X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Узагальнення і систематизація вивченого з української мови з теми «Фонетика. Графіка. Орфографія. Орфоепія»

Завантажити презентацію

Узагальнення і систематизація вивченого з української мови з теми «Фонетика. Графіка. Орфографія. Орфоепія»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гра-розминка «Ключове слово» Ти знаєш? На землі все голос має: Гуркоче хвиля, камінь стукотить. Гуде жучок і пташечка співає, Десь вітер свище, в небі грім гримить. Муркоче котик, кенгуру стрибає. Цвірінькають веселі горобці. Та думку звук такий не виражає, Тому немовні звуться звуки ці. А от людина мислить, розуміє. І у людини мова є жива! Вона творити мовні звуки вміє, Це звуки, що складаються в слова.

Слайд 2

Узагальнення і систематизація вивченого з теми «Фонетика. Графіка. Орфографія. Орфоепія»

Слайд 3

“Сьогодні на уроці необхідно….” Гра “Незакінчене речення”

Слайд 4

Берегиня - символ життя і родючості, Матері всього сущого, яка дає життя і оберігає. Це очевидне продовження і розвиток традиції прадавнього культу Великої Богині – матері-прародительки.

Слайд 5

Робота з текстом. Прочитати текст, дібрати заголовок, визначити тему та основну думку. Матері. Все життя дивляться вони нам услід, вирядивши в люди. Так і стоять на початку всіх наших доріг, навіть коли їх не стає. Стоять і дивляться. І бажають нам добра і щастя. Сподіваються від своїх дітей найвищих духовних злетів, бо й в останню хвилину думають про те, щоб діти їхні жили гідно серед людей і творили добро на землі.

Слайд 6

Правила для груп: Група готова тоді, коли роботу закінчив останній її учасник. Консультант повідомляє про готовність групи сигнальною карткою. Якщо група не може впоратися із завданням – піднімає червону картку. Це означає, що потребує допомоги іншої групи. Консультант підсумовує роботу всієї групи, виставляє оцінку. Слухати і чути Бути доброзичливими, активними, дисциплінованими. Висловлюватися стисло, по черзі.

Слайд 7

Гра «Як Попелюшка» Виписати слова, що мають «Графіка» більше букв, ніж звуків «Фонетика» більше звуків, ніж букв

Слайд 8

Ключ до вправи “Як Попелюшка” «Графіка»: життя, дивляться, навіть, останню «Фонетика»: їх, стає, щастя, своїх, найвищих, щоб, їхні

Слайд 9

“Добери знаменник” [б], [в], [г], [д], [ґ], [ж], [з] __________________________ [п], [ф], [х], [т], [к], [ш], [с]

Слайд 10

Диференційоване завдання (робота в групах) «Фонетика» виконує завдання «Місткий кошик» - виписує слова, у яких кількість літер дорівнює кількості звуків «Графіка» виконує завдання «Дружба» (у всіх у зошитах усе однаково, крім почерку). Переписати речення, розкрити дужки Ро(з,с)кажи, матусю мила, чом сумні у тебе очі? Мамина ка(с,з)ка зв(е, и)с(е, и)лить, мамина пісня заспокоїть. Ва(ш, ж)ко неньці виховувати, зате ле(г,х)ко дитині жити. Усі негаразди (с,з)цілює матуся добром та щирою ласкою.

Слайд 11

Музична хвилинка Прослухати пісню, дати відповідь: Хто виконавець пісні? Висловіть свої почуття, що виникли під час прослуховування.

Слайд 12

Виписати слова з орфограмою «Ненаголошені –е-, -и- в коренях слів» Мамо, вечір догора, Дивом- казкою Вигляда тебе роса, За віконечком,— Тільки ти, немов зоря, Сива ластівко Даленієш в небеса, Сиве сонечко. Даленієш, як за віями сльоза. Ти від лютої зими Сад вишневий на порі, Затуляла нас крильми, Повернулись журавлі. Прихилялася А мені, як до зорі, Теплим леготом. Долітати на крилі Задивлялася білим лебедем, Все до тебе, як до вічної зорі.

Слайд 13

Я так боюся не доспівати… Н. Матвієнко

Слайд 14

Лінгвістична естафета скласти речення, виконати його синтаксичний розбір 1-й учасник – скласти речення; 2-й учасник – підкреслити члени речення і вказати частини мови 3-й учасник – дати характеристику реченню; 4-й учасник – записати речення фонетичною транскрипцією; «Фонетика»: Добрих, у, матері, дітей, щасливі, завжди. «Графіка»: Сином, змалку, ніжною, хорошим, будь, донькою

Слайд 15

Ключ до вправи “Лінгвістична естафета” «Фонетика»: У добрих дітей матері завжди щасливі . «Графіка»: Змалку будь хорошим сином, ніжною донькою.

Слайд 16

Вправа “Від А до Я” Зробити фонетичний розбір виділеного слова

Слайд 17

«Сховай слово у серці» Правильно прочитайте слова, записані фонетичною транскрипцією. Доповніть подані словосполучення своїми виразами [Мама] [л´уба],[ добра],[ мила]; [Матусен´ка],[ голупка]; [Мила] [мамина] [усм'ішка]; [Н'іжн'і] [матусин'і] [руки]; [Шчире] [мамине] [серден'ко]…

Слайд 18

«Графіка»: Хто батька-матір зневажає, той добра …. «Фонетика»: У дитини заболить пальчик, а в матері ….. «Острів мовних скарбів»: допишіть прислів’я і запам’ятайте

Слайд 19

Творча робота Скласти сенкан про матір. 1- ий рядок - іменник; 2 - ий рядок - означення іменника; 3 - ий рядок - дія іменника 4 - ий рядок - сконцетрована думка у вигляді речення 5 - ий рядок - висновок у формі іменника(асоціація з першим словом)

Слайд 20

Я працював(ла) Із задоволенням Із запалом Завзято Досконало Енергійно Дружно Плідно Старанно Творчо Активно Відповідально Зворушливо Достойно Доброзичливо Погано Без ініціативи Повільно Незадовільно

Слайд 21

Урок пройшов Недаремно Цікаво Без нудьги Миттєво Ефективно Емоційно Геніально Збентежено Непередбачено Душевно Результативно Творчо Ідеально Змістовно Звичайно Активно Повільно Корисно Дохідливо Нецікаво

Слайд 22

великий – З яким настроєм пройшов урок?(було цікаво, не дуже цікаво, нецікаво) вказівний – На якому етапі тобі найбільше сподобалось? середній - Як ти оцінюєш свої знання з теми?(глибокі і усвідомлені, потребують усвідомлення, неусвідомлені) безіменний – Яке значення для тебе особисто мають знання і вміння, отримані з цієї теми?(мені це знадобиться у майбутньому, значення не мають) мізинчик - Мої побажання присутнім(учням, вчителям, гостям)

Слайд 23

Домашнє завдання Повторити матеріал на стор.128 – 153 Завдання за вибором Скласти діалог «Як я допомагаю мамі вдома» Підготувати виступи «Найдорожча людина»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова