X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Культура

Завантажити презентацію

Культура

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Культура

Слайд 2

Слайд 3

ОСВІТА 1. При великих монастирях і церквах відкривали школи, в яких за релігійними книжками навчали письма, читання, лічби та церковного співу. 2. Письменні люди були серед усіх станів, найбільше серед боярської і купецької молоді. 3. Проте багато князів, бояр, дворян, не кажучи про селян, були неписьменними або малописьменними.

Слайд 4

Письмо 1. Писали на пергаменті і бересті 2. До нас дійшли купчі, договори між князями і з сусідніми державами, скарги, особисті листи, заповіти. 3. Є свідчення, що писемність була досить поширеною серед населення. Знайдено сотні берестяних грамот. 4. У князів, митрополитів, архієпископів у монастирях були знайдені свої писарі, які переписували книги на замовлення. 5. Переписані книги майстерно прикрашали.

Слайд 5

НАУКА 1. ГЕОГРАФІЯ. Посли, купці та прочани відвідували Візантію і країни Сх. Та Зх. Європи, розповідали про ці країни або залишали цікаві описи. 2. ГЕОМЕТРІЯ. Знання потрібні були для спорудження церков та інших великих споруд. 3. ФІЗИКА. Без прикладної фізики не можна було обійтися у ковальському ділі, виливаючи гармати і дзвони, карбуючи монети. 4. ІСТОРІЯ. У середині XV ст. В Москві було створено перший “Хронограф”- коротку всесвітню історію.

Слайд 6

ЛІТЕРАТУРА 1. Серед творів літератури переважали літописи, героїчні повісті та життя святих. 2. На початку XV ст. Виник Троїцький літопис, який описував події того часу. 3. Головною темою літератури того періоду була героїчна боротьба проти іноземних загарбників. 4. Створювалися життєписи князів і церковних діячів.

Слайд 7

Архітектура У XII ст. Першість в архітектурі належала Володимиро-Суздальському князівству. Тут були збудовані однокупольні храми із шоломоподібним куполом на високому барабані. Стіни поділено на 3 частини пілястрами* - вертикальними виступами у вигляді чотиригранних стовпів – колон. Збудовані з білого вапняку, споруди були парадними й урочистими.

Слайд 8

Церква Покрови.

Слайд 9

Церква Спаса на Нередиці

Слайд 10

Московський Кремль за Івана III.

Слайд 11

ЖИВОПИС Другу половину XIV ст. називають «золотим віком» живопису на Русі. Живопис у Північно-Східних князівствах розвивався у трьох напрямках: ФРЕСКИ. ІКОНИ. Книжкова мініатюра

Слайд 12

Фреска

Слайд 13

Ікони

Слайд 14

Книжкова мініатюра

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія