X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Візантійська Імперія

Завантажити презентацію

Візантійська Імперія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему:Софіївський собор Виконавець: Кіт Оксана

Слайд 2

Софіївський собор

Слайд 3

Розквіт давньоруської культури яскраво відображений в будівництві храмів, небачених раніше по своїх розмірах і красі.

Слайд 4

Софійський собор в Києві, всесвітньо відомий шедевр староруської архітектури, збудований в 1037 р. при київському князі Ярославі Мудрому (1019 – 1054 рр.) на місці звитяжної битви киян з печенігами в 1036 р.

Слайд 5

Ярослав Мудрий задумав Софійський собор як суспільно-політичний і культурний центр Київської держави і головний храм Русі. В ньому відбувалися церемонії "посаження" послів, біля нього збиралися київські віче, тут велося літописання і діяла зібрана Ярославом Мудрим перша в Київської Русі бібліотека.

Слайд 6

Творіння староруських архітекторів збереглося до нашого часу майже в первозданному вигляді, але за свою історію йому довелося пережити напади ворогів, грабежі, часткові руйнування, ремонти і численні перебудови (особливо сильно собор перебудували в кінці XVII ст.).

Слайд 7

Велику цінність серед фресок Софійського собору представляють багатоколірні мозаїки, що фрагментарно збереглися, і фрески XII ст. у центральному пiдкупольнiм просторі, а також груповий портрет сім'ї Ярослава Мудрого на стінах собору.

Слайд 8

Купольний простір собору вінчає напівфігура Христа-Вседержителя (Пантократора) в оточенні чотирьох крилатих ангелів (збереглися лише фрагменти одного з них).

Слайд 9

Над вівтарем собору знаходиться головний мозаїчний образ храму – Богоматері-Оранти із здійнятими в молитві руками (Молящейся). Вона просить Христа-Вседержителя про поблажливість до грішників.

Слайд 10

Мозаїка в центральному куполі — Архангел

Слайд 11

З 1934 р. архітектурний комплекс Софійського собору оголошений державним архітектурно-історичним заповідником. За свою унікальність Софійський собор внесено до світових пам’ятників ЮНЕСКО.

Слайд 12

Схема Софійського монастиря   1.Софійський собор 2. Дзвіниця 3. Будинок митрополита 4. Трапезна церква 5. Братський корпус 6. Бурса 7. Консисторія (хлібня) 8. Південна в'їзна вежа 9. Брама Заборовського 10. Келії 11. Монастирський готель 12. Пам'ятна стела бібліотеці Ярослава Мудрого

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія