X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СПІЛКУВАННЯ В ГРУПІ

Завантажити презентацію

СПІЛКУВАННЯ В ГРУПІ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

УРОК 24 СПІЛКУВАННЯ В ГРУПІ Автор проекту: Саханюк С.А., психолог-методист Луцького НВК №9 Волинської області

Слайд 2

План тренінгового заняття І. Вступ. Проголошення теми і мети тренінгу. ІІ. Очікування. Вправа “Наші очікування”. ІІІ. Обговорення і прийняття правил роботи.

Слайд 3

План тренінгового заняття ІV. Активізація групи. Вправа “Чарівний килимок”. V. Основна частина. Вправа “Катастрофа в пустині” VІ. Підведення підсумків заняття. “Байка про перепелиць”

Слайд 4

План тренінгового заняття ІV. Активізація групи. Вправа “Чарівний килимок”. Мета: сприяти формуванню атмосфери розкутості, доброго настрою і відкритості для успішного проведення тренінгу; виявити важливість співпраці при розв’язанні групових завдань.

Слайд 5

ІV. Активізація групи. Вправа “Чарівний килимок”. Хід виконання: Об’єднайте учнів у 4 групи і дайте кожній групі шматок тканини – “чарівний килимок” Запропонуйте покласти його на підлогу і стати одночасно всім членам групи. Килимок полетить, якщо скористатися інструкцією, написаною на іншому його боці.

Слайд 6

ІV. Активізація групи. Вправа “Чарівний килимок”. Завдання для членів груп: не ступаючи на підлогу (а лише на килимки), перевернути їх на інший бік і прочитати інструкцію щодо використання. Обговорення: Які прийоми були використані для розв’язання завдання; які з них виявилися найбільш успішними; які проблеми виникли і чому; який настрій у групі після виконання завдання.

Слайд 7

V. Основна частина. Вправа “Катастрофа в пустині” Інструкція: з цього часу ви всі пасажири авіалайнера, який здійснює переліт з України в Центральну Африку. При польоті над пустинею Сахара на борту літака спалахнула пожежа, двигуни відмовили, і авіалайнер впав на землю. Ви чудом врятувалися, але ваше місце перебування невідоме. Відомо тільки, що найближчий населений пункт знаходиться від вас на відстані 300 км.

Слайд 8

V. Основна частина. Вправа “Катастрофа в пустині” Під уламками літака вдалося знайти 15 предметів, які залишились неушкодженими після катастрофи. Ваше завдання – прорангувати ці предмети в залежності із їх значимістю для вашого спасіння. Для цього потрібно поставити цифру 1 біля найважливішого предмету і 15 біля предмета, який найменш важливий для вашого спасіння.

Слайд 9

V. Основна частина. Вправа “Катастрофа в пустині” Кожен працює самостійно. Після завершення індивідуального рангування тренер пропонує групі об’єднатися в пари і прорангувати ці ж предмети знову. При цьому на бланку заповнюється другий стовпчик. Наступний етап гри – рангування предметів всією групою з метою прийняття спільного рішення.  

Слайд 10

V. Основна частина. Вправа “Катастрофа в пустині” Обговорення вправи: Ти не згідний з прийнятим рішенням? Чому тобі не вдалося відстояти свою точку зору? Хто в найбільшій мірі вплинув на результат групового рішення, тобто по суті справи став лідером, який зумів повести за собою групу?

Слайд 11

V. Основна частина. Вправа “Катастрофа в пустині” Обговорення вправи: Ти не згідний з прийнятим рішенням? Чому тобі не вдалося відстояти свою точку зору? Хто в найбільшій мірі вплинув на результат групового рішення, тобто по суті справи став лідером, який зумів повести за собою групу?

Слайд 12

V. Основна частина. Вправа “Катастрофа в пустині” Обговорення вправи: 3. Що саме в поведінці лідера дало йому можливість заставити прислухатись до його думки? На якій стадії з’явився лідер? 4. Якими способами інші учасники добивались згоди з їх думками?

Слайд 13

V. Основна частина. Вправа “Катастрофа в пустині” Обговорення вправи: 5. Які способи поведінки були найменш результативними? Які тільки заважали груповій роботі? 6. Що саме в поведінці лідера дало йому можливість заставити прислухатись до його думки? На якій стадії з’явився лідер?

Слайд 14

V. Основна частина. Вправа “Катастрофа в пустині ” Обговорення вправи: 7. Якими способами інші учасники добивались згоди з їх думками? 8. Як потрібно було організувати дискусію, щоб найшвидше досягти загальної думки і не пригнічувати прав усіх учасників? 9.

Слайд 15

Рекомендована література Коваль А.П. Ділове спілкування: Навч. посіб. – К., 1992. – 280 с. Культура життєвого самовизначення. Частина ІІ. Середня школа. Методичний посібник / Наукове керівництво та редакція І.Д.Звєрєвої. – К. – 2003. Снайдер Ди. Практическая психология для подростков, или Как найти свое место в жизни. – М., 2001. – 288 с. Спілкуємось та діємо /О.Безпалько, В.Гончарова, І.Авдєєва, Ж.Савич. – К., 2002. – 112 с. Томсон П. Саморучитель общения. – СПб., 2002. – 256 с.

Слайд 16

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Психологія