Українська анімація
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Українському кіномистецтву минуло вже понад 100 років! Воно веде свою історію з 1907 року, коли в Одесі було створено перше приватне кіноательє, яке поступово переросло в кінофабрику У 1928 р. було відкрито кінофабрику в Києві
Перші фільми – це екранізації популярних вистав, у яких грали корифеї українського театру: «Наталка Полтавка», «Наймичка» «Москаль-чарівник», «Богдан Хмельницький»
Перше звукове кіно – «Ентузіазм. Симфонія Донбасу» (Дзига Вертов) Чарлі Чаплін назвав фільм «однією з найвражаючих звуковізуальних симфоній»
Першою кольоровою стрічкою Національної кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка стала комедія «Сорочинський ярмарок» (1938) режисера і сценариста Миколи Д. Екка
Олександр Довженко – фундатор українського і класик світового кіномистецтва, кінорежисер, письменник, художник, громадський діяч і палкий патріот
У 60-х роках зазнає розквіту українське поетичне кіно. Сергій Параджанов - «Тіні забутих предків»; Юрій Іллєнко – «Криниця для спраглих», «Білий птах з чорною відзнакою»; Леонід Осика – «Камінний хрест»
«Тіні забутих предків» (1964) знятий за однойменною повістю М.Коцюбинського. Історія про гуцульських Ромео і Джульєтту – Івана та Марічку, про трагічне кохання, що розквітло всупереч ворогування їхніх родів. Емір Кустуріца назвав фільм «найкращою картиною у світі, яку було знято до цього часу…»
Музику до фільму написав Мирслав Скорик Окрім того, картина насичена різножанровим музичним фольклором: мелодії весільних музик, голосіння, веснянки, колядки та щедрівки. У стрічці звучать поширені в Карпатах інструменти: сопілка-денцівка, флояра, коза, дримба, трембіта Мирослав Скорик Концерт «Карпатський»
У наш час традиції поетичного кіно режисерів-шестидесятників відроджуються, зокрема у творчості Олеся Саніна. Картина «Мамай» є екранною інтерпретацією фольклорних пам’яток про втечу трьох братів-козаків з татарського полону. Фільм «Поводир, або «Квіти мають очі» - це мандри українського сліпого кобзаря з врятованим ним американським хлопчиком, який стає свідком харківської трагедії знищення українських кобзарів у 1933 році. Гасло фільму – «Заплющ очі. Дивись серцем». Одну з головних ролей зіграла співачка Джамала, також вона записала саундтрек до картини Джамала «Чому квіти мають очі»
Напрям вітчизняного кінематографа, що отримав назву «міська проза», асоціюється насамперед з унікальною творчою манерою Кіри Муратової. Кінорежисера цікавить відображення на екрані людських взаємин пересічних городян, їхньої самотності. У першому своєму фільмі «Короткі зустрічі» зіграла головну роль разом з Володимиром Висоцьким. Всесвітнє визнння здобули майже всі її художні фільми, зняті на Одеській кіностудії; багато з них нагороджено відзнаками
Комедія «За двома зайцями» режисера Віктора Іванова за п’єсою М.Старицього завжди мала величезний глядацький успіх завдяки грі талановитих акторів, насамперед Миколи Яковченка, якого називають «найнароднішим серед заслужених і найзаслуженішим серед народних»
Про долі видатних діячів України різних часів знято історичні фільми: «Богдан Хмельницький» Ігор Савченко, «Данило – князь Галицький» Ярослав Лупий «Ярослав Мудрий» Григорій Кохан, «Легенда про княгиню Ольгу» «Молитва за гетьмана Мазепу» Юрій Іллєнко, «Богдан-Зіновій Хмельницький» Микола Мащенко, «Нескорений» Олесь Янчук, який також розкрив трагедію Голодомору в Україні у фільмі «Голод-33»
Воєнну тему репрезентує картина «У бій ідуть лише «старики» Леоніда Бикова, в якій режисер одночасно зіграв і головну роль
Уперше в українському кінематографі «Золоту пальмову гілку» на фестивалі в Каннах в номінації «кращий короткометражний фільм» отримав Ігор Стрембіцький за стрічку «Подорожні» (2005)
Найтитулованіший український художній фільм, що має понад 40 нагород, серед яких три призи Каннського кінофестивалю – «Плем’я» Мирослава Слабошпицького. Особливість стрічки в тому, що це перший у світі фільм знятий без єдиного слова – виключно мовою жестів без субтитрів, інтертитрів чи закадрового голосу. Головна героїня фільму – тиша
Схожі презентації
Категорії