X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Культура

Завантажити презентацію

Культура

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала студентка Луцького педагогічного коледжу Шевчук Ірина група 12шк.

Слайд 2

Слайд 3

Основні чинники та особливості розвитку культури в Україні

Слайд 4

Освіта Першим кроком на шляху перебудови освітньої галузі став прийнятий Верховною Радою України ще в 1991 р. Закон "Про освіту", який визначив школу як основу духовного та соціально-економічного розвитку держави. Згідно з законом, а також внесеними до нього змінами і доповненнями, освіта мала бути доступною, гуманною, незалежною від політичних партій, громадських і релігійних організацій, забезпечувати рівні можливості для всіх людей, зв'язок з національною культурою і традиціями, відповідати світовому рівневі..

Слайд 5

Слайд 6

Основні тенденції розвитку науки На початку 90-х років наука України перебувала у тяжкому стані. Значною подією в науковому житті України стало створення в 1990 р. Української наукової асоціації (УНА), яка, на думку засновників, мала сприяти відродженню української науки і виведенню її на світовий рівень. Незважаючи на те що в Україні на 1994 р. загальна чисельність науковців становила близько 300 тис. чоловік, що вдвічі більше, ніж у деяких західних країнах, ефективність наукових досліджень була набагато нижчою, ніж у Західній Європі чи Америці. В 1994 р. Академію наук України проголошено Національною. Протягом 90-х років сфера гуманітарних досліджень суттєво розширилась. Це були :Інститут сходознавства ім. А. Кримського, Інститут української археології і джерелознавства ім. М. Грушевського та ін.

Слайд 7

Здобуток української літератури Вагомий внесок у відтворення історичної пам'яті та повернення забутих імен діячів культури і мистецтва зробили Спілка письменників України та її друковані органи: газета "Літературна Україна", часопис "Вітчизна", "Жовтень" (з 1990 р. — "Дзвін"), "Київ", "Прапор", "Народна творчість і етнографія", тижневик "Україна" . Сьогодні перше місце посіла публіцистика, яка висвітлює політичні процеси і зміни, що відбуваються в суспільстві. Доречно відзначити наповнену високим громадянським пафосом творчість О. Гончара, І. Драча, Д. Павличка, П. Мовчана, В. Яворівського, І. Дзюби, Р.Лубківського, Р. Іваничука, О.Сизоненка, О. Мусієнка, Ю.Щербака, П. Осадчука та ін.

Слайд 8

Надбання українського мистецтва Не зважаючи на мізерне фінансування з боку держави, українське мистецтво подекуди навіть нарощує свій потенціал. Так ,у Полтаві в 1999 р. була відкрита галерея сучасного українського мистецтва, у Києві – “Мистецький арсенал ” ,у Запорожжі відкрито муніципальний театр “Хортиця ” . Високий рівень майстерності продемонстрували українські кінематографісти.Серед них фільми Ю.Іллєнка ” Лебедине озеро.Зона ”,К . Мурадової “ Три історії”, Г . Кохана “ Тупик ” .

Слайд 9

Слайд 10

Найбільш примітним явищем став фестиваль "Червона рута". Весь тягар творчого процесу щодо створення національного стилю поп-музики взяла на себе дирекція цього фестивалю.

Слайд 11

Слайд 12

Значного успіху досягла Руслана Лижичко, що у 2004 році зайняла перше місце на фестивалі Євробачення.

Слайд 13

Фізична культура і спорт

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Висновок

Слайд 17

Джерела

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України