X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Використання інтерактивних методів навчання

Завантажити презентацію

Використання інтерактивних методів навчання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Використання інтерактивних методів навчання Методична комісія загальноосвітніх дисциплін керівник Чорномаз Т.М.

Слайд 2

Процес навчання нерозривно пов’язаний з таким поняттям, як методика навчання. Методика – це не те, якими книжками чи касетами ми користуємося, а те, як організоване наше навчання. Іншими словами, методика навчання – це форма взаємодії учнів і викладача в процесі навчання.

Слайд 3

З перших днів існування навчання і до сьогоднішнього дня склалися, утвердилися і здобули поширення усього три форми (методи) взаємодії викладачів і учнів: 1) пасивні методи; Учитель Учень Учень Пасивний метод Учень Це метод в якому викладач є основною фігурою уроку, а учні виступають у ролі пасивних слухачів. «Плюси»: можливість викласти велику кількість навчального матеріалу; відносно нескладна підготовка до уроку; зайнятість дітей (пишуть конспект або вправи); тиша на уроках. «Мінуси»: учні виступають у ролі пасивних слухачів; не зацікавленість (у більшості випадків), не уважність, мало форм роботи на уроці, найбільш неефективний з погляду засвоєння учнями навчального матеріалу, передбачений авторитарний стиль навчання.

Слайд 4

2) активні методи; Учитель Учень Учень Учень Активний метод Це метод за яким викладач та учні взаємодіють одне з одним у ході уроку й учні виступають не як пасивні слухачі, а як активні учасники уроку. Викладач і учні є основними дієвими фігурами на уроці. «Плюси»: широка взаємодія учнів з учителем, учні – активні учасники уроку, пропагується демократичний стиль навчання. «Мінуси»: мало творчості на уроках, вчитель спрямовує учнів на певні висновки.

Слайд 5

Учитель Учень Учень Учень Інтерактивний метод 3) інтерактивні методи; Інтерактивний («inter» - взаємний, «act» - діяти) означає взаємодіяти або перебувати в режимі бесіди, діалогу з будь-ким. Це спеціальна форма організації пізнавальної й комунікативної діяльності, упродовж якої учні виявляються залученими в процес пізнання, мають можливість розуміти й рефлексувати з приводу того, що вони знають і над чим міркують. Місце викладача зводиться до спрямування діяльності учнів на досягнення цілей уроку. Основними складовими інтерактивних уроків є інтерактивні вправи і завдання, що виконуються учнями.

Слайд 6

Мета застосування інтерактивних методів полягає: - в спонуканні учнів до активної творчої роботи; - у розвитку комунікативних навичок. Причини зниження якості проведення уроку: Часте і нецікаве фронтальне опитування; Використання одноманітних методів навчання; Подача матеріалу заради самого матеріалу; Завищений тиск на учнів з метою досягнення високих результатів; Швидке проходження матеріалу. Для зацікавлення учнів навчанням, необхідно: Використання різноманітних методів навчання; Підвищення активності учнів; Створення приємної невимушеної атмосфери на уроці; Ставлення за мету виховання особистості; Складність матеріалу, що вивчається, привести до рівня підготовленості учнів.

Слайд 7

Урок має бути цікавим заходом з чіткими правилами, під час якого викладач і учні, співпрацюють на професійному та особистісному рівнях з метою отримання стійкого досвіду навчання на все наступне життя.

Слайд 8

Інтерактивні методи навчання, орієнтовані на практику Методи, що використовуються для введення в тему уроку та активізації роботи учнів: Метод “АБВ” “Постав на голову” “Мозковий штурм” “Замальовування та записування ідей” Рольова гра “Бесіда за круглим столом”

Слайд 9

Інтерактивні методи навчання, орієнтовані на практику Методи розробки та поглиблення нового змісту навчання: Введення учнів в роботу на робочому місці Проблемні ситуації Робота в малих групах Креативні методи Розкриття теми через ланцюжок запитань Проектна робота Метод сценаріїв Використання Інтернету

Слайд 10

Інтерактивні методи навчання, орієнтовані на практику Методи контролю мети навчання та завершення навчальної теми, уроку: Робота в малих групах “Метод шпаргалок” Креативні методи Презентація “Комп’ютерна симуляція” “Зіткнення з реальними робочими ситуаціями”

Слайд 11

Недостатньо лише отримати знання; треба знайти їм застосування. Недостатньо тільки бажати; треба творити. Йоган Гете

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Педагогіка