X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Узагальнення і систематизація вивченого про однорідні члени речення.

Завантажити презентацію

Узагальнення і систематизація вивченого про однорідні члени речення.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Узагальнення і систематизація вивченого про однорідні члени речення.

Слайд 2

Він був сином мужика, а став володарем у царстві духа. Він був кріпаком, а став велетнем у царстві людської культури. І.Франко

Слайд 3

Розділові знаки при однорідних членах речення. Ставимо кому О,О,О О, і О, і О О, але О Тече вода в синє море, та не витікає. О і О, О і О Все у ній сіяє: слава і походи, свист клинків у полі і набоїв спів. Не стільки О, як О Він не стільки забився об стіл, як стривожився.

Слайд 4

Не ставимо кому О, О і О Над Россю, Дніпром і Сулою в задумі шепочуть гаї. Іноді між однорідними членами речення ставиться крапка з комою, тире А над самою водою верба похилилась; аж по воді розіслала зеленії віти.

Слайд 5

При узагальнювальних словах вживаються такі розділові знаки Двокрапка : О, О, О Тире О, О,О - Двокрапка і тире : О, О, О - …

Слайд 6

За широкими ……., за ……… дрімучими, ще й за ……… кам’яними в не нашій, далекій стороні був колись …… край, ……… і ………., ………… злими людьми, ………. двома неволями. Одна неволя …….., а друга - …… І жили там рабами в тяжкій чужій роботі заворожені в неволю люди. Довідка: 1. морями, 2. лісами, 3. горами, 4. веселий, 5. розкішний, 6. багатий, 7. заворожений, 8. заневолений; 9. панська, 10. царська.

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Доповніть речення: 1) узагальнювальними словами; 2) однорідними членами; прокоментуйте свій варіант доповнення та вживання розділових знаків. Складіть схеми речень. а) І плаче, плаче Ярославна В Путивлі на валу на брамі. б) Понад Дунаєм полечу, Рукав бобровий омочу В ріці Каялі.

Слайд 10

Слайд 11

Речення з однорідними членами. До якого члена речення відносяться? Які однорідні члени речення за значеннями? Якими засобами зв’язку поєднані між собою? Поясніть розділові знаки між ними.

Слайд 12

Зразок виконання. Синє море звірюкою то стогне, то виє. Пов’язані з підметом море. Прості присудки. Розділові сполучники. Кома ставиться, бо сполучник повторюється.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова