X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Здобутки Української революції

Завантажити презентацію

Здобутки Української революції

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Здобутки Української революції

Слайд 2

Українська революція 1917–1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917-го. Ключовим її рушієм був український народ і його політична еліта, що еволюціонувала від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення власної державної незалежності.

Слайд 3

Цікаво, що термін “Українська революція” був уведений в обіг самими учасниками подій. Це визначення є в працях Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Симона Петлюри, Дмитра Дорошенка та інших діячів доби. Радянська історіографія старанно викорінювала цю дефініцію та поширювала свої поняття – “Велика Жовтнева соціалістична революція” та “Громадянська війна”.

Слайд 4

Перший український парламент; Перший український уряд; Українська академія наук; Гривня – грошова одиниця; Українська армія та флот; Перша українська марка Українська революція – це:

Слайд 5

Доба Центральної ради (березень 1917 – квітень 1918) Доба Гетьманату (травень 1918 – грудень 1918) Доба Директорії (грудень 1918 – листопад 1921) Три періоди УР:

Слайд 6

Перший етап Української революції розпочався відразу після перемоги російської Лютневої революції у Петрограді. В цей час у Києві було створено національний представницький орган – Українську Центральну Раду (УЦР). Після Всеукраїнського національного конгресу вона з київської організації перетворилася на загальноукраїнську.

Слайд 7

Здобувши владу, гетьман Павло Скоропадський скористався нетривалим мирним періодом для зміцнення основ української державності. За гетьмана в Україні було відкрито Кам’янець-Подільський університет, засновано Академію наук, закладено основи Української автокефальної православної церкви, здійснено інші важливі починання.

Слайд 8

Директорія відновила республіканський лад і демократичне правління в Україні. Акт Злуки Української Народної Республіки із Західно-Українською Народною Республікою (ЗУНР) засвідчив волю українського народу до Соборності. Скликаний Директорією Трудовий конгрес, забезпечив широку представницьку основу української влади.

Слайд 9

Попри те, що до середини 1920-х років усі землі сучасної України опинилися під владою чотирьох держав, питання єдності української нації вже ніколи не ставилося під сумнів. Саме під час Української революції було проголошено незалежність України, продемонстровано можливість цивілізованого демократичного збирання територій в єдину суверенну державу. Це був вагомий і багато в чому трагічний досвід державницько-правової розбудови України.

Слайд 10

Відродження української державності; Визначення території і кордонів України; Затвердження нац. символів України; Повернення Києву статусу столиці; Надання офіційного статусу укр. мові, історії та культурі Закладення традицій національного війська та боротьби за незалежність Досягнення та здобутки:

Слайд 11

Відомі діячі: Михайло Грушевський

Слайд 12

Павло Скоропадський

Слайд 13

Симон Петлюра

Слайд 14

Євген Петрушевич

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України