X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сім‘я

Завантажити презентацію

Сім‘я

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: «Різдвяні обряди»

Слайд 2

Різдво РІЗДВО Це православне свято, звичайно, найурочистіше. Йому передують шість тижнів Пилипівського посту. У цей період люди пряли, ткали та готувались до Різдва. Шостого січня на Святий вечір варили кутю, готували різні пісні страви на вечерю, а скоромні – на свята, тобто на три дні Різдва, адже готувати їжу у святкові дні не можна.

Слайд 3

І от надвечір господар заносив у хату оберемок пшеничної соломи і встеляв нею підлогу. Потім під божницею на покуті ( куток, де висять образи і горить лампадка) ставили великий сніп жита – «дідух».

Слайд 4

У чотирьох кутках стола клали по зубцю часнику – щоб «оберіг від усього зла». На стіл господиня ставила 12 пісних страв

Слайд 5

. Вечеряти сідали усією сім’єю, коли зійде перша зірка. За повір’ям, вона сповіщає про народження Ісуса. Першою їли кутю. Повечерявши, господиня відправляла дітей до бабок – повитух та хресних батьків.

Слайд 6

Ранком першого дня Різдва дідух спалювали, а частину його залишали, щоб підв’язати нею плодові дерева – на добрий врожай. Увечері 7 січня збиралися колядники і йшли колядувати. Колядники брали з собою зірку, дзвоник і торбу на гостинці, скриньку на гроші.

Слайд 7

Традиції свята, що відзначаємо у Старий Новий рік, цікаві та веселі Вважається, що святкування Щедрого вечора почалося завдяки стародавньому дохристиянському звичаю. А за християнським календарем 13 січня — це день преподобної Меланії (Меланки, Маланки, Миланки). Меланка-Вода разом з Василем-Місяцем приходить в свят-вечір до людей, щоб сповістити господарів про наступні торжества.

Слайд 8

Щедрування — давній звичай новорічних обходів, під час яких групи щедрувальників (переважно молодь) піснями славили господарів, бажали їм здоров’я й достатку, за що отримували винагороду

Слайд 9

В Україні на Щедрий Вечір Батько ховається від дітей за Пирогами — символом щедрости, багатства! "Ввечері, як Зоря засяє, Мати, було, запалять свічку перед образами, обкурять ладаном Хату і поставлять череп’яну миску з пирогами на стіл. Тато сядуть на Покутті і голову прихилять — ховаються за пирогами. А ми, діти, вдаємо, що не бачимо їх: — Мамо, а де наші Тато? — А хіба ж ви мене не бачите, Діти? — Не бачимо, Тату! — Дай, Боже, щоб і на той Рік ви так мене не бачили! Оце так, було, Батько скажуть, перехрестяться і запрошують всю Сім’ю до Столу, до "Щедрої Куті" — "щоб у достатках і спокої Других Свят дочекати!"

Слайд 10

Меланка За стародавнім міфом, окрім сина, у всеєдиного Лада, вірного побратима бога Місяця, була ще донька, яку всі називали Миланкою, бо вона була така мила й чарівна. Одного разу коли князь-Місяць був на полюванні, лютий змій викрав із срібного терема Миланку й запроторив у підземне царство. Визволив її славний богатир Безпальчик-Васильчик і з нею одружився.

Слайд 11

Водіння Кози «Коза» – театралізований обряд-гра з масками, що мав свій усталений сценарій, пісенний і музичний репертуар. Центральним моментом ритуального дійства був танець Кози, її «вмирання»і «воскресіння», що символізували прихід нового року. Крім головної зооморфної маски (Кози), в ній діяло багато побутових персонажів: Дід, Баба, Лікар, Кіт, Чорт, Циган, Турок, Юрист та ін.

Слайд 12

З плином часу обряд утратив свою первісну магічну функцію і трансформувався в народну пародійно-гумористичну виставу.

Слайд 13

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне