X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
111

Завантажити презентацію

111

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Мета:адаптація молодих педагогів у колективі,їхнє самоствердження й професійне становлення;підвищення їхнього освітнього,фахового рівня. Завдання проекту:- Створення сприятливих умов щодо якісної адаптації молодого вчителя в школі; -Допомога педагогу у розв’язанні конкретних проблем щодо методики викладання; -Ознайомлення вчителів-початківців із сучасними методиками й технологіями навчання,перспективним педагогічним досвідом,особливостями роботи з шкільною документацією; -Допомога педагогу у професійному становленні,вироблені власного стилю роботи,розвитку фахового потенціалу через використання сучасних методів,засобів навчання,впровадження нетрадиційних форм і прийомів,нових педагогічних технологій; -Забезпечення вчителів інформаційною підтримкою,формування електронної бази даних щодо інноваційної діяльності молодих педагогів,створення сучасних науково-методичних матеріалів,фондів навчальної,довідкової,методичної,психолого-педагогічної,наукової,науково-популярної,художньої та іншої літератури і періодичних видань. Забезпечення психологічного супроводу професійного становлення молодого спеціаліста.

Слайд 3

АДАПТАЦІЯ Професійна Соціально-психологічна адаптація адаптація

Слайд 4

Адаптація-це механізм "активного включення" у систему діяльності, входження у колектив є складним діалектичним процесом, який відчуває вплив багатьох факторів (соціально-економічних, політичних тощо.) На першому етапі адаптації відбувається ознайомлення молодого вчителя з вимогами до професії, його включення в самостійну професійну діяльність, зіставлення рівня готовності до роботи з вимогами навчально-виховного закладу. Другий етап пов'язаний із процесом подолання труднощів навчальної діяльності й початком формування майстерності молодого вчителя. Третій етап — це етап високої адаптованості, він є результатом ефективності діяльності молодого вчителя на попередньому етапі. Для цього етапу характерний високий рівень самостійності молодого вчителя, його творчий підхід до навчальної діяльності.

Слайд 5

Адаптація Дослідження свідчать, що процес адаптації молодих учителів до навчальної діяльності значною мірою обумовлений ступенем і характером допомоги, яку молодий учитель отримує від адміністрації школи, досвідчених учителів, колег по роботі.

Слайд 6

Як вважає В.С. Мерлін, пристосування особистості можливе тільки тоді, коли людина обирає не професійну спеціальність, а більш-менш широку галузь праці . Виділяє два основних критерії такого пристосування: 1.Рівень пристосування особистості до діяльності тим вищий, чим вона більше відповідає соціальним потребам нормам, чим вона успішніша; 2.Рівень пристосування тим вищий, чим більше діяльність задовольняє особистість і сприяє її розвитку. Базовими характеристиками адаптованості молодого вчителя професійної діяльності є його включення у трудову діяльність і його емоційне самопочуття.

Слайд 7

Ознаками процесу дезадаптації можуть бути наступні: недостатньо добра або навіть погана робота молодого вчителя, низький рівень його зацікавленості в результатах праці; прагнення змінити місце роботи; відсутність активної участі у суспільному житті, у житті колективу; відсутність інтересу до професійного педагогічного росту; постійні конфлікти з колективом, керівництвом, учнями; ігнорування інтересів колективу; незадоволення своєю працею, її результатами, місцем роботи.

Слайд 8

ОТЖЕ Соціально-психологічну адаптацію можна визначити як входження людини в систему внутрішньо-групових відносин, пристосування до цих відносин, вироблення зразків мислення та поведінки, які відображають систему цінностей норм даного виробничого колективу, набуття, розвиток умінь, навичок міжособистісного спілкування у цьому колективі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Портфоліо