X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Суспільство та держава в Стародавньому Єгипті

Завантажити презентацію

Суспільство та держава в Стародавньому Єгипті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Суспільство та держава в Стародавньому Єгипті © Тарасов В.В. вчитель історії Серпневської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Слайд 2

План Об”єднання Єгипту та утворення держави. Влада і культ фараона Єгипетське суспільство

Слайд 3

Об”єднання Єгипту Все життя єгиптян було пов”язане з Нілом. З його повенями та сухим, жарким кліматом. А тому єгиптяни змушені були об”єднувати свої зусилля. Тому їх родові общини швидко перетворювались у сусідські рільничі общини. Самі єгиптяни називали нові колективи сепат, а греки називали їх номи. На землях Єгипту було утворено близько 40 номів. На чолі кожного ному стояв місцевий правитель – номарх. Кожний ном мав власну територію, пов”язану з системою іригаційних споруд ( канали, дамби, шадуфи). Він мав також свій центр – обнесене мурами поселення. Це було поселення місцевого правителя та його оточення. Тут же знаходилось і святилище місцевого божества. Між номами постійно точилися війни, в результаті яких більш могутні номи завойовували слабших. Наприкінці IV тис. до н.е. утворилося дві сильні держави: Південний ( Верхній ) та Північний ( Нижній) Єгипет Близько 3100 р. до н.е. Південний Єгипет на чолі з царем Міною підкорив Північний Єгипет і створив єдину сильну державу з столицею Мемфіс.

Слайд 4

Держава Що таке держава? Держава – це : Спільна територія Спільна система управління Обов”язкові правила ( закони) життя для жителів країни

Слайд 5

Управління Єгипетською державою ФАРАОН Вельможі, жерці Селяни, ремісники ( головні платники податків ) Раби ( невільники ) - баку Чиновники, воїни На чолі держави стояв фараон. Він вважався сином бога Амона на Землі. Влада його була настільки необмеженою, що навіть вельможі ( найближче його оточення) плазували перед ним. Фараон в управлінні країною спирався на вельмож та жерців ( служителі релігійних обрядів). До верхівки єгипетського суспільства належали також і чиновники. Крім того, фараон мав і військову силу – армію, за допомогою якої здійснював завойовницькі походи та утримував в покорі селян, ремісників, рабів. Фараон з дружиною та жрецем

Слайд 6

Управління Єгипетською державою Всі розпорядження йшли від фараона, тільки він міг командувати військом. Символами влади фараона були два скіпетри і корона. Остання символізувала об”єднання країни фараоном Міною і складалася з Червоної корони Нижнього Єгипту і Білої корони Верхнього Єгипту, уставлених одна в одну. Скіпетри являли собою ціпок землероба і посох пастуха, які символізували, що цар піклується про свій народ і є його захисником. Другою людиною після фараона вважався верховний сановник ( “чаті” ) – головний суддя та управляючий господарством країни. Фараоном призначались жерці головних храмів. Окремими областями країни управляли призначені фараоном вельможі з числа близьких до нього людей. В управлінні країною велику роль відігравали писарі, які вели записи стану господарства і підраховували доходи як храмів та вельмож, так і самого фараона.

Слайд 7

Єгипетські піраміди Особливо пишними були похорон фараона. Гробницями фараонів були піраміди. Тільки – но зайнявши престол, фараон починав будувати для себе піраміду. Для будівництва пірамід була обрана скеляста платформа Гізе в Долині фараонів. Найбільш відомі перша східчаста піраміда Джосера біля Саккара, перша піраміда Снофру класичної форми поблизу Дашура, піраміда Хеопса (Хуфу, близько 3730 р. до н.е ), Хефрена ( Хафри, 3666 р.жо н.е.) і Мікеріна (Менкаура, 3633 р. до н.е.). Найбільша з поміж них, піраміда Хеопса, мала висоту 146 метрів і довжину однієї із сторін основи 230 метрів. За даними грецького історика Геродота, над її спорудженням працювали 120 тис. людей протягом 20 років. За оцінками вчених піраміда важить близько 6,5 млн тонн.

Слайд 8

Єгипетські піраміди Під пірамідою були побудовані кімнати, потаємні ходи. У спеціальному похоронному приміщенні знаходилася труна ( саркофаг) із забальзамованим тілом фараона – мумією. Довкола клали коштовності, дорогий одяг, символи влади, приносили в жертву тварин, рабів. На труні, як правило, було зображення покійного.

Слайд 9

Запитання для самоконтролю Що таке держава? Як утворилася держава в Стародавньому Єгипті? Коли утворилася об”єднана Єгипетська держава? Хто був першим фараоном Стародавнього Єгипту? Якою була структура єгипетського суспільства? Кому належала влада в Стародавньому Єгипті? Як фараон управляв країною? Що таке піраміди? З якою метою вони будувалися?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія