X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Диктанти або списування

Завантажити презентацію

Диктанти або списування

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію підготувала вчитель-методист Скандинавської гімназії м. Києва Біляченко Ольга Василівна

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

І РІВЕНЬ Диктант або списування Свято із сльозами на очах Сашко прокинувся раненько. Зіскочив з ліжка і вибіг на вулицю. А на вулиці свято! День Перемоги! Люди радо вітають одне одного. Над селом лунає урочиста і сумна пісня. Пісня про свято із сльозами на очах. (40 сл.)

Слайд 7

Граматичні завдання Випиши з тексту два слова, у яких букв більше, ніж звуків. Добери антоніми: раненько — ... , сумно — … . Визнач члени речення, частини мови, встанови зв'язок між членами: Дерева одяглися в зелене вбрання. У густому гіллі тьохкають солов'ї.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

IІ РІВЕНЬ Диктант або списування Літня ніч Настав вечір. Стояла дивовижна тиша. Вітер ледь колихав ніжний серпанок вечірнього туману. Яскравий захід позолотив і розфарбував далечінь. Безбережне озеро поблискує, ніби сталь. Все голосніше почали перегукуватись нічні пташки. Десь зовсім близько беззвучно пронеслись кажани. Іноді чувся різкий крик сови. Літня ніч чарувала всіх своєю таємничістю. (48 сл.)

Слайд 15

Граматичні завдання Визнач члени речення: Яскравий захід позолотив далечінь. (1в.) Стояла дивовижна тиша. (2в.) Визнач частини мови. Встанови зв'язок між членами речення.

Слайд 16

Граматичні завдання Зроби звуко-буквений аналіз слів: яскраво, своєю. У першому і другому реченнях знайди прикметники, визнач їх число, рід. Поділи для переносу: подвір'я, рум'яний.

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

IIІ РІВЕНЬ Диктант або списування Сарна Діти поверталися з лісу і натрапили на маленьку сарну. Біля неї лежала мертва мати. Вони принесли звірятко до школи і спробували нагодувати. Спочатку сарна відверталась. Та скоро почала жадібно смоктати молоко. Другий рік живе сарна в школі. Вона виросла і зміцніла. На голові з'явились ріжки. Сарна любить гуляти на шкільному подвір'ї. А дружить із собакою Шариком і кішкою Муркою. (61 сл.)

Слайд 20

Граматичні завдання Визнач члени речення: На голові з'явились маленькі ріжки. (1в.) Сарна гуляє на шкільному подвір'ї. (2в.) Визнач частини мови. Встанови зв'язок між членами речення.

Слайд 21

Граматичні завдання Зроби звуко-буквений аналіз слів: Юрій, м'яч. У 1-2 реченні (3-4 для 2в.) першого абзацу підкресли дієслова. Поділи для переносу слова: з'явились, шкільний.

Слайд 22

Граматичні завдання У передостанньому реченні (останньому - 2в.) постав наголоси у словах. Визнач м'які, тверді приголосні: любить, маленькі. Визнач глухі, дзвінкі приголосні: школі, сарна.

Слайд 23

Шаблон: Доброгорська Г.В.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова