X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тема. Професійні слова та терміни (українська мова 6 клас)

Завантажити презентацію

Тема. Професійні слова та терміни (українська мова 6 клас)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок з української мови 6 клас Підготувала: Учитель української мови та літератури Артемівської загальноосвітньої школи I- III ступенів №24 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів Концелідзе Алла Анатоліївна Професійні слова та терміни

Слайд 2

Великий Кобзар Т.Г.Шевченко Ну щоб, здавалося, слова… Слова та голос, більш нічого, А серце б’ється, ожива Як їх почує….

Слайд 3

Тема уроку: Професійні слова та терміни

Слайд 4

вивчити поняття про професійні слова, терміни та їх особливості; сформувати вміння вирізняти такі слова в реченнях і текстах; удосконалити навички користування тлумачним словником; сприяти збагаченню мовного словника; розвивати культуру усного та писемного мовлення; виховувати любов до рідного слова. Мета нашого уроку

Слайд 5

Перша зупинка “Старт”

Слайд 6

Друга зупинка “Водоспад Орфографічний”

Слайд 7

Третя зупинка “Алея теоретиків”

Слайд 8

Четверта зупинка “Долина знань”

Слайд 9

Прочитати речення, пояснити лексичне значення виділених слів. Чи є ці слова загальновживаними? У мові представників яких професій уживається кожне з них? З якою метою вживаються такі слова в художніх творах? Яке з цих слів можна вважати науковим терміном? Значення слова термін з’ясувати за словником. Час у небо, час! В шоломофонах пеленг писне тонко – й зльотна смуга вже гойдає нас. (М. Сич.) Дзвенять якорі. На бакборті трап тихенько скрегоче в холодну сталь. І раптом наказ: “Повернути! Вест!” Над обрієм щогла здіймає хрест… (О. Влизько.) Ходіть, професоре, до лісу, він теж відкриє вам дива. …Можливо, сарна чи лисиця рудим нейтрино промайнуть… (О. Шугай.) На КП тут сидів генерал, що полки його зайняли всі траншеї на цій висоті. (А. Кацнельсон.)

Слайд 10

Словник 1. Пеленг – напрям від спостерігача до об’єкта, що визначається кутом між площиною меридіана і вертикальною площиною, яка проходить через центр компаса та об’єкт, визначається приладом пеленгатором. 2. Трап – сходи або драбина на судні. 3. Вест – західний вітер. Нейтрино – електрично нейтральна елементарна частинка з масою, набагато меншою за масу електрона, яка відзначається надзвичайно великою проникною здатністю. 4. КП - контрольний пост.

Слайд 11

Термін - однозначне слово або словосполучення, що виражає поняття певної галузі науки, техніки, мистецтва, суспільного життя. Наприклад, терміни, що ними послуговуються рекламісти: банер (прямокутний рекламний планшет на місці продажу); басорама (панель з підсвічуванням, установлена на даху автобуса чи автомобіля) і т.п.

Слайд 12

Професійні слова - це слова, які використовують у своєму в мовленні люди, об'єднані однією професією чи спеціальністю. Наприклад, у мовленні рибалок: зелень — ниткоподібні водорості, що з'являються у водоймах улітку, виповзок — великий земляний черв'як, жало — вістря гачка і т.п.

Слайд 13

П’ята зупинка “Дивосвіт вправ”

Слайд 14

Випишіть групи професіоналізмів, поясніть, з якою професією вони пов’язані. Соло, дім, день, ніч, квартет, син, дочка, акварель, вулиця, пензлі, лікар, дощ, хірург, скальпель, вітер, комбайн, зерно, скрипічний ключ, анатомія, нота.

Слайд 15

Уявімо себе в якій-небудь професії. Які предмети або атрибути нам необхідні, в першу чергу? Шоста зупинка “Літературна розминка”

Слайд 16

Сьома зупинка “Ключ до знань”

Слайд 17

П. 4 (с. 19-21), вправи 33 (письмово), 36 (усно). Домашнє завдання

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова