X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Використання тематичних груп слів для розвитку зв’язного мовлення учнів

Завантажити презентацію

Використання тематичних груп слів для розвитку зв’язного мовлення учнів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Використання тематичних груп слів для розвитку зв’язного мовлення учнів

Слайд 2

Основна мета – формування комунікативної компетенції учнів

Слайд 3

Основні завдання: збагачення лексичного запасу школярів; формування вмінь будувати словосполучення, речення, усні розповіді з групою словникових слів; формування вмінь висловлюватися в усіх доступних для них формах, типах і стилях мовлення.

Слайд 4

Тематичні групи слів для проведення системи уроків з розвитку зв’язного мовлення Шкільне приладдя Меблі Одяг Посуд Професії Рослини Тварини Транспорт Пори року Явища природи

Слайд 5

Робота над словом здійснюється в кілька етапів Складання речення, об’єднання їх у твори-мініатюри Іменник + дієслово Творча робота в групах малюнки вірші предмети Іменник + прикметник Лексична робота в парах використання Лексична робота в парах Поповнення власного словника словами певної тематичної групи

Слайд 6

Перший етап Група слів: Київ, Україна, столиця,вулиця, до Києва, у Києві, український .

Слайд 7

Знайомство з новою групою слів

Слайд 8

Україна – наша Батьківщина, країна де ми живемо. Київ – столиця нашої держави. Столиця – головне місто держави,місце де знаходиться уряд, урядові приміщення. Вулиця – в населених пунктах,два ряди будинків і простір між ними. Український – народ, рушник, хліб , борщ, гімн, прапор, костюм.

Слайд 9

Україна – наша Батьківщина, країна де ми живемо.

Слайд 10

Київ – столиця нашої держави.

Слайд 11

Столиця – головне місто держави,місце де знаходиться уряд, урядові приміщення. Вулиця – в населених пунктах,два ряди будинків і простір між ними.

Слайд 12

Український – народ, рушник, хліб , борщ, гімн, прапор, костюм.

Слайд 13

Читання віршів про Україну Зацвітає калина, Зеленіє ліщина, Степом котиться диво – луна .Це моя Україна , Це моя Батьківщина, Що, як тато і мама одна. (А. Камінчик)

Слайд 14

Читання віршів про Україну Зацвітає калина, Зеленіє ліщина, Степом котиться диво – луна .Це моя Україна , Це моя Батьківщина, Що, як тато і мама одна. (А. Камінчик)

Слайд 15

Сходить сонце над пшеничним ланом, Вабить очі небо голубе… Рідна земле! Волошковий стане! Як же не любити нам тебе?! Де Шевченка слово панувало – Цвіт калини в душах і серцях… Добру славу ми успадкували – Нам її сповідувать в віках. (Д. Білоус)

Слайд 16

Другий етап Робота в парах До іменників підібрати прикметники Київ – зелений, прекрасний, багатолюдний, величавий, древній. Україна – гостинна, привітна, миролюбива, славна, вільна. Столиця – велика, багатоповерхова, приваблива. Вулиця – широка, вузька, затишна.

Слайд 17

Робота в парах

Слайд 18

Третій етап Робота в парах До іменників підібрати дієслова Київ – стоїть, розбудовується, розкинувся, зустрічає. Україна – розвивається, змінюється, приваблює. Столиця – знаходиться, будується, розширюється. Вулиця – звужується, простягається, проходить. До Києва – приїхали, прилетіли, припливли, прийшли. У Києві – зберігаються, знаходяться, розташовуються.

Слайд 19

Четвертий етап Колективна робота Складання речень. Наша Батьківщина – Україна, мій рідний край. Столиця нашої славної України – древній Київ. Головна вулиця Києва – Хрещатик. Величавий Київ розташований на річці Дніпро. До Києва можна доїхати машиною, прилетіти літаком, припливти теплоходом. У Києві працює Верховна Рада, є багато музеїв, бібліотек, театрів. Український народ дуже гостинний.

Слайд 20

П'ятий етап Робота в групах. Складання творів- мініатюр, віршів з цією групою слів.

Слайд 21

Україна наша рідна! Київ – то столиця. Є у Києві Дніпро – Чиста в нім водиця. Українську мову чуєш , Як по Києву мандруєш. Наша Батьківщина – Україна. Київ – столиця нашої України. На канікулах наш клас поїхав на екскурсію до славного Києва.У Києві ми прогулювалися по Хрещатику. Також ми побували у Києво – Печерській Лаврі та у Софіївському соборі.В столиці ми чули мелодійну українську мову. Надовго нам запам'ятається ця чудова екскурсія. Україна найкраща країна на всій земній кулі, тому що я тут живу. Київ – це столиця нашої України. Головна вулиця У Києві – Хрещатик. До Києва можна доїхати машиною, поїздом, долетіти літаком, припливти теплоходом. У Києві багато музеїв, театрів, бібліотек. Український народ дуже гостинний.

Слайд 22

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова