історія" отримав премію імені В. Даля (Париж, 1979), а за цикл новел "Успіх гри" - застереження КДБ СРСР по 70-ій ("антирадянській") статті. З 1982 року - член Російського союзу професійних літераторів. Окрім літературних публікацій писав лібретто для пантоміми, сценарії діафільмів і мультфільмів.
Фелікс Розинер Роман "Хтось Финкельмайєр", закінчений в 1975 році, був знехтуваний радянськими видавництвами і поширювався виключно в самвидавстві. Після еміграції автора роман вийшов на заході в 1980 році. Роман, присвячений долі "неофіційного" поета в СРСР, був удостоєний паризької літературної премії ім. Володимира Даля за 1980 рік (під назвою "Пил на вітрі ") і був переведений на англійську, французьку та іврит. За цей же роман Розинер був номінований на Нобелівську премію з літератури.
Юрій Гальперін Отримав визнання завдяки повісті "Міст через Літу", що написана в 1975 в Ленінграді й опублікована в 1982 в Лондоні. У 1981 за цю повість отримав в Парижі російську премію імені Володимира Даля.
Вадим Делоне У 1979 році в паризькому журналі "Ехо-камера" була опублікована повість Делоне про табір - "Портрети в колючій рамі". У 1984 році він був посмертно нагороджений літературною премією Даля. З 1989 року його вірші стали друкуватися в СРСР, а в 1993 році в Омську була перевидана і повість "Портрети в колючій рамі".
Фелікс Свєтов У 1978 році Свєтова і його дружину вже не друкували в офіційних радянських виданнях, вони піддавалися тиску з боку влади. За роман, що вийшов в Парижі, "Досвід біографії" (1985) отримав премію імені Володимира Даля.
Юрій Карабчиєвський Справжню популярність - спочатку на заході, а потім в СРСР/СНД і Росії - принесла йому книга "Воскресіння Маяковського". Вона вийшла у видавництві "Країна і світ" в 1985 році в Мюнхені. А в 1986 році в Парижі книга була удостоєна премії імені В. Даля. (Рішення про це паризьким жюрі - у складі І. Іловайської, М. Геллера, Ж. Нива, Н. Струве і під головуванням В. Некрасова - було, за повідомленням журналу "Країна і світ", прийнято одноголосно.)
Схожі презентації
Категорії