X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Наполеонівська імперія

Завантажити презентацію

Наполеонівська імперія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Наполеонівська імперія

Слайд 2

Завдання на урок Подумайте, чому імперія Наполеона розвалилася так швидко?

Слайд 3

В н.19 в.положение Фран-ции укрепилось.В Ев-ропе реальных против-ников не осталось,эко-номика окрепла,быстро развивались капитали-стические отношения. Пост 1-го консула мешал Наполеону как внутри страны,так и на между-народной арене. (Подумайте, почему?) В 1804 г.был раскрыт за-говор монархистов. Вскоре заговорщиков казнили. Наполеон направив загін в герцогство Баденське, заарештував члена коро-Левськи прізвища, м. Ен-гіенского і стратив його. У 1804 р. він коронувався. На коронації Бона-парт вихопив корону з рук папи Пія VII і надів її на голову. (Подумайте, чому?) Імперія була типовою конституційної мо-нархіей.Во Франції утвердилися буржуазія-ні відносини. Наполеон,император.

Слайд 4

З протестом проти страти г.Енгіенского виступив лише Олександр I. Інші європейські країни, побоюючись зрослого французького могутності, відмовчалися, але почали жваві переговори один з одним. Европа в н.19 в.

Слайд 5

В 1805 г.Англия,Австрия,Россия и Неаполь сформи-ровали третью коалицию.Наполеон,готовивший в Булонском лагере армию для высадки десанта в Англию, перебросил ее в Австрию. 20 октября у Ульма австрийцы потерпели пораже-ние.Но развить успех на море не удалось-21 октяб-ря в Трафальгарском сражении англичане уничто-жили французский флот. Булонский лагерь.

Слайд 6

Однак 2 грудня російсько-австрійські війська були розбиті під Аустерліцем і коаліція розпалася. У липні 1806 Наполеон створив Рейнський союз (16 князівств) і став його протектором. У вересні виникла 4-я коаліція-Англія, Росія, Пруссія і Швеція. Здобувши ряд перемог наполео-Новскі армія в к.октября 1806 увійшла до Берліна.

Слайд 7

21 листопада 1806 г.Наполеон підписав Декрет про конти-нентального блокаді, заборонивши підвладним країнам торгувати з Англією. (Подумайте, чому?) У 1807 р. французи двічі розбили російські війська і Росія, яка воювала і з Туреччиною та Іраном, почала мирні переговор

Слайд 8

25 червня 1807 Олександр і Наполеон зустрілися на плоту на р.Неман. 8 липня був підписаний Тільзітский світ: -Росія приєднується до Континентальної блокади і зобов'язана оголосити війну її порушникам, Фран-ція створює герцогство Варшавське 3.Франция и Россия.

Слайд 9

3.Франция и Россия. Но противоречия между 2 странами сохранялись, да-же после новой встречи императоров в 1808 г. в Эрфурте. Россия нарушала блокаду Англии, т.к. дворяне были заинтересованы в торговле с ней. 24 июня 1812 г. французская армия начала форсирование р.Неман-началась Отечественная война 1812 г.

Слайд 10

3.Франция и Россия. Російська армія всупереч очікуванню Наполеона отсту-пала, ухиляючись від генерального бою. Тільки 26 серпня 1812 у д. Бородіно відбулося гранд-озная битва, що не принесла успіх жодному з про-тівніков.Кутузов продовжив відступ і 3 ве-ресня Наполеон увійшов до Москви.

Слайд 11

3.Франция и Россия. . Російська армія перекрила всі дороги на південь. Втративши зв'язки з Францією, Наполеон місяць потому залишив Москву, але спроба прорватися на південь про-валілась.Французи рушили на Захід по розореній Смоленс-кою дорозі. В к. листопада Велика ар-мія припинила сущес-твованіе.Наполеон ще раніше втік до Франції, отримавши з-вест про переворот Пожар в Кремле

Слайд 12

В н.1813 г. Русская армия двинулась в З.Европу. 20 февраля был освобожден Берлин.Весной 1813 г. возникла 6-я коалиция-Россия,Англия,Австрия, Пруссия,Швеция,Испания,Португалия. В покоренных Наполеоном странах разгорелось ос-вободительное движение.Наполеон, собрав новую армию, двинулся навстречу союзникам. 6-19 жовтня під Лейпцигом в «Битві народів» французи були розбиті і відійшли за Рейн.Союз-ники запропонували мир з умовою повернення Франції в кордону 1792 р, але Наполеон відмовився 1 березня 1814 Росія, Англія, Пруссія та Австрія підписавши Шомонський трактат, зобов'язалися вистав-вити проти Франції по 150 тис. солдатів. 4.Крах империи.

Слайд 13

За два тижні союзники підійшли до Парижу. Французькі генерали змусили Наполеона підписати зречення від престолу і 31 березня переможці вош-чи до Парижа. Наполеон був засланий на о.Ельба, а у Франції було відновлено монархію на чолі з Людовіком XVIII (брат Людовика XVI). 4.Крах империи. Вверху-акт отре- чения Наполеона, Справа-капитуля- ция Парижа

Слайд 14

Для вирішення доль післявоєнної Європи був зібраний Віденський конгрес. Але 1 березня 1815р. Наполеон біг з о.Ельба, і висадившись на півдні Франції, швидко дійшов до Паріжа.Населеніе та армія під-тримали його. (Подумайте, чому?) Провівши новий набір до армії, Наполеон відновив бойові дії. Віденський конгрес був змушений перервати свою роботу. 4.Крах империи.

Слайд 15

Новий прихід Наполеона до влади тривав всього 100 днів. 18 червня 1815 в Б'ючись-ванні у д.Ватерлоо англо-прусські війська під ко-мандованіем г.Веллін-гтона і генерала Блю-хера, розбили францу-заклик. 22 червня Наполеон знову відрікся від престолу і був засланий на о.Св.Еле-ни в південно-західній час-ти Атлантики. 4.Крах империи. Герцог Веллингтон

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія