Районна психолого-медико-педагогічна консультація відділу освіти Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпропетровську ради
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Районна психолого-медико-педагогічна консультація відділу освіти Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпропетровську ради. Юридична адреса: 49000 м. Дніпропетровськ пр. Воронцова, 31 факс, тел. : (0562) 23-35-39, (0562) 23-35-39 “Сучасний погляд на розвиток системи освіти полягає у створенні умов для становлення особистості кожної дитини відповідно до можливостей її психічного та фізичного розвитку. Немає дітей, які не можуть навчатися. У них є лише різні можливості до навчання.
Кадровий склад ПМПК Кралька Світлана Василівна – завідувач консультації; Щедрова Інна Володимирівна – консультант консультації; Консультанти (за згодою): Багацька Олена Вікторівна – дефектолог ДНЗ №2; Григор’ева Любов Петрівна – логопед ССЗШ №142; Просіна Ніна Олександрівна – практичний психолог СШ №68; Забара Юлія Петрівна – практичний психолог ДНЗ №116; Войнова Вікторія Анатоліївна – логопед ДНЗ №116; Лаврушина Олена Адамівна – логопед ДНЗ №323; Смага Ольга Віталіївна – логопед ДНЗ №350;
І.Загальні положення ПМПК-це колектив спеціалістів, який реалізує ту чи іншу стратегію супроводу дитини. Консиліум дозволяє об’єднати інформацію та зусилля вчителів-предметників, класного керівника, медичного працівника, психолога, соціального педагога та інших спеціалістів. Дякуючи цілісному баченню учня(вихованця) на консиліумі можливо розробити та реалізувати загальну лінію навчання та розвитку. В закладах освіти найбільш прийнятна профілактична модель консиліума, при якій обстежуються тільки діти, які мають труднощі в навчанні чи особистісні проблеми.Такі діти виявляються внаслідок проведення діагностичного мінімума та поглибленої психодіагностики, а також за безпосереднім запитом педагогів та батьків.
Цілі консиліуму. Забезпечення діагностико-коррекційного психолого-медико-педагогічного супроводу учнів(вихованців) з проблемами та відхиленнями в розвитку та навчанні. Організація супроводу, враховуючи можливості закладу освіти, а також вікові та індивідуальні особливості дітей.
Задачі консиліуму. Виявлення та рання діагностика відхилень у розвитку, навчанні, поведінці дитини. Всебічний аналіз проблем дитини з метою встановлення характеру та причин відхилень. Розробка та затвердження схем та програм супроводу та корекції в рамках можливостей даного закладу, ознайомлення та узгодження їх з батьками. Визначення індивідуального освітнього маршруту для дитини, яка направляється в корекційний заклад. Виявлення резервних можливостей розвитку та потенційних здібностей дитини. Розгляд складних або конфліктних ситуацій. Профілактика фізичних, інтелектуальних та емоційних перевантажень і зривів. Оптимізація взаємовідносин консиліумів закладів освіти з РПМПК та ОПМПК. Аналіз розвитку і навчання тих дітей, які не потребують спеціалізованої допомоги; формування рекомендацій педагогам по організації допомоги таким дітям виключно методами та способами, доступними педагогічному колективу. Підготовка та ведення документації, яка відображає актуальний розвиток дитини, динаміку його стану.
Склад консиліуму. Голова консиліуму - заступник директора з виховної роботи (вдошкільному закладі - вихователь-методист); Постійні члени консиліуму: психолог; соціальний педагог; вчитель(вихователь) з досвідом роботи не менше 10 років; медичний працівник; Тимчасові члени консиліуму(запрошені на дане засідання): вчитель початкових класів(класний керівник, вихователь), які представляють дитину на консиліумі; дефектолог; логопед; спеціаліст-консультант( ним може бути психоневролог, психіатр, клінічний психолог і т.д.); інспектор інспекції у справах неповнолітніх;
Види консиліуму та їх періодичність. Планові скликаються з метою: виробити програму супроводу дитини; оцінити динаміку навчання та корекції; внести поправки та доповнення в корекційну роботу; ознайомитися з результатами планових діагностичних обстежень дітей; Екстренні консиліуми скликаються при терміновій необхідності. Планові консиліуми проводяться один раз у квартал а екстрені – по необхідності.
Приблизні теми для планових консиліумів: Криза 3-х років; Психологічна готовність шестирічок до навчання у школі; Адаптація першокласників до шкільного середовища; Готовність учнів 4-х до переходу в середню школу; Адаптація п’ятикласників до середньої школи; Проблеми підліткового віку; Психологічна готовність учнів 9-х класів до професійної орієнтації;
Організація консиліума Підготовчий етап. Це збір попередніх діагностичних даних. Підготовчий етап закінчується складанням індивідуальних висновків всіх спеціалістів та розробкою пропозицій, які будуть представлені на консиліумі. Засідання ПМПК. Обговорення результатів діагностики; «Створення цілісного портрета учня»(вихованця); Координація та узгодженість послідуючої взаємодії спеціалістів один з одним; Завершується ПМПК колегіальним заключеням.
Колегіальний висновок Узагальнена характеристика структури психофізичного розвитку дитини(без називання діагнозу). Програма спеціальної (корекційної) допомоги, узагальнюючі рекомендації спеціалістів. Підписуєтьтся головою та всіма членами ПМПК.
Етап реалізації рішень Кінцевим результатом консиліуму, який фіксується в колегіальному висновку – це встановлення подальшого освітнього маршруту дитини.
Схожі презентації
Категорії