X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Українська гетьманська держава в системі міжнародних відносин

Завантажити презентацію

Українська гетьманська держава в системі міжнародних відносин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Актуалізація опорних знань Яким було економічне становище України наприкінці 1653 року? Яким було суспільно – політичне становище України наприкінці 1653 року? Який вихід ви могли б запропонувати Б.Хмельницькому?

Слайд 2

Українська гетьманська держава в системі міжнародних відносин

Слайд 3

Завдання уроку Розкрити місце Гетьманщини в системі міжнародних відносин тогочасної Європи; Визначити особливості зовнішньої політики Гетьманщини; Розкрити розвиток відносин між Україною та Московською державою в роки війни; Вчитися аналізувати основні положення україно – московського договору 1654 р.;

Слайд 4

План вивчення Ставлення європейських держав до Національно – визвольної війни в Україні. Зовнішня політика Гетьманщини. Відносини між Гетьманщиною та Московською державою. Україно – московський договір 1654 року.

Слайд 5

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Міжнародні відносини; Зовнішня політика; Березневі статті. Опорні дати: 8 січня 1654 р. – Переяславська рада; Березень 1654 р. – укладення Березневих статей.

Слайд 6

Актуалізація опорних знань Яка подія зачепила інтереси багатьох країн Європи у І половині XVII століття? Які наслідки цієї події? Як країни Європи могли прореагувати на події в Речі Посполитій та початок Національно – визвольної війни українського народу?

Слайд 7

Ставлення європейських держав до Національно – визвольної війни в Україні. На основі п.1 § 20 визначте: Які фактори визначали відношення європейських країн до Національно – визвольної війни українського народу середини XVII століття? Яким було ставлення католицьких країн до подій в Україні? Яким було ставлення протестантських країн Європи до подій в Україні? Яким було ставлення православних країн до боротьби України проти Речі Посполитої?

Слайд 8

На основі карти визначте: В складі яких держав перебували українські землі на початок Національно – визвольної війни українського народу середини XVII століття? З якими країнами в першу чергу повинна була встановлювати відносини Українська держава в ході Національно – визвольної війни? З якою державою Б.Хмельницький заключив договір найперше? Чому?

Слайд 9

Зовнішня політика Гетьманщини. Лютий – березень 1648р. – укладення військово – політичного союзу з Кримським ханством. Наскільки кримські татари були надійними союзниками? 1649 р. – українсько – турецька угода Яку країну не міг залишити без уваги Б.Хмельницький? Богдан Хмельницький з Тугай-Беєм у Львові. Національний Музей Варшави. Художник Ян Матейко, 1885 рік.

Слайд 10

Переяславська рада На основі відеофрагменту визначте: Чому Б.Хмельницький шукав союзників у боротьбі проти Речі Посполитої? Чому Б.Хмельницький вирішив звернутися до російського царя по допомогу? Де було прийнято рішення про надання допомогу Українській державі з боку Московської держави? Коли відбулася Переяславська рада? Яке непорозуміння сталося на переговорах у Переяславі між українською та московською сторонами? Яким було рішення Переяславської ради? Чи всі представники козацької старшини підтримали присягу російському царю? Переяславська рада (Михайло Хмелько, 1951 р.).

Слайд 11

Переяславська рада Відмовились підтримати Переяславську угоду й присягати московському царю ряд представників козацької старшини, зокрема полковники Іван Богун, Осип Глух, Григорій Гуляницький, Іван Сірко, Петро Дорошенко, Михайло Ханенко, Брацлавський, Кропивнянський, Полтавський (царських представників там побили киями), Уманський козацькі полки, деякі міста, зокрема Чорнобиль, а також українське духовенство на чолі з митрополитом С.Косівим. Не присягала Запорізька Січ. Як, на вашу думку, це могло вплинути на подальші події Визвольної війни? Радянський плакат до річниці Переяславської ради «Навіки разом»

Слайд 12

Березневі статті На основі відеофрагменту визначте: Коли було підписано остаточний варіант українсько- московського договору? Чому він отримав назву “березневі статті”? Як у договорі було відображено політичний устрій та обов”язки України? Які обов”язки брала на себе Московська держава?

Слайд 13

Україно – московський договір 1654 року. 21 березня 1654 р. між Україною та Московською державою були украдені “Березневі статті” ( україно – московський договір 1654 р. ) Збереження адміністративно – територіального та державного устрою України. На території України діяли українські закони та суди. Право на самостійну зовнішню політику, крім Речі Посполитою та Османської імперії. Непорушність прав і вольностей станів України. Чисельність реєстру – 60 тис.чоловік. Україна самостійно збирала і сплачувала податки до царської скарбниці. Допомога України Московській державі у війні проти Речі Посполитої. Російський цар зобов”язувався захищати Україну. У Києві та Чернігові розміщалися російські війська.

Слайд 14

Значення договору Україна зберігала свою територію, основи політичного та державного устрою. Обмеження державного суверенітету. Україна одержала статус автономії з широкими правами у складі Російської держави.

Слайд 15

Закріплення Чому, на вашу думку, врешті – решт Б.Хмельницький вирішив іти на союз з Московською державою? Дайте оцінку умовам українсько – московського договору 1654 року.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України