Емоційне вигорання
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Презентація на тему «Емоційне вигорання» Виконала студентка V курсу групи ГО-53 Буркуш Наталія
План: Психологічні дослідження професійного вигорання. Фактори, що сприяють вигоранню. Ознаки синдрому вигорання. Профілактика професійного вигорання. Методи гармонізації психофізичного стану
За даними дослідження американського Національного інституту проблем здоров'я і професійної безпеки в наш час більше 35 млн. людей у всьому світі страждають клінічною формою синдрому хронічної втоми. Існує так звана «група ризику» працівників, які найбільш схильні до вигорання – це ті, хто працює у сфері «людина-людина» і в силу своєї професії змушені багато і інтенсивно спілкуватись з іншими людьми. Професії сфери «Людина-людина»
Факторами, які впливають на вигорання, є індивідуальні особливості нервової системи і темпераменту. Швидше «вигорають» працівники з слабкою нервовою системою і інтроверти, індивідуальні особливості яких не поєднуються з вимогами професій типу «людина-людина»
Синдром професійного (емоційного) вигорання - так називається серйозна недуга, яка відносно недавно поповнила Міжнародний класифікатор психічних хвороб. Вона загрожує представникам усіх професій
Які ж фактори сприяють розвитку феномену професійного вигорання? Пред'явлення завищених вимог і високе робоче навантаження. Відсутність або брак соціальної підтримки з боку колег і начальства. Недостатня винагорода за роботу, відсутність вихідних та відпусток. Неможливість впливати на прийняття важливих рішень. Постійний ризик штрафних санкцій. Одноманітна і безперспективна діяльність. Відсутність будь-яких інтересів поза роботою.
Ознаки професійного вигорання Першою ознакою професійного вигорання є підвищена активність, коли людина повністю поглинена роботою, забуває про власні потреби, про відпочинок, про їжу. В цей період настає виснаження. З'являється відчуття перенапруження, емоційні та фізичні ресурси вичерпані, людина відчуває втому, яка не проходить після нічного сну, вихідних і нерідко навіть після відпустки.
Другою ознакою синдрому професійного вигорання є - особистісна відстороненість. Людина перестає цікавитися професійною діяльністю, у неї майже нічого не викликає емоційного відгуку - ні позитивні обставини, ні негативні. Едвард Нортон у ролі виснаженого працівника (к/ф Бійцівський клуб)
Третьою ознакою синдрому вигоряння є - відчуття втрати власної ефективності і падіння самооцінки. Людина не бачить перспектив у своїй професійній діяльності, знижується задоволення роботою. Низька самооцінка, вина і депресія вказують на низьку емоційну грамотність. Людина не може розібратися в собі і в причині своїх почуттів, вона стає не в змозі ефективно взаємодіяти із зовнішнім світом. Це означає повний особистий і соціальний неуспіх. Третьою ознакою синдрому вигоряння є - відчуття втрати власної ефективності і падіння самооцінки. Людина не бачить перспектив у своїй професійній діяльності. Низька самооцінка, вина і депресія. Людина не може розібратися в собі і в причині своїх почуттів, вона стає не в змозі ефективно взаємодіяти із зовнішнім світом. Це означає повний особистий і соціальний неуспіх.
Профілактика професійного вигорання Адекватне відношення до роботи і відведення їй належного місця у житті. На жаль, у житті ми не завжди маємо змогу робити тільки те, що нам подобається, приносить радість. А робота без радості пришвидшує вигорання в багато разів.
Якщо ж користуватися настановою «Не можеш робити те, що любиш – навчись любити те, що робиш», то ніяке професійне вигорання нам не загрожуватиме! Улюблена робота подовжує життя.
Методи гармонізації психофізичного стану Людина є цілісною біоенергоінформаційною системою, тому вплив на будь-яку з цих складових позначається і на інших. Умовно всі методи гармонізації психофізичного стану людини можна об'єднати в 3 взаємопов’язані групи:
1.Фізіологічний рівень регуляції психофізичного стану Достатньо тривалий і якісний сон Збалансоване, насичене вітамінами і мінералами харчування
Достатнє фізичне навантаження: заняття спортом, ранкова гімнастика , танці Масаж , терапія кольором, ароматерапія
2.Емоційно-вольова регуляція психофізичного стану Гумор (сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т-лімфоцити крові; у відповідь на вашу усмішку організм продукуватиме бажані гормони радості; гумор чудово «перезаряджає» негатив) Музика Спілкування з сімєю, друзями
3. Ціннісно-смисловий рівень регуляції психофізичного стану Наш мозок викидає гормони стресу на будь-які подразники, що загрожують нашому спокою. При цьому йому зовсім байдуже, реальні вони чи вигадані. Тому і на надуману проблему організм відреагує, як на справжню. Отже, важливо навчитись контролювати свої думки і емоції. Відомий дослідник стресу Сельє зазначав, що має значення не те, що з вами відбувається, а те, як ви це сприймаєте.
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ! Щастя не приходить. Приходить вміння його помічати ДЯКУЮ ЗА УВАГУ! Щастя не приходить. Приходить вміння його помічати
Схожі презентації
Категорії