X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Візантійська культура.

Завантажити презентацію

Візантійська культура.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

ВІЗАНТІЯ (ВІЗАНТІЙСЬКА ІМПЕРІЯ) - прийнята в історичній науці назва держави, що утворилася наприкінці 4 ст. у східній частині Римської імперії. Назва походить від Візантії -колонії, заснованої у 7 ст. до н. е. вихідцями з грецького міста Мегари на європейському березі протоки Босфор. Вигідне географічне становище колонії - на перехресті світових торгових шляхів - спричинилося до побудови тут імператором Костянтином 1 (324-337) нової столиці імперії. Будівництво нового міста, названого Константинополь (місто Константина) розпочалося у 326 і офіційно завершилось у 330. Нова столиця стала центром світової держави, яка одержала назву Східна Римська імперія (Імперія ромеїв) і проіснувала до 1453, коли Константинополь (Царгород) був здобутий турками.

Слайд 4

Походив Юстініан із сім’ї іллірійських (сьогодні — Хорватія) селян. По крові був слов’янином, хоча його рідною мовою була латина. Освіту здобув у Константинополі й досконало володів грецькою; зійшовши на трон, він зробив саме грецьку мовою Східної Римської імперії, тобто Візантії. Статус Юстініана незабаром підвищився у зв’язку з тим, що його дядько Юстін став імператором. З роками Юстін став втрачати глузд й управління імперією перейшло до Юстініана — здібного, догідливого, освіченого. 527 р., після смерті Юстіна, 45-річний Юстініан почав своє довге 38 – літнє царювання.

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Іконоборство У VII ст.візантійського духовенства почало Ширитися вчення,прихильникиякого виступали проти шанування ікон і святих мощей.Це вчення відкрито підтримав Лев III. У 726 р. він указом звелів повсюдно замінити розп’яття на звичайний хрест, згодом наказав забілити образи всіх святих, передусім Діви Марії. Так у Візантії розгорівся тривалий конфлікт, відомий як іконоборство.

Слайд 8

Візантійська культура є невід'ємною частиною європейської культури. Візантія — єдина держава, що проіснувала всі середні віки - з IV по XV ст. Її культура володіла значними особливостями в порівнянні із західноєвропейською. Якщо в раннє середньовіччя Захід приходить до занепаду, то колишня Східна Римська імперія продовжує процвітати (позначення « Візантія» склалося від першої, грецької, назви столиці - Візантій, перейменованої пізніше в Константинополь). Культура Візантії, що є безпосередньою спадкоємицею Стародавніх Греції та Риму, увібрала в себе багато і з культур східних народів, що її населяли.

Слайд 9

Візантійський побут — сфера культури візантійського суспільства, основною метою якої було задоволення його матеріальних, суспільних і духовних потреб. Він характеризується, як все життя візантійського суспільства, поєднанням архаїчних пізньоантичних рис із християнською релігійністю. Християнство, в його візантійській (що пізніше була названа православною) формі, мало беззаперечний вплив на щоденне життя кожного візантійця. Цей вплив відчувався у всіх сферах — від життя державного, публічного до інтимно-сімейного. Постійне вираження релігійності було невід'ємною частиною візантійського побуту. В цьому візантійське суспільство було подібне і до інших середньовічних європейських суспільств.

Слайд 10

Отже,візантійсь-ка культура мала великий вплив на формування культури західно-європейських і слов’янських народів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Культура