X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
3 клас. Українська мова. Диктанти або списування. Іменник.

Завантажити презентацію

3 клас. Українська мова. Диктанти або списування. Іменник.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію підготувала вчитель-методист Скандинавської гімназії м. Києва Біляченко Ольга Василівна

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

І РІВЕНЬ Диктант або списування Господарка бору Лісові доріжки занесло білим сніжком. Тихо в казковому лісі. Ось на галявині стоїть старий дуб. Він ховає в своєму дуплі руду білочку. Не страшний їй мороз. Ще восени запасла лісова господарка грибків і горішків. Швидко стрибає білка з дерева на дерево. Ось уже в її кігтиках ялинова шишка. Любить поласувати білка ялиновим насіннячком. (55 сл.) (К.С. Прищепа, В.Ф. Вашуленко).

Слайд 8

Граматичні завдання Визнач члени речення. На галявині стоїть старий дуб. Визнач частини мови в цьому реченні. Встанови зв'язок слів у реченні. 3 перших трьох речень випиши всі іменники, визнач число, рід.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

ІI РІВЕНЬ Диктант або списування Рукавичка Ішов дід лісом та й загубив рукавичку. Аж ось вибігла на стежку прудка мишка. Побачила рукавичку і швидко залізла в неї. Стрибає по сніжку жабка. І їй захотілось до мишки. Прибіг до рукавички зайчик. Хоч і тепла шубка в лисички, але в рукавичці ще тепліше. Стали жити з ними вовчик і кабан. Та приліз ведмідь і теж захотів у рукавичку. Тріснула рукавичка і розірвалась. (66 сл.)

Слайд 18

Граматичні завдання Визнач члени речення. Вибігла на стежку прудка мишка. (1в.) Стрибає по сніжку зелена жабка. (2в.) Визнач частини мови у реченні. Встанови зв'язок між членами речення.

Слайд 19

Граматичні завдання Зроби звуко-буквений аналіз слів: ґудзик ; бджілки. Випиши всі іменники, визнали число, рід: у першому абзаці (Ів.); у другому абзаці (2в.) Добери антоніми: старість -…, черствість -…; синоніми: шлях -…, нещастя -... .

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

ІII РІВЕНЬ Диктант або списування Підготовка до зими Бджоли на зиму закривають усі щілинки вулика воском. Це щоб зимовий холод до їхнього дому не добрався. Мурашки закладають ходи різним будівельним матеріалом і заклеюють його слиною. Навіть дощові черв'яки загороджують земляними грудочками шлях у глибокі нірки. Мороз скував береги і засклив ставок суцільною дзеркальною шибкою. Проміння відсвічувалось у цьому дзеркалі. Край берега витанцьовували сонячні зайчики. А на ставу проти ранішнього сонця виблискував рівний і чистий перший льодок. (71 сл.)

Слайд 32

Граматичні завдання Визнач члени речення. Біля берега витанцьовували сонячні зайчики. (1в.) Працьовиті бджоли закривають щілинки. (2в.) Визнач частини мови. Встанови зв'язок слів у реченні.

Слайд 33

Граматичні завдання Зроби звуко-буквений аналіз слів: дощові; черв‘яки. Визнач число та рід іменників: у першому реченні(1в.); у третьому реченні(2в.) Придумай по два слова з ненаголошеними [Е], [И], добери перевірні слова до них, визнач корінь.

Слайд 34

Граматичні завдання Розбери за будовою слова. Ставок, зимовий. Глибокий, щілинки. Добери перевірні слова до слів. Боро..ьба -…, про..ьба -…, ні.ті -… .(1в.) Моло..ьба -…, ко..ьба -…, кі..ті -... .(2в.)

Слайд 35

Шаблон: Доброгорська Г.В.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова