X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тетчеїзм і Рейганоміка

Завантажити презентацію

Тетчеїзм і Рейганоміка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тетчеризм та Рейганоміка

Слайд 2

Тетчеризм Тетчери зм — політика консервативного правління Великої Британії на чолі з Маргарет Тетчер (1979–1990), що супроводжувалась приватизацією національних підприємств, монетаризмом у фінансово-економічній сфері, зменшенням фінансування освіти й охорони здоров'я.

Слайд 3

Наприкінці 70-х років загострилися соціально-економічні проблеми Великої Британії. Лейбористський уряд Дж. Каллагена не зміг впоратися з ситуацією, палата громад 1979 р. винесла йому вотум недовір'я. Парламент було розпущено, а на нових виборах перемогла консервативна партія. Прем'єр-міністром уперше в історії Англії стала жінка — Маргарет Тетчер. Її метою було вивести Велику Британію із соціально-економічного застою.

Слайд 4

Слайд 5

У соціальній галузі Тетчер застосувала принцип: хто багато заробляє, тому нема чого безплатно вчитися і лікуватися.

Слайд 6

Надати максимальної свободи приватному підприємництву. Сприяти зростанню ролі корпорацій і ринку в регулюванні господарських процесів. Систематичне скорочення націоналізованого сектора економіки. До приватників поверталися підприємства нафтової, авіакосмічної, суднобудівної та інших галузей промисловості. Суттєво скорочувалися податки. Зниження темпів зростання державних видатків. скорочення соціальних програм. Закриття збиткових підприємств. Обмеження зростання зарплат.

Слайд 7

«Англійське диво»

Слайд 8

Щорічні прибавки до заробітної плати становили 7-8%. За 80-ті роки кількість акціонерів у Англії потроїлася, перевищивши 8 млн. Кожен третій британець є власником акцій. 15 млн родин— 60% загальної кількості— мешкають у власних будинках або квартирах.

Слайд 9

М. Тетчер стала британським прем'єр-міністром, що у XX ст. найтриваліший час був при владі. Наприкінці 1990 р. вона змушена була піти у відставку. Однак для більшості британців М. Тетчер залишилась одним з найвидатніших політичних діячів країни і світу.

Слайд 10

Рейганоміка Рейгано міка — державна економічна політика американського уряду Рональда Рейгана в 1981–1988 роках для подолання економічної кризи 1980–1982 років та її наслідків.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

У 1981 р. ухвалено Закон про оподаткування, що передбачав поетапне скорочення податків. Згідно з Законом про податкову реформу (1986 р.) було відредаговано закон про оподаткуіання 1981 року. Реалізовано програму «нового федералізму». Проведено політику зменшення впливу профспілки. Фактично створено нові форми трипартизму - соціального партнерства держави, бізнесу та робітників в особі профспілок.  

Слайд 14

Розпочато процес перерозподілу функцій держави, здійснено приватизацію. Уряд відмовився від директивних методів державного втручання, було обмежено його повноваження, традиційну бюрократію, її монопольне керування, демонтовано різні регулювальні інститути. У зовнішньоекономічній діяльності запанувала політика "фритредерства". Ослаблення торговельно-політичних бар'єрів дало змогу американському капіталу використати технологічну та фінансову переваги перед конкурентами, проникнути на ринки інших країн, що одночасно сприяло інтенсифікації технічного прогресу, структурній перебудові економіки, подоланню інфляції в країні.

Слайд 15

Результатом рейганоміки стало економічне піднесення США впродовж 1983-1989 рр. і зміцнення міжнародних економічних позицій. Рівень ВВП у 1989 р. перевищив показники 1979 р. на 25 %, особисте споживання зросло на 1/3, рівень безробіття зменшився до 5 %, інфляції - до 4 %.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Всесвітня історія