X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Бар’єри спілкування

Завантажити презентацію

Бар’єри спілкування

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

УРОК 23 Бар’єри спілкування Автор проекту: Саханюк С.А., психолог-методист Луцького НВК №9 Волинської області Company LOGO

Слайд 2

ПЛАН 1. Бар’єри взаємодії. 2. Бар’єри прийняття і взаємодії. 3. Комуніктивні бар’єри. 4. Практична робота.

Слайд 3

мотиваційний бар'єр етичний бар'єр бар'єр стилів спілкування Бар'єри взаємодії :

Слайд 4

естетичний бар'єр різне соціальне положення бар'єр негативних емоцій стан здоров'я Бар'єри сприйняття і розуміння : . психологічний захист бар'єр установки бар'єр двійника

Слайд 5

некомпетентність невміння виражати свої думки погана техніка мови Комунікативні бар'єри: . невміння слухати бар'єр модальностей бар'єр характеру

Слайд 6

Бар'єри взаємодії: Мотиваційний бар'єр виникає, якщо у партнерів різні мотиви вступу в контакт, наприклад: один зацікавлений в розвитку загальної справи, а іншого цікавить тільки негайний прибуток. Етичний бар'єр виникає тоді, коли взаємодії з партнером заважає його моральна позиція, несумісна з вашою. Чи йти на компроміс, кожен вирішує сам, а ось намагатися перевиховати або соромити партнера не рекомендується.

Слайд 7

Бар'єри взаємодії: Бар'єр стилів спілкування. Зміст стилю спілкування складають  - переважаючий мотив спілкування(взаємодія, самоствердження, емоційна підтримка співрозмовника і тому подібне);  - відношення до інших людей(м'якість, доброзичливість, терпимість, жорстокість, раціоналізм, егоцентризм, упередженість і тому подібне);  - відношення до себе(самомилування, визнання своїх недоліків, відстоювання "честі мундира", нав'язування своєї думки і тому подібне);  - характер дії на людей (тиск, примус, маніпуляція, співпраця, особистий приклад, невтручання)

Слайд 8

Бар'єри сприйняття і розуміння: Естетичний бар'єр виникає у тому випадку, коли партнер неохайно одягнений або обстановка в його кабінеті, вид робочого столу не сприяють бесіді Різне соціальне положення може перешкоджати комфортному спілкуванню партнерів, особливо якщо один з них звик відчувати трепет перед начальством.

Слайд 9

Бар'єри сприйняття і розуміння: Бар'єр негативних емоцій виникає в спілкуванні із засмученою людиною. Якщо партнер, який зазвичай з вами ввічливий, зустрічає вас нелюб'язно, розмовляє не піднімаючи очей і тому подібне, не поспішайте приймати це на свій рахунок: може, він не в змозі впоратися з поганим настроєм із-за ходу власних справ, сімейних негараздів і тому подібне. Іноді буває краще перенести розмову на інший час. Якщо це неможливо, то потрібно на початку розмови допомогти партнерові поліпшити його емоційний стан. 

Слайд 10

Бар'єри сприйняття і розуміння: Стан здоров'я людини, фізичний або духовний, також впливає на те, як людина спілкується. Спостережливим людям не складає великих труднощів за зовнішніми ознаками здогадатися про те, що відбувається з людиною, вибрати відповідний тон, слова або скоротити час спілкування, щоб не стомлювати співрозмовника, якому нездоровиться. Психологічний захист, що вибудовується діловим партнером, - серйозний бар'єр спілкування. Усвідомивши, що бар'єр в спілкуванні з незручним співробітником або партнером викликаний його бажанням захиститися, спробуйте змінити відношення до нього, і складнощі в спілкуванні з такою людиною поступово зникнуть.

Слайд 11

Бар'єри сприйняття і розуміння: Бар'єр установки. Ваш діловий партнер може мати негативну установку по відношенню до вас або до фірми, представником якої ви є. Якщо ви зіткнулися у бар'єром установки, краще не намагатися переконувати партнера. Спокійно віднесіться до неприязні як до прояву неуцтва, слабкості, відсутності культури, простої непоінформованості. Тоді несправедливе відношення вас не зачіпатиме, а незабаром воно і зовсім зникне, оскільки ваші справи і вчинки змусять партнера змінити свою думку.  

Слайд 12

Бар'єри сприйняття і розуміння: Бар'єр двійника полягає в тому, що ми мимоволі судимо про кожну людину по собі, чекаємо від ділового партнера такого вчинку, який вчинили б на його місці. Але він адже інший. Його позиція в цій ситуації визначається його моральними нормами і установками. Щоб бар'єр двійника не виникав, треба розвивати здібності до децентрації.

Слайд 13

Комунікативні бар’єри: Семантичний бар'єр виникає тоді, коли ділові партнери користуються одними і тими ж знаками(у тому числі словами) для позначення абсолютно різних речей. Причини виникнення цього бар'єри різні. Щоб здолати семантичний бар'єр, необхідно зрозуміти особливості партнера, використати зрозумілу для нього лексику; слова, що мають різні значення, необхідно пояснювати, в якому сенсі те або інше слово ви використали.

Слайд 14

Комунікативні бар’єри: Логічний бар'єр (невміння виражати свої думки) дуже заважає спілкуванню. Гельвеций говорив: "Потрібно значно більше розуму, щоб передати свої ідеї, чим щоб мати їх. Це доведено тим, що існує багато людей, які вважаються розумними, але пишуть дуже погані твори". Необхідно набратися терпіння і використати усе своє уміння слухати, ставити питання, щоб отримати від партнера необхідну інформацію. 

Слайд 15

Комунікативні бар’єри: Фонетичний бар'єр (погана техніка мови) дуже заважає ефективному спілкуванню. Але якщо ви зацікавлені в контакті саме з цим партнером, доведеться пристосовуватися до його манери говорити і не показувати виду, що ви чимось невдоволені. Невміння слухати проявляється в тому, що партнер перебиває, починає говорити про своє або йде у власні думки і зовсім не реагує на ваші слова. Компенсувати невміння партнера слухати можна тільки своїм мистецтвом говорити.    

Слайд 16

Комунікативні бар’єри: Бар'єр модальностей виникає тоді, коли людина не замислюється про пріоритетний канал сприйняття інформації. Для того, щоб в комунікації не виникав бар'єр модальностей, треба передавати інформацію в тій модальності, в якій її найлегше сприймати партнерові, в тій формі, в якій вона йому зрозуміла.

Слайд 17

Комунікативні бар’єри: Бар'єр характеру теж створює складнощі в спілкуванні. У кожної людини свій характер, але виховані люди уміють поводитися так, щоб їх характер не був джерелом конфлікту. Не усі, проте, хочуть і уміють розібратися в собі і контролювати себе. Люди з яскраво вираженими особливостями темпераменту можуть бути незручними співрозмовниками.  

Слайд 18

Комунікативні бар’єри: Неввічливість - це той бар'єр, який заважає і правильно сприймати партнера, і розуміти, що він говорить, і взаємодіяти з ним. Неввічливе звернення можна присікти спокійною, без роздратування, власною ввічливістю.. Пам'ятайте, що ваша мета - співпраця, а не конфлікт. Коли людина груба, виникає бажання негайно різко поставити її на місце. Але це може привести до суперечки. Краще розмовляти холодним і спокійним тоном.

Слайд 19

Практична робота Тема: “Діагностика вміння спілкуватися” Мета: Провести діагностику вміння спілкуватися за допомогою тесту “Який я у спілкуванні?”

Слайд 20

Питання для самоконтролю: 1. Назвати і дати характеристику бар’єрам взаємодії. 2. Які бар’єри спілкування відносяться до бар’єрів прийняття і взаємодії. 3.Назвати комунікативні бар’єри. 4. В чому полягає особливість комунікативних бар’єрів.

Слайд 21

Рекомендована література: Скаженик Е.Н. Практикум по деловому общению: Учебное пособие. Таганрог: Изд-во ТРТУ, 2005. Тернопільська В.І. Психологія для старшокласників (від самопізнання до соціальної відповідальності): Навчальний посібник / За ред. проф. М.В. Левківського. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. Головаха Е.И. Панина Н.В. Психология человеческого взаимопонимания. – К., 1989. Томан І. Мистецтво говорити: Пер. з чес. – 2-е видан. – К.: Політвидав України, 1989.

Слайд 22

Дякую за увагу! Company LOGO

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Психологія