X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Промислова революція в Англії

Завантажити презентацію

Промислова революція в Англії

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Промислова революція в Англії

Слайд 2

Завдання уроку Визначити передумови промислової революції в Англії; Розкрити суть і наслідки промислової революції в Англії; Вчитися встановлювати причинно – наслідкові зв»язки, працювати з джерелами інформації, робити висновки та узагальнення.

Слайд 3

План уроку Передумови промислової революції в Англії. Суть промислового перевороту. Початок промислової революції. Наслідки промислової революції в Англії

Слайд 4

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Аграрна революція; Промислова революція; фабрика Опорні дати: 70-80-ті роки ХVІІІ ст. – початок промислової революції в Англії 1784 р. – створення Джеймсом Уаттом парової машини 1814 р. – створення першого вдалого паротягу інженером-самоуком Джорджем Стефенсоном.

Слайд 5

Проблемне завдання Деякі історики вважають, що промисловий переворот відбувся в Англії раніше, ніж в інших країнах Європи завдяки її вдалому географічному положенню, яке сприяло розвитку мореплавства й торгівлі. Чи погоджуєтеся ви з цією думкою? Відповідь обгрунтуйте.

Слайд 6

Промисловий переворот ( промислова революція)– швидкий розвиток промисловості, що виявляється в переході від мануфактурного виробництва до машинного. Сторони промислового перевороту технічна суспільна Перехід від мануфактури до фабрики Формування нових станів суспільства Промислова буржуазія Наймані робітники

Слайд 7

Актуалізація опорних знань Що таке аграрна революція? В чому суть обгородження? Яке риси були характерні для господарства «нових дворян»? Що англійці називали «найкоштовнішим продуктом королівства»? Чому? Яке технічне обладнання потрібно для виробництва сукна?

Слайд 8

Сторони промислового перевороту технічна Перехід від мануфактури до фабрики Знайдіть на малюнках принципові відмінності в організації виробництва. На якому малюнку зображена фабрика?

Слайд 9

Сторони промислового перевороту технічна Перехід від мануфактури до фабрики Що таке мануфактура? Які види мануфактур ви знаєте? Що необхідно для збільшення кількості товарів для населення? Технічні винаходи Дж.Вайт Прядильна машина з летючим човником Дж. Харгривс Прялка «Дженні» 1770 Е. Картрайд Механічний ткацький вестат Парова машина для відкачування води з шахт Дж.Ватт Парова машина 1784р 1771р. – поява першої фабрики в Англії

Слайд 10

Технічні винаходи Прялка «Дженні». Парова машина Дж.Ватта

Слайд 11

Джордж Стефенсон Паровоз «Блюхер», 1814

Слайд 12

Роберт Фултон

Слайд 13

Сторони промислового перевороту технічна Перехід від мануфактури до фабрики ФАБРИКА Велике приміщення; Машини; Сировина; Готова продукція ЛЮДИ НАЙМАНІ РОБІТНИКИ ПРОМИСЛОВА БУРЖУАЗІЯ

Слайд 14

суспільна Формування нових станів суспільства Промислова буржуазія Наймані робітники ПРОМИСЛОВА БУРЖУАЗІЯ Капітал ( гроші ) З яких верств населення могла сформуватися промислова буржуазія? Що необхідно мати промисловій буржуазії, щоб заснувати фабрику? Банкіри Власники мануфактур Нові дворяни Цінні папери ( акції) Пограбування колоній работоргівля

Слайд 15

суспільна Формування нових станів суспільства Промислова буржуазія Наймані робітники В чому суть обгородження? З якої верстви населення в основному формувалися робітники? Обгородження Втрата селянами землі, розорення

Слайд 16

Передумови промислової революції в Англії. Встановлення конституційної монархії Аграрна революція Технічні винаходи Високий рівень розвитку науки Розорення селянських господарств Розвиток господарств великих землевласників та фермерських господарств Перетворення селян на найманих робітників Швидкий розвиток мануфактур Подальший розвиток торгівлі

Слайд 17

Початок промислової революції Розпочався промисловий переворот у текстильній промисловості, і перш за все в бавовняній галузі. І.Кларк. Прядильна фабрика в Ланкаре (Шотландія).

Слайд 18

Застосування машин прискорило розвиток металургії, вугільної промисловості. Виникло машинобудування, основу якого складали винахід і широке застосування токарного верстата та свердлильної машини.

Слайд 19

Адам Сміт 1776р. – видання «Дослідження природи та причин багатства народів» Перевага поділу праці; Теорія рівноваги на ринку; Теорія розподілу доходів; Невтручання держави у ринок. Адам Сміт (1723 - 1790) — британський (шотландський) економіст, філософ-етик; один із засновників сучасної економічної теорії.

Слайд 20

Із книги А. Сміта «Дослідження природи та причин багатства народів» “Насправді ... особа аж ніяк не має наміру служити спільному благу... Якщо така людина пускає капітал у сферу національної промисловості, то аж ніяк не з патріотизму... Але, дбаючи всюди про власний виграш, він у такому разі, як і в багатьох інших, спрямовується дією невидимої руки до досягнення мети, яка анітрохи його не обходила". 1. Що мав на увазі А. Сміт під “невидимою рукою”? 2. На яких властивостях підприємців наголошує А. Сміт? 3. Чим у своїх діях керується підприємець?

Слайд 21

Наслідки промислової революції в Англії Відбувся перехід від ручного до машинного виробництва, від мануфактури до фабрики; Перетворення Англії на «майстерню світу»; Відбулося розширення внутрішньої і зовнішньої торгівлі; Поява нових станів суспільства: буржуазії та найманих робітників; Зростання впливу інтелігенції; Виступи робітників ( «луддити» ).

Слайд 22

Зображення луддитів, які руйнують ткацький верстат.

Слайд 23

Деякі історики вважають, що промисловий переворот відбувся в Англії раніше, ніж в інших країнах Європи завдяки її вдалому географічному положенню, яке сприяло розвитку мореплавства й торгівлі. Чи погоджуєтеся ви з цією думкою? Відповідь обґрунтуйте.

Слайд 24

Закріплення 1.Що таке промислова революція? 2.Назвіть основні відмінності між фабрикою та мануфактурою. 3.Які технічні винаходи дали змогу здійснити промислову революцію? 4.З'ясуйте соціальні наслідки аграрної та промислової революцій. 5.Назвіть основні положення економічного вчення А. Сміта.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія