X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Росія 19ст

Завантажити презентацію

Росія 19ст

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала: керівниця гуртка «цікава інформатика» Катрич Ірина Сергіївна Кросворд. Історія кросворду в Україні. Різновиди кросвордів.

Слайд 2

Кросворд (англ. Crossword — перетин слів) — гра-задача, яка полягає у вписуванні літер у перехресні рядки клітинок накресленої фігури так, щоб за горизонталлю та вертикаллю вийшли загадані слова.

Слайд 3

Історія кросворду в Україні Радянські часи У радянських газетах кросворди, як і будь-які інші матеріали, неминуче повинні були мати ідеологічне виправдання. Зазвичай вважалося, що кросворд розширює кругозір читача і розвиває його ерудицію. Успішне і повне рішення кросворду, складеного з такою установкою, вимагало чималих знань (найчастіше зовсім неактуальних) та звернення до джерел у вигляді словників, енциклопедій і атласів.

Слайд 4

Пострадянські часи Видання пострадянського часу були орієнтовані не на ідеологію, а на читацький попит. У центральних газетах з'явилися «фірмові» авторські кросворди, вирішення яких було швидше розвагою, ніж серйозною головоломкою. Газетний бум кінця 1990-х виявив значний інтерес до розважальних видань, у тому числі й до інтелектуально-розважальних. З'явилися спеціалізовані «кросвордні» газети. Однак попит явно перевищував пропозицію і спровокував у 1999–2006 роках три хвилі «експансії» популярних за кордоном головоломок на український ринок.

Слайд 5

Сканворди Першими були «скандинавські» кросворди, які швидко завоювали більшу популярність, ніж класичні. Але їх особливості призвели до того, що сканвордні видання ще менше, ніж кросвордні, могли претендувати на звання «інтелектуальних».

Слайд 6

Японські головоломки Потім були взяті в обіг японські головоломки. «Малювання по числах», перейменоване в «японський кросворд», привернуло маси читачів до розгадування картинок, відірвавши солідну частину аудиторії кросвордних видань.

Слайд 7

Інші Потім підтягнулися інші цифрові головоломки — «судоку», «какуро», «Хосі», «футосікі» та інші. Вони не змогли обігнати за популярністю «японські кросворди», але також набрали свою аудиторію, відбираючи її в інших розважальних видань.

Слайд 8

Різновиди кросвордів Класичний кросворд. Класичний варіант кросворду складається з сітки кросворду та текстів питань та відповідей до них. Сітка кросворду містить клітини з літерами слів-відповідей, а також пусті клітини. При цьому кожна клітина першої літери будь-якого слова-відповіді має номер, яким позначається ця відповідь та питання до неї.

Слайд 9

Скандинавський кросворд (сканворд). Скандинавський кросворд (сканворд) від класичного кросворду відрізняється значно більшою кількістю перетинів слів за вертикаллю і горизонталлю. До того ж у сканворді замість розгорнутих питань в окремій графі в окремих клітинках пишуться короткі питання до загаданих слів, які також можуть бути представлені у формі зображень або фотографій і займати кілька клітин сітки.

Слайд 10

Циклічний кросворд (циклокросворд). У циклокросворді (циклічному кросворді) слова розташовуються навколо клітини з номером відповідного питання. Відмінною особливістю такого кросворду є однакова кількість букв у всіх загаданих словах — зазвичай, 4, 6 або 8. Перетини слів відбуваються по дузі кола. При цьому якщо слово знаходиться не з краю сітки, то всі його літери, так чи інакше, одночасно є літерами й сусідніх слів.

Слайд 11

Чейнворд або лінійний кросворд. У чайнворді (анг. chain — ланцюг, англ. word — слово) перетин слів являє собою лінію (тобто ланцюг). Тому друга поширена назва — лінійний кросворд. Існуюсть також подвійні лінійні кросворди

Слайд 12

Угорський кросворд (філворд). Філворд складається з клітин, у яких вже присутні букви відповідей. Кожна відповідь являє собою ланцюжок клітин. Слова-відповіді не перетинаються і не мають спільних клітин з іншими словами. При цьому клітини сусідніх відповідей повинні стикатися. Англійський кросворд. У цій головоломці, подібно до угорського кросворду, також використовується поле з літерами, але кожне слово завжди йде в одному напрямку, який до того ж може бути діагональним, не ламаючись всередині. При цьому, на відміну від філворду, слова можуть перетинатися в буквах. Таким чином одна й та ж літера може належати різним словам. Так само, як і в угорському кросворді, після розгадування всіх слів на полі можуть залишитися «зайві» букви, що складають загальне ключове слово кросворда. Американський кросворд. У цьому різновиду кроссворда замість сітки дано прямокутне поле клітинок, а питання прив'язані до конкретних горизонталей і вертикалей, але точне положення відповідей неведомое. Зазвичай, зазначена довжина і порядок відповідей знаходяться на лінії, то ж вихідна сітка кросворду може бути знайдена методом, аналогічним рішенням японської головоломки.

Слайд 13

Тривимірний кросворд. У тривімірному кросворді слова можуть бути розташовані таким чином, що при розтині його площинами, паралельним координатним площинам і віддаленим одна від одної на задану відстань-крок, в перетинах утворювалися кросворди.

Слайд 14

Ключворд (кейворд). У цій головоломці потрібно відновити вихідний кросворд, кожна буква якого зашифрована певною цифрою. При цьому зв'язок між буквами й цифрами (в межах однієї головоломки) завжди однозначний, то ж кожній букві відповідає лише певна цифра і навпаки.

Слайд 15

Користь кросвордів Користь кросвордів, насамперед, у тому, що вони розширюють кругозір і мотивують до отримання нових знань. Незнайомі слова стають близькими й зрозумілими, а людина, захоплена розгадуванням, незабаром перетворюється на визнаного эрудите. Інтелектуальна розвага, доступна всім, позитивно впливає на роботу головного мозку. Лікарі настирливо рекомендують розгадувати кросворди людям літнього віку для профілактики погіршення пам’яті, поліпшення мозкової діяльності, боротьби з дратівливістю. Вважається, що це заняття – найефективніший засіб у боротьбі з хворобою Альцгеймера. Молодим людям потрібно розгадувати кросворди, щоб позбутися забудькуватості, натренувати логічне мислення, навчитися мислити асоціативно. Проводячи час за словесними головоломками, можна забути про дрібні проблеми, легше пережити стрес і образу. Вважається, що для розширення кругозору та поліпшення пам’яті найбільше підходять класичні кросворди, а користь японських кросвордів - у поліпшенні логічного й асоціативного мислення. Бажано чергувати головоломки, щоб були активними всі зони.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія