X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Педагогічна майстерність

Завантажити презентацію

Педагогічна майстерність

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Педагогічна майстерність учителя

Слайд 2

Майстерність - це те, чого можна домогтися, і як можуть бути відомі майстер-токар, прекрасний майстер-лікар, так повинен і може бути прекрасним майстром педагог ... А.С. Макаренко

Слайд 3

У словниках можна знайти кілька значень слова «майстер»:

Слайд 4

1) кваліфікований працівник в будь-якій виробничій галузі (годинникових справ майстер, скрипковий майстер); 2) керівник будь-якого виробничого цеху в окремій спеціальній області (змінний майстер, майстер складального цеху); 3) людина, яка вміє добре, спритно щось робити (майстер на вигадки, майстер розповідати); 4) фахівець, що досяг високого мистецтва у своїй справі (майстри мистецтв, спорту, майстер - золоті руки).

Слайд 5

ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНІСТЬ А. Дистервег : «Педагог - майстер, і тільки він має «розвинені пізнавальні здібності, досконалі знання навчального матеріалу, як з боку змісту, так і форми, як його сутності, так і методу викладання». А.І. Щербаков: «Педагогічна майстерність - це синтез наукових знань, умінь, навичок, методичного мистецтва і особистих якостей учителя. М.М. Тарасевич: «Педагогічна майстерність - комплекс властивостей особистості вчителя, необхідних для високого рівня професійної діяльності». Л.А. Байкова: «Педагогічна майстерність - вищий рівень педагогічної діяльності, що виявляється у творчості вчителя, в постійному вдосконаленні мистецтва навчання, виховання розвитку дитини».

Слайд 6

Компоненти педагогічної майстерності Високийрівеньзагальноїтапедагогічноїкультури Гуманістичнаспрямованість Професійніякості Система професійнихзнань,умінь Творчістьі педагогічніздібності Основапедагогічноїмайстерності. Умовапедагогічноїтворчості. Умоваефективностітаякостінавчально-виховногопроцесу. Засібуспішноїсамореалізаціїпедагога. Людина-абсолютнацінність. Ідеали. Інтереси. Системацінностей. Гуманістичнийстиль. Гуманістичнівідносини. Громадянськість Патріотизм. Інтелігентність. Духовно - моральна культура. Любовдодітей. Працьовитістьіпрацездатність. Відповідальність. Технологічнакомпетентність. Знання: Філософські. Соціальні. Психолого-педагогічні. Додаткові. Вміння: Діагностичні. Комунікативні Організаторські. Дослідні. Проектувальні Дидактичні. Конструктивні. Перцептивні. Експресивні. Організаторські Творчі. Емоційно-цінніснііт.д.

Слайд 7

Структура професійного розвитку педагога

Слайд 8

Творча атмосфера в педагогічному колективі складається з наступних компонентів: Єдиних педагогічних цілей. Високої трудової дисципліни. Відповідальності та авторитетності кожного вчителя.  Безстрашного відношення до труднощів і суперечностей педагогічних пошуків.  Принциповості педагогічних дискусій та наукових суперечок.  Визнання лідерства кращих вчителів і неприйняття ілюзорного лідерства.

Слайд 9

Майстерність педагога Майстерність володіння педагогічною технікою Майстерність переконання Майстерність передачі знань і формування досвіду діяльності Майстерність організатора колективної та індивідуальної діяльності дітей

Слайд 10

ПЕДАГОГІЧНА ТЕХНІКА Педагогічна техніка - це сукупність навичок, яка необхідна для ефективного застосування системи методів педагогічного впливу на окремих учнів і колектив в цілому:

Слайд 11

вміння вибирати правильний стиль і тон у спілкуванні з учнями; вміння керувати увагою; почуття такту, навички управління та демонстрації свого ставлення до вчинків учнів та інше.

Слайд 12

Критерії педагогічної майстерності Стимулювання і мотивація особистості учня в процесі навчання; Організація навчальної діяльності учня; Володіння змістом і дидактичною організацією освіти; Організація та здійснення професійно-педагогічної діяльності в процесі навчання; Структурно-композиційна побудова уроку (заняття або іншої форми).

Слайд 13

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Педагогіка