Реформи у Франції
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
У жовтні 1534 р. в Парижі, навіть у королівському палаці,були розклеєні листівки,які закликали християн до відмови від одного з головних обрядів католицької церкви - урочистої меси. Паризький суд різко засудив цей вчинок і розпочав слідство,унаслідок якого кількасот людей було затримано,а 25 з них – Страчено. Своїм едиктом 1535 р. Франциск I заборонив підданим приймати іншу віру!!!
ЦЕ протестантська релігійна течія,засновником Якої був Ж. Кальвін Прихильниками цієї віри у Франції XVI – XVIII ст. Згодом називалися Гугеноти Найбільше їх було серед населення торговельних І ремісничих міст на півдні та південному заході Франції,зокрема в провінціях Дофіне й Пуату.
Утвердженню кальвінізму,як масового релігійного руху сприяло прийняття нової віри Бурбонів - правителів невеличкого королівства Наварра в Піренеях,а також герцогських родів Шатійонів і Конде.
(1547-1559) Намагався зупинити поширення кальвінізму за допомогою церковної інквізиції. Готуючи остаточну розправу над гугенотами, у квітні 1559р. В Като - Камброзі Генріх II підписав з Іспанією мир,який проклав кінець затяжним італійським війнам ( 1494-1559).
Та такі гоніння лише прискорили оформлення у Франції кальвіністської церкви. У 1559 р. в Парижі на першому національному синоді реформатських церков було розроблено засади організації кальвіністів Франції.
ICTOPUYHI BILOMOCTI У 556р. Дружина Генріха II Катерина Медичі запросила в Париж автора книжки пророцтв Мішеля Нострадамуса ( 1503-1566). Розповідали,що в одній зі строф автор пророкує смерть її чоловіку. Через 3 роки ( 30 червня 1559р.) її чоловік король Генріх II помирає. Він зазнав смертельного поранення на турнірі. Також Мішель пророкував Катерині ,що в майбутньому Францією правитимуть її сини. Після смерті Генріха II трон посідає її п’ятнадцятирічний син Франциск II.
Схожі презентації
Категорії