ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
«Мозковий штурм» Що включає поняття «духовна спадщина народу України»? Чи входять сюди надбання представників українського народу, які живуть за межами нашої країни? Визначення поняття «українська діаспора». Що таке «міграція», «імміграція», «еміграція»?
Словничок Українська діаспора - збірне визначення української національної спільноти поза межами українських земель (етнічної української території), яка відчуває духовний зв'язок з Україною.
Міграція населення (лат. переселення) - переміщення людей через кордони тих чи інших територій зі зміною місця проживання назавжди або на більш-менш тривалий час.
Іммігра ція (лат. - вселяюся, в'їжджаю) - в'їзд громадян інших держав у країну на довгострокове перебування або постійне проживання. Емігра ція (лат. - виселення, переселення) - вимушена чи добровільна зміна місця проживання людей (емігрантів, переселенців), переселення зі своєї батьківщини, країни до інших країн глобального суспільства.
Хвилі української еміграції І хвиля - «Масова трудова» До США розпочалася у 1877 р., до Бразилії - у 1880-і рр., у Канаду - з 1891 р., до Російського Сибіру - після революції 1905-1907 рр. Виїздили до Аргентини, Австралії, Нової Зеландії, на Гавайські острови. Тривала до початку І світової війни.
ІІ хвиля - «Інтелектуальна» Друга хвиля еміграції українців охоплювала період між Першою та Другою світовими війнами у ХХ ст. і була зумовлена поєднанням соціально-економічних та політичних причин.
ІІІ хвиля - «Політична» Третя хвиля еміграції викликана головно політичними мотивами і розпочалася наприкінці Другої світової війни (1947-1953).
ІV хвиля - «Заробітчанська» 1990-х рр. Головні причини - економічна скрута перехідного періоду в Україні.
Схожі презентації
Категорії