X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розвиток творчих здібностей

Завантажити презентацію

Розвиток творчих здібностей

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Розвиток творчих здібностей

Слайд 2

Розминка Одного дня три Бухарські купці відправилися в глиб Великої Пустелі, бо стало їм відомо, що далеко-далеко серед пісків, куди не забрідають каравани, є Великий Скарб, рівного якому не бачили смертні. Купці йшли 40 днів, страждаючи від спеки і втоми, і залишилося у них всього по одному верблюдові – останні пали. І раптом бачать попереду велику гору.

Слайд 3

Розминка Наблизилися і не вірять своїм очам: вся гора суспіль складається з срібних злитків. Купці подякували Аллаху, і один з них, набивши мішки сріблом, вирушив в зворотну дорогу, останні ж сказали: «Ми підемо далі».

Слайд 4

Розминка І йшли вони ще 40 днів, і від сонця обличчя їх стали чорними, а очі червоними. І стала попереду ще одна гора – золота. Другий купець вигукнув: «Не даремно винесли ми стільки страждань! Хвала Всевишньому!» Він набив мішки золотими злитками і запитав свого товариша: «Що ж ти стоїш?»

Слайд 5

Розминка Третій відповів: «Чи багато золота відвезеш на одному верблюдові?» Другий говорить: «Досить, аби стати найбагатшою людиною в нашому місті». «Мені цього мало, сказав третій. – Я піду далі і знайду гору з алмазів. А коли повернуся додому, я буду найбагатша людина на всій землі».

Слайд 6

Розминка І пішов далі, і дорога його продовжувалася ще 40 днів. Його верблюд ліг і більше не встав, але купець не зупинився, тому що був упертий і вірив в діамантову гору, а всякий знає, що одна жменя алмазів дорожча, ніж гора срібла або горб золота.

Слайд 7

Розминка І побачив третій купець попереду дивовижну картину: стоїть посеред пустелі, зігнувшись в три погибелі, людина, тримає на плечах діамантовий трон, а на троні сидить чудовисько з чорною мордою і очима, що горять. «Як я рад тобі, о мандрівник!» - прохрипів зігнутий. – «Познайомся, це демон пожадливості Марфуд, і тепер тримати його на плечах будеш ти – доки не прийде змінити тебе такий же користолюбець, як ми з тобою».

Слайд 8

«Цинік – негідник, який по недомислу бачить світ таким, яким він є, а не таким, яким він має бути». Амброз Бірс Сreative personal творчі люди – абсолютно особливого вигляд у всьому різноманітті людства майже ніколи не бувають циніками.

Слайд 9

Давайте пригадаємо що таке …..? Що таке задатки? Що таке здібності? Що ми називаємо обдарованістю? Що таке талант? Що таке інтелект?

Слайд 10

У чому проявляє себе творча особистість? Особливі риси: розпізнає проблеми як такі, ставить звичне під сумнів, розвідує нові можливості. Край чутлива до проблем.

Слайд 11

У чому проявляє себе творча особистість? Особливі риси: має в своєму розпорядженні багато «стилів мислення», широко досвідчена, орієнтується в різних областях, бере до уваги різні можливості. Мислить гнучко

Слайд 12

У чому проявляє себе творча особистість? Особливі риси: розрізняє окремі аспекти, мислить дивергентне, комбінує різні знахідки. Вона оригінальна

Слайд 13

У чому проявляє себе творча особистість? Особливі риси: самомотивація. Робота приносить їй задоволення

Слайд 14

У чому проявляє себе творча особистість? Особливі риси: спеціалізоване знання, потенціал експерта. Має в своєму розпорядженні чудове ноу-хау

Слайд 15

У чому проявляє себе творча особистість? Особливі риси: завзятість, висока стійкість до фрустрації, енергійність, що перевершує середні показники, не втихомирюється на першому рішенні. Витривала.

Слайд 16

У чому проявляє себе творча особистість? Особливі риси: фільтрує перспективні ідеї, розпізнає вдалі рішення, має непідкупне чуття на недоліки. Упевнена в своїх оцінках.

Слайд 17

Із запропонованих вам на вибір п'яти геометричних фігур виберіть три, найбільш близькі вам. Причому першу вибирайте за принципом: «Це я!» Дві останні можуть просто більше інших подобатися.

Слайд 18

Той, хто вибрав цю фігуру, кому вона здалася особливо близькою, невтомний трудівник. Витривалість, терпіння, методичність, послідовність – все це штрихи до портрета Квадрата. Педантичність Квадратів виражається і в тому, що всі відомості, які вони мають в своєму розпорядженні, завжди систематизовані і розкладені по поличках. Їх мозок в чомусь нагадує комп'ютер.

Слайд 19

Трикутник – символ лідерства. І ті люди, які впізнали себе в цій формі, поза сумнівом, лідери. Вони буквально бачать своє життєве призначення в управлінні іншими людьми. Найхарактерніша риса дійсного Трикутника – природжене уміння концентруватися на головній меті в житті. Трикутники – енергійні, майже невтомні, сильні морально і фізично особи. Трикутник і кар'єриста сміливо можна ототожнювати.

Слайд 20

Це дуже своєрідна фігура. Річ у тому, що прямокутник – це перехідний стан. Прямокутник – всього лише тимчасова форма особистості, яку в собі можуть носити в прихованій формі досить стійкі люди, що здається на перший погляд. Вони шукають нові горизонти свого існування, кращого оточення, кращої роботи, кращої сім'ї. Поки вони прагнуть поміняти що-небудь в своєму житті, причому все рівно, що. Прямокутники не прислухаються ні до чиєї думки, наскільки б авторитетним для них воно не було раніше.

Слайд 21

Фігура, символізуюча творчий початок в людині. Найоригінальніші думки народжуються в основному в головах Зигзагів, і не просто геніальні, а на перший погляд – безумні. Вони швидко спалахують, але так само швидко остигають. Психологічна неврівноваженість – теж одна з відмінних рис Зигзагів. Почувши щось, не відповідне їх поняттям, вони тут же спалахують, починають крушити все направо і наліво, але і швидко остигають.

Слайд 22

Круг завжди вважався міфологічним символом гармонії. Круги – найдоброзичливіші люди зі всіх п'яти запропонованих типів особистості. Для Кругів немає нічого тяжчого, ніж вступати в міжособовий конфлікт або якісь розбрати, навіть якщо це в їх інтересах. Лише у одному представники цього типа особистості проявляють завидну упертість, наполегливість і твердість – це питання моралі або порушення справедливості.

Слайд 23

Задание 1. Несерйозні завдання Чорна курка. Чому чорна курка несе білі яйця?       Свічки. У кімнаті горіло 50 свічок, 20 із них загасили. Скільки залишиться?   Колесо. Яке колесо не крутиться при правому повороті? Заєць. Як глибоко у ліс може забігти заєць?

Слайд 24

Задание 1. Несерйозні завдання Війна. Як довго тривала "столітня війна"? Панами. В якій країні винайшли панами? Революція. У якому місяці відмічали "Жовтневу революцію"? Канарські острови. Від якої тварини походить назва Канарських островів?

Слайд 25

Завдання 2. Цікаві перестанови Білки та Кролики Перед вами вісім перенумерованих пнів (мал. 1). На пнях 1 і 3 сидять кролики, на пнях 6 і 8 - білки. І білки, і кролики чомусь незадоволені своїми місцями і хочуть обмінятися пнями: білки бажають сидіти на місцях кроликів, а кролики - на місцях білок. Попасти на нове місце вони можуть, стрибаючи з пня на пень за наступними правилами: 1) стрибати з пня на пень можна лише по тих лініях, які показані на малюнку; кожен звір може робити декілька стрибків підряд; 2) два звірі на одному пні поміститися не можуть, тому стрибати можна лише на вільний пень. Майте також на увазі, що звірі бажають обмінятися місцями за найменшу кількість стрибків. Втім, менше ніж 16 стрибками ним не обійтися. Як же вони це зроблять?

Слайд 26

Слайд 27

Відповідь: Нижче вказаний найкоротший спосіб обміну. Цифри показують, з якого пня на якій треба стрибати (наприклад, 1-5 означає, що білка стрибає з 1-го пня на 5-й). Всіх стрибків знадобиться 16, а саме: 1-5; 3-7,7-1; 8-4,4-3,3-7; 6-2,2-8,8-4,4-3; 5-6,6-2,2-8; 1-5,5-6; 7-1.

Слайд 28

Чайний сервіз Стіл розграфлений на 6 квадратів, в кожному з яких, окрім одного, поміщається який-небудь предмет. Я скористалася чайним посудом і розмістив по квадратах чашки, чайник і молочник як показано на мал. 2. Суть завдання в тому, аби поміняти місцями чайник і молочник, пересуваючи предмети з одного квадрата в іншій по певних правилах, а саме: 1) предмет переміщати лише в той квадрат який виявиться вільним; 2) не можна пересувати предмети по діагоналі квадрата;

Слайд 29

3) не можна переносити один предмет поверх іншого; 4) не можна також поміщати в квадрат більш одного предмету, навіть тимчасово. Це завдання має багато рішень, але цікаво знайти найкоротше, тобто обміняти місцями чайник і молочник за найменшу кількість ходів.

Слайд 30

Слайд 31

Відповідь: Для зручності замінимо чайний посуд цифрами. Тоді завдання представиться у такому вигляді: треба поміняти місцями предмети 2 і 5. Ось порядок, в якому їх слід пересувати на вільний квадрат: 2, 5, 4, 2, 1, 3, 2, 4, 5, 1, 4, 2, 3, 4, 1, 5, 2.  Завдання вирішується в 17 ходів; коротшого рішення немає.

Слайд 32

Завдання 3. Завдання для нестандартно мислячих Автогонки Всесвітньо відомий автогонщик під'їжджав до повороту на гоночній трасі Формули-1. Раптово він різко загальмував і, увійшовши до повороту, виявив розбиті автомобілі, небезпечно лежачі упоперек траси. Із-за повороту він не міг їх бачити. Організатори гонок не послали йому попередження, а ні диму, ні вогню, ні шуму, ні запаху, які могли б послужити попередженням про аварію, не було. Як же він дізнався, що за поворотом є небезпека, і вчасно прийняв заходи, аби уникнути її?

Слайд 33

Не вставай Жінка одна читає газету. Вона чує дзвінок в сусідній кімнаті. Хоча вона знає, що дзвінок, швидше за все, важливий, вона не встає і не йде за трубкою. Чому? 

Слайд 34

Мужчина и ведро воды Чоловік припаркував свою машину на дорозі, зайшов в будівлю, повернувся з відром води і вилив воду на тротуар. Чому? 

Слайд 35

Забавні головоломки Питання 1. Що не можна побачити, не закривши ока? 2. Що робить гірке солодким? 3. Що разом і існує і не існує?

Слайд 36

Забавні головоломки Питання 4.Розпис зводу, водії мореплавців, краса ночі. 5. Мандруючий будинок, гість без сліду, сусід берегів. 6. Одяг землі. 7. Одяг голови. 8. Вожді тіла, судини світла, тлумачення души. 9. Щасливим радість, нещасним горе, чекання смерті. 10. Упевненість в тому, чого не розумієш і що вважаєш дивним. 11. Вартовий історії. 12. Зрадник души.

Слайд 37

Забавні головоломки Питання 13. Я бачив, як жінка летіла із залізним носом, дерев'яним тілом і пернатим хвостом, несучи за собою смерть. 14. Я бачив, як мертве народило живе, і дихання живого винищило мертве. 

Слайд 38

Викати чорні кулі У вузькому і дуже довгому жолобі знаходяться 8 кульок, чотири чорних зліва і чотири білих ледве більшого діаметру справа (див. малюнок). У середній частині жолоба в стінці є невелика ніша, в якій може поміститися лише одна кулька (будь-яка). Дві кульки можуть розташуватися поруч впоперек жолоба лише в тому місці, де знаходиться ніша. Лівий кінець жолоба закритий, а в правому кінці є отвір, через який може пройти будь-яка чорна кулька, але не біла. Як викатити з жолоба всі чорні кульки? Виймати білі кульки з жолоба не дозволяється.

Слайд 39

Слайд 40

Ребуси

Слайд 41

Ребуси

Слайд 42

Ребуси

Слайд 43

Ребуси

Слайд 44

Ребуси

Слайд 45

Порахуй

Слайд 46

Порахуй

Слайд 47

Порахуй

Слайд 48

Порахуй

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Педагогіка