X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Росія та США наприкінці XIX ст.,реформи та їх наслідки

Завантажити презентацію

Росія та США наприкінці XIX ст.,реформи та їх наслідки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Робота проектного етапу Всеукраїнського інтерактивного конкурсу Малої академії наук «МАН-Юніор» В номінації «Історик-Юніор»

Слайд 2

Учасник : Бондар Артем Валерійович Учень 9-Б класу ЗОШ №3 м. Миколаєва Вчитель : Бессонов Олександр Сергійович

Слайд 3

Тема:«Росія та США наприкінці XIX ст.,реформи та їх наслідки»

Слайд 4

План 1)Ситуация в Російській імперії та Сполучених Штатах на кануні скасування кріпацтва та відміни рабства. а) Причини запровадження кріпацтва в Росії та рабства у Америці. б) Наслідки запровадження кріпацтва в Росії та рабства у Америці. 2) Нормативні акти та умови скасування кріпацтва та відміни рабства. а) Маніфест Олександра ІІ б) Декларація Авраама Лінкольна 3) Історичні особи ініціатори змін а) Історико психологічна характерістика Російського Самодержця Олександра ІІ б) Історико психологічна характерістика Президента США А. Лінкольна. 4) Російська імперія та Сполучені Штати після скасування кріпацтва та відміни рабства. а) Реакція населення. б)Зміни у економічному та політитчному житті

Слайд 5

Впровадження кріпацтва відповідало певному етапу розвитку суспільно-політичних відносин Російської Імперії. Праця рабів широко використовувалась у плантаційному господарстві, дозволяючи отримувати американським рабовласникам високі прибутки.

Слайд 6

До відміни кріпацтва ставлення до так званих низьких класів населення( селян-кріпаків) було досить зневажливим. До відміни рабства раби в США вважалися тільки дешевою робочою силою, точніше власністю господаря. Ставлення в ті часи до людей які не мали багато грошей та майна, або які відрізнялись расовою ознакою було досить незважливим та жорстоким.

Слайд 7

Збереження кріпацтва до кінця 19 століття призвело до відставання Російської Імперії та як наслідок поразку Росії у Кримській війні та принизливі для неї умови Паризького мирного договору 1856 р. Збереження рабства в США призвело до роздрібленності,суперечок повязаних із землею,як наслідок Громадянську війну 1861-1865 років найкривавішої в історії США.

Слайд 8

Під загрозою революції Олександр II повинен був відмінити кріпацтво, або Росію могли перетворити на колонію. 19 червня 1862 тодішній президент Сполучених Штатів Америки Авраам Лінкольн підписав закон, яким було скасовано рабство в США, що сприяло об’єднанню Півночі і Півдня і незначному припиненні гноблення чорношкірих.

Слайд 9

19 лютого 1861 р. Олександр II затвердив «Положення», «Маніфест» та інші документи селянської реформи. 1 січня 1863 була прийнята Декларація незалежності, в якій також згадувалося про необхідність звільняти рабів, які перебували у великих землевласників. А у 1865 році була прийнята 13 поправка до Конституції, якою влада Америки задекларувала скасування рабства в США.

Слайд 10

За «Маніфестом» кріпаки отримували особисту свободу і деякі громадянські права, могли найматися на роботу на фабрики й заводи. У Америці рабам надавали повну свободу для того щоб вони добровільно записувалися у ряди Американської армії.

Слайд 11

Авраа м Лі нкольн 16-й президент США (1861—1865), визволитель американських рабів.Був справедливою особистістю, вважав, що чорні та білі повинні мати рівні права. Олександр ІІ – вольова, сильна людина. Зробив великий внесок у розвиток Російської Імперії.У1861 скасував кріпосне право, за що одержав ім'я «Визволитель».

Слайд 12

Виплачена поміщикові державою сума стягувалася з селянина протягом 49 років у розмірі 6% річних. Рабам надавали повну свободу та деяку частину землі і вони не повинні були відпрацьовувати ії.

Слайд 13

У Росії розвиток сільського господарства відбувався Прусським шляхом. У Америці – Американським,фер-мерським шляхом.

Слайд 14

Всі ці зміни відбувались дуже повільно , що сприяло невдоволенню низьких класів, еміграцію населення.

Слайд 15

Свобод селянського населення та рабів створили умови для швидкого та потужного економічного розвитку країн.

Слайд 16

Аж до наших часів залишилась проблема пов’язані з цими подіями(поменять местами) Були створені організації Ку-клукс-клан(назва кількох расистських та терористичних організацій в США, в основному на півдні) ,які влаштовували напади на чорне населення, офіцерів військ і солдатів федерації. Росія страждає на малоземелля, не дивлячись на її велику площу. Також людей досить часто не задовольняють умови їхньої праці.

Слайд 17

Інтернет джерела; www.google.com www.yandex.ru http://uk.wikipedia.org Монографії: “Всесвітня історія” Б. М. Гончар, М. Ю. Козицький, Історичні книжки; Гайдай Л. Історія в особах, термінах, назвах і поняттях.- Луцьк: Вежа, 2000. “ Всесвітня Історія ” Львівське видання Журнали: "Історичний журнал" Півень Віра Василівна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія