X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Узагальнення та систематизація вивченого про іменник

Завантажити презентацію

Узагальнення та систематизація вивченого про іменник

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Теорема Піфагора Виконала учениця 8-Б класу Шишка Софія

Слайд 2

Геометрія володіє двома скарбами: один з них — це теорема Піфагора… Йоганн Кеплер

Слайд 3

Піфагор Піфагор Самоський (570 – 496 рр. до н. е.) — давньогрецький філософ, математик, релігійний та політичний діяч. Піфагор є засновником в Кротоні (Південна Італія) Піфагорійської школи, яка поклала початок математичних наук. Крім математики, Піфагорійці займалися філософією, астрономією та теорією музики. До заслуг Піфагора належить відкриття та доведення теореми Піфагора.

Слайд 4

Про теорему Піфагора Теорема Піфагора — одна із найвизначніших теорем математики, яка встановлює співвідношення між сторонами прямокутного трикутника. З неї або з її допомогою можна вивести більшість теорем. Вона застосовується в геометрії практично на кожному кроці. Відомо, що ця теорема не була відкрита Піфагором. Однак саме Піфагор першим дав її повноцінне доведення. На даний момент в науковій літературі зафіксовано кілька сотень доведень даної теореми.

Слайд 5

Теорема Піфагора Теорема: У прямокутному трикутнику квадрат гіпотенузи дорівнює сумі квадратів катетів. Довести: Доведення. Проведемо з вершини прямого кута С висоту СD. Додамо почленно ці рівності. Отримаємо: Отже, Доведено. Дано: ∆ABC, A C B D

Слайд 6

Алгебраїчне доведення Розташуємо чотири однакові прямокутні трикутники так, як це зображено на малюнку. Чотирикутник зі сторонами c є квадратом, оскільки сума двох гострих кутів 90* , а розгорнутий кут —180* . Площа всієї фігури рівна, з одної сторони, площі квадрата зі стороною «a+b», а з іншої — сумі площ чотирьох трикутників і внутрішнього квадрата.

Слайд 7

можна отримати наступні формули: Якщо a, b — катети прямокутного трикутника, а с — його гіпотенуза, то з формули За цими формулами за двома будь-якими сторонами прямокутного трикутника знаходимо його третю сторону. с

Слайд 8

Теорема обернена до теореми Піфагора Теорема: Якщо квадрат сторони трикутника дорівнює сумі квадратів двох інших сторін, то цей трикутник прямокутний. За цією теоремою трикутник зі сторонами 3 см, 4 см і 5 см — прямокутний, оскільки 32 + 42 = 52. Такий трикутник називають єгипетським. Єгипетські трикутники — це такі прямокутні трикутники сторони яких пропорційні числам 3, 4 і 5. Єгипетські трикутники (a, b — катети, c — гіпотенуза)

Слайд 9

Старовинні задачі Задача індійського математика XII століття Бхаскари На березі ріки росла самотня тополя. Раптом налетіли вітри і зламали її стовбур. Бідна тополя впала, утворивши кут між стовбуром і поверхнею води річки. Запам'ятай тепер, що в цьому місці річка У чотири лише фута була шириною. Верхівка зламалася, залишивши всього три фути від усього стовбура. Прошу тебе, швидко тепер мені скажи: «Яка за велика в тополі висота?» Розв’язання (футів) 1 фут = 0,3048 м, тому AB=1,524 м.

Слайд 10

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова