X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Шкідливі звички

Завантажити презентацію

Шкідливі звички

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: «Шкідливі звички і здоров'я» Виконала: учениця 6 класу Невмержицька Валерія

Слайд 2

Про пияцтво і куріння, алкоголізм і наркоманію – шкідливі для здоров’я фактори - говорилося і говориться дуже багато. Але факт залишається фактом - алкоголем, нікотином і наркотиками зловживають мільйони жителів планети И

Слайд 3

Про шкоду куріння відомо давно. Проте занепокоєння вчених і лікарів, викликане поширенням цієї згубної звички, зростає, так як поки що значне число людей не вважає паління шкідливим для здоров'я. Куріння - не нешкідливе заняття, яке можна кинути без зусиль. Це справжня наркоманія, і тим більше небезпечна, що багато хто не приймає серйозно.

Слайд 4

Сьогодні у всьому світі, за свідченням відомого американського фахівця У. Чендлера, курить не менше 1 мільярда людей, споживаючи в цілому до 5 трильйонів сигарет на рік. Є й інша цифра: на кожного жителя нашої планети, незалежно від статі і віку, випускається до 1000 сигарет на рік. Виробництво і споживання тютюнових виробів помітно випереджає приріст населення. Загальна площа земель, відведених під тютюн, в даний час в світі перевищує 4 мільйони гектарів. Розташовані ці землі переважно на африканському та азіатському континентах, у той час як гостро необхідних сільськогосподарських угідь тут не вистачає.

Слайд 5

Проблема вживання алкоголю також дуже актуальна в наші дні. Зараз споживання спиртних напоїв у світі характеризується величезними цифрами. Від цього страждає все суспільство, але в першу чергу під загрозу ставиться підростаюче покоління: діти, підлітки, молодь, а також здоров'я майбутніх матерів. Адже алкоголь особливо активно впливає на несформований організм, поступово руйнуючи його.

Слайд 6

Наслідки тривалого вживання наркотичних речовин руйнівні: вони викликають порушення серцевої діяльності і кровообігу, хвороби печінки і нирок, служать причиною раку і деградації особистості, що часто пов'язано з соціальним падінням і великим числом самогубств.

Слайд 7

За кількістю споживаних сигарет на душу населення перше місце в останні роки займає Кіпр (3117), друге-Греція (2797), в США викурюється 2678 сигарет. Найменше курять у скандинавських країнах. Якщо серед дорослого чоловічого населення в більшості економічно розвинених держав зараз спостерігається тенденція до зниження кількості курців, то цього не можна сказати про підростаюче покоління.

Слайд 8

Збільшується відсоток куріння серед дівчат 13-18-літнього віку. При цьому і зростала з кожним роком кількість викурених сигарет. Якщо в 1969р. пачку сигарет в день викурювала одна з десяти дівчат, то через вісім років чотири з десяти. 40 з невеликим років тому кращих юнаків було втричі більше, ніж дівчат, зараз це співвідношення практично вирівнялося.

Слайд 9

Причини підліткового куріння

Слайд 10

Слайд 11

Алкоголь Шкода алкоголю очевидна. Доведено, що при попаданні алкоголю усередину організму, він розноситься по крові до всіх органів і несприятливо діє на них аж до руйнування. При систематичному вживанні алкоголю розвивається небезпечна хвороба - алкоголізм. Алкоголізм небезпечний для здоров'я людини, але він виліковний, як і багато інших хвороб.

Слайд 12

Основним діючим початком сп'яніння будь-якого напою був алкоголь - етиловий, або винний, спирт. Прийнятий внутрішньо він через 5 -10 хвилин всмоктується в кров і розноситься по всьому організму. Алкоголь - отрута для будь-якої живої клітини. Проникнувши в організм алкоголь, дуже скоро засмучує роботу тканин і органів. Швидко згораючи, він забирає в них кисень і воду. Клітини зморщуються, діяльність їх неможлива. При значному і частому попаданні алкоголю в організм, клітини різних органів, в кінці кінців, гинуть.

Слайд 13

Алкоголь згубно діє на клітини головного мозку (у тому числі і на клітини, що регулюють діяльність статевої системи) і на статеві центри, розташовані в спинному мозку. Одночасно слабшає діяльність молочних залоз, а в подальшому вона може і припинитися. Вчені виявили здорові статеві залози тільки у половини обстежених ними хронічно хворих на алкоголізм. Встановлено, що у чоловіків, що зловживають алкоголем, відзначається ослаблення потенції. У жінок алкоголь порушує вироблення статевих гормонів і дозрівання яйцеклітини, менструальний цикл.

Слайд 14

Печінка страждає від алкоголю найбільше: виникає запальний процес (гепатит), а потім і рубцеве переродження (цироз). Печінка перестає виконувати свою функцію по знезараженню токсичних продуктів обміну, виробленню білків крові та інші важливі функції, що призводить до неминучої смерті хворого. Цироз - хвороба підступна: вона повільно підкрадається до людини, а потім б'є, і відразу на смерть. Причиною захворювання є токсичний вплив алкоголю.

Слайд 15

Те, що ми в побуті благодушно називаємо сп'янінням, по суті, є не що інше, як гостре отруєння алкоголем, з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками. Добре, якщо через певний час організм, що звільнився від отрути, поступово повертається до нормального стану

Слайд 16

Алкоголь викликає приємний, піднесений настрій, а це спонукає до повторного вживання спиртного напою. У перший час при бажанні і твердості характеру ще можна відмовитися від вина. В іншому випадку під впливом алкогольної інтоксикації (та й умовлянь друзів) воля слабшає, і людина вже не може протистояти потягу до алкоголю. Під впливом алкоголю отримують простір інстинкти, послаблюється воля і самоконтроль, і нерідко люди здійснюють провини і помилки, в яких розкаюються все життя.

Слайд 17

Наркоманія Наркоманія - це тотальне (тобто таке, що зачіпає всі сторони внутрішнього світу, стосунки з іншими людьми і способи існування) ураження особистості, до того ж у більшості випадків супроводжується ускладненнями з боку фізичного здоров'я. Це означає, що людина, що йде по шляху наркомана, поступово знищує свої кращі моральні якості; стає психічно не цілком нормальним; втрачає друзів, потім сім'ю; не може придбати професію або забуває ту, якою раніше володів; залишається без роботи; втягується в злочинне середовище ; приносить безодню нещасть собі і оточуючим, і, нарешті, повільно і вірно руйнує своє особисте тіло.

Слайд 18

Заради придбання наркотиків багато йдуть на злочини, до 70% дівчат-наркоманок займаються проституцією. Кожен споживач наркотиків залучає ще 5-10 чоловік. Всі вони є потенційними розповсюджувачами інфекційних захворювань, зокрема вірусного гепатиту. На сьогоднішній день однією з провідних причин смертності дітей і підлітків є ускладнення, пов'язані з вживанням наркотиків.

Слайд 19

Наркоманія веде до грубого порушення життєдіяльності організму і соціальної деградації. Це хвороба з хронічним перебігом, розвивається поступово. Причиною її є здатність наркотичних речовин викликати стан сп'яніння, що супроводжується відчуттям повного фізичного і психічного комфорту і благополуччя. Наркотик - це отрута, що повільно руйнує не тільки внутрішні органи людини, але його мозок і психіку. Бензин або клей "Момент", наприклад, перетворюють людей у розумово неповноцінних за 3-4 місяці, "безпечні коноплі" - за 3-4 роки. Людина, що вживає морфін, через два три місяці настільки втрачає здатність що-небудь робити, що перестає за собою доглядати і повністю втрачає людську подобу.

Слайд 20

Всі наркомани, незалежно від виду прийнятого наркотику, довго не живуть. Вони втрачають для живих істот інстинкт самозбереження. Це призводить до того, що близько 60% з них протягом перших двох років після прилучення до наркотиків роблять спробу самогубства. Багатьом це вдається.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне