X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Спілкування. Діалог

Завантажити презентацію

Спілкування. Діалог

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Діалогічне спілкування

Слайд 2

Думки “в тему” Два вуха і один язик нам дано для того, щоб більше слухати і менше говорити. Зенон із Кантона Дивись у корінь. Козьма Прутков. Нема нічого тільки всередині…, оскільки все, що всередині, ззовні. Гете. Оратори, які ніяк не можуть зупинитися, - справжні мучителі слухачів; оплески, які лунають у довгоочікуваному кінці, сприймаються як подяка за те, що нарешті вони замовкли. І.Бехер.

Слайд 3

Пригадай!

Слайд 4

Терміни теми Діалог – 1) процес мовлєннєвої діяльності, який називають діалогуванням; 2) результат цієї діяльності – діалогічний текст. Діалогування – це процес мовленнєвої взаємодії, який передбачає обмін репліками. Інакше цей процес називають реплікуванням. Репліка в діалозі – це окреме висловлювання кожної особи, що бере участь у діалогічному спілкуванні.

Слайд 5

Вступаючи у спілкування, візьми до уваги:

Слайд 6

Перш, ніж говорити, продумай:

Слайд 7

Репліки в діалозі За значенням За обсягом За метою висловлення Стимулюючі Реагуючі Реактивно-стимулюючі Еліптичні (з пропущеними різними членами) Монологічні (описи, роздуми) Репліки-вітання Репліки-побажання Репліки-вдячності Репліки-захоплення

Слайд 8

Особливості запису діалогічної мови Із виділенням кожної репліки в абзац: - Р слова автора - Р як при прямій мові Без виділення реплік в абзац: “Р” - , “Р” - , “Р”

Слайд 9

Проаналізуй діалог - Діду, а чо дими біжать угору? - Вони не біжать, то люди свої хати до небес прив’язують. - А чо прив’язують? - Аби не повтікали у світи. - Як, діду, з вашими колодязями повтікали би? - Ні, мої колодязі зосталися би тут, бо вони до мого серця прив’язані. - Діду, а де мотузки? - А які мотузки? - Ті, що ними колодязі прив’язані до серця. - Та цить ти, пішов уперед! – ніби сердиться дідо. Це означало, що всякі випитування закінчені, і я далі йду мовчки. (І. Чендей)

Слайд 10

Поміркуй: чи можна телефонну розмову віднести до діалогічного мовлення? Як називається такий вид спілкування? Які його особливості ти знаєш? Чи існують правила ведення телефонної розмови?

Слайд 11

Книги, що стануть у нагоді тим, хто прагне спілкування Алан Піз “Мова рухів” Іржі Томан ”Мистецтво говорити” Сергій Дерябо і Вітольд Ясвін “Гросмейстер спілкування”

Слайд 12

Бажаємо приємного спілкування!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова