X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Узагальнення і систематизація вивченого про іменник

Завантажити презентацію

Узагальнення і систематизація вивченого про іменник

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Підготувала вчитель української мови ЗЗОШ 3 92 Плотнікова А.А.

Слайд 3

Мета: повторити, систематизувати і узагальнити знання учнів з теми "Іменник як частина мови"; навчити застосовувати засвоєний теоретичний матеріал на практиці; розвивати логічне мислення, пунктуаційні, орфографічні, мовленнєві навички учнів, самостійність, вчити аналізувати мовні явища; формувати в учнів навички співробітництва, культури спілкування; сприяти духовно – моральному розвитку школярів,прищеплювати бажання удосконалювати себе

Слайд 4

Слайд 5

Робота у парах Учень сам вибирає суперника зі словами: "Я викликаю на двобій…" і ставить запитання. Наприклад: – Яка частина мови називається іменником? – Які морфологічні ознаки властиві іменникові? – Назвіть відмінки і запитання, на які вони відповідають. – Які іменники є власними назвами, а які – загальними? Наведіть приклади. – Яку синтаксичну роль виконує іменник?

Слайд 6

Вилучити з кожного ряду "зайве" слово. Свою думку обґрунтувати. Щастя, щасливчик, пощастило. Музика, музичний, музикант. Здоровий, поздоровлення, здоров’я. Мова, розмова, розмовляти. Казка, казковий, казкар.

Слайд 7

Почувши іменники, які є назвами істот, плещіть у долоні Узлісся, місяць, мудрість, клімат, зав’язь, компас, дівчина, лікар, моряк, чистота, глибина, тюлень, турист, студент, параграф, комар, дятел, сад, теля, військо, натовп, пожежник, ставлення, суспільство, футболіст, звіробій, трава, відпочивальник.

Слайд 8

(«впізнати» слова, визначити їх рід) Щоб ввести у речення складноскорочені назви, треба визначити рід і число головного слова. Майбутні детективи, до праці! ЗЗОШ , ВНЗ , МО України , АЕС.

Слайд 9

Запишіть іменники у дві колонки: вжиті в однині; вжиті в множині. У кожному іменнику підкресліть першу літеру. З цих літер прочитаєте народне прислів’я. Доля, ножиці, екзамени, озеро, приклади, радощі, берег, радість, експеримент, дочка, обеліски, птахи, іграшка, абрикоси, дерева, ліс, олівець, експонати.

Слайд 10

Слайд 11

Цегла, крейда, журнал, таблиця, бутерброд, менеджер, повидло, футбол, шосе, екіпаж, пальто, самовар, завод.

Слайд 12

Учитель розкриває зміст певного слова, а учні повинні знайти його на картках і закрити. Виграє той, хто першим закриє усі назви на своїй картці.

Слайд 13

Виразно прочитати речення. Усно визначити синтаксичну роль іменників. Зробити висновки. Яка головна думка висловлювання? Патріотизм починається зі ставлення до своєї мови. Поняття рідної мови виступає поряд з поняттям рідного дому, батьківської хати, материнського тепла. Культура мовлення – це духовне обличчя людини. Мова єднає між собою представників певного народу у часі і в просторі.

Слайд 14

Прочитати текст. Кого мав на увазі вчитель? Довести свою думку. Учитель попросив одного з учнів: - Поклич, будь ласка, Дмитренка. Шестикласник вибіг на подвір’я і зупинився. «Кого ж покликати, - міркував він, - Сергія чи Тетяну? Обоє мають однакове прізвище».

Слайд 15

Перевірка знань за допомогою питань.Використання сигнальних карток. Відповідь «так» - синій колір, відповідь «ні» - червоний. 1) Карпати – власний іменник? 2) Загальні іменники пишуться з великої літери? 3) Іменники відповідають на питання хто? що? 4) Іменники, до яких можна додати слова мій, він – чоловічого роду? 5) Назви вулиць, сіл, міст пишуться з маленької літери? 6) Іменники, що є назвами неістот, відповідають на питання що? 7) Плечі – це іменник, що вживається у множині? 8) Іменники зв’язуються з іншими словами за допомогою прийменників та закінчень?

Слайд 16

Диктант з коментуванням. Завдання: дати пораду товаришеві щодо правильного написання іменників. Я(я)рослав М(м)удрий, річка Д(д)ніпро,(Ж)журнал (Пізнайко),(М) механік, (в)Вітчизна,(О) олень, (К)кіт (м)Мурчик.

Слайд 17

Як називаються малята цих птахів і тварин? Свійська водоплавна птиця. Цар звірів. Великий хижак із сімейства котячих. Персонаж багатьох казок. Птах, один з персонажів байки І.Крилова. Цар птахів. Корова. Назва якого птаха суголосна з ім’ям дівчини.

Слайд 18

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська мова