Використання інтерактивних методів навчання
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Використання інтерактивних методів навчання Методична комісія загальноосвітніх дисциплін керівник Чорномаз Т.М.
Процес навчання нерозривно пов’язаний з таким поняттям, як методика навчання. Методика – це не те, якими книжками чи касетами ми користуємося, а те, як організоване наше навчання. Іншими словами, методика навчання – це форма взаємодії учнів і викладача в процесі навчання.
З перших днів існування навчання і до сьогоднішнього дня склалися, утвердилися і здобули поширення усього три форми (методи) взаємодії викладачів і учнів: 1) пасивні методи; Учитель Учень Учень Пасивний метод Учень Це метод в якому викладач є основною фігурою уроку, а учні виступають у ролі пасивних слухачів. «Плюси»: можливість викласти велику кількість навчального матеріалу; відносно нескладна підготовка до уроку; зайнятість дітей (пишуть конспект або вправи); тиша на уроках. «Мінуси»: учні виступають у ролі пасивних слухачів; не зацікавленість (у більшості випадків), не уважність, мало форм роботи на уроці, найбільш неефективний з погляду засвоєння учнями навчального матеріалу, передбачений авторитарний стиль навчання.
2) активні методи; Учитель Учень Учень Учень Активний метод Це метод за яким викладач та учні взаємодіють одне з одним у ході уроку й учні виступають не як пасивні слухачі, а як активні учасники уроку. Викладач і учні є основними дієвими фігурами на уроці. «Плюси»: широка взаємодія учнів з учителем, учні – активні учасники уроку, пропагується демократичний стиль навчання. «Мінуси»: мало творчості на уроках, вчитель спрямовує учнів на певні висновки.
Учитель Учень Учень Учень Інтерактивний метод 3) інтерактивні методи; Інтерактивний («inter» - взаємний, «act» - діяти) означає взаємодіяти або перебувати в режимі бесіди, діалогу з будь-ким. Це спеціальна форма організації пізнавальної й комунікативної діяльності, упродовж якої учні виявляються залученими в процес пізнання, мають можливість розуміти й рефлексувати з приводу того, що вони знають і над чим міркують. Місце викладача зводиться до спрямування діяльності учнів на досягнення цілей уроку. Основними складовими інтерактивних уроків є інтерактивні вправи і завдання, що виконуються учнями.
Мета застосування інтерактивних методів полягає: - в спонуканні учнів до активної творчої роботи; - у розвитку комунікативних навичок. Причини зниження якості проведення уроку: Часте і нецікаве фронтальне опитування; Використання одноманітних методів навчання; Подача матеріалу заради самого матеріалу; Завищений тиск на учнів з метою досягнення високих результатів; Швидке проходження матеріалу. Для зацікавлення учнів навчанням, необхідно: Використання різноманітних методів навчання; Підвищення активності учнів; Створення приємної невимушеної атмосфери на уроці; Ставлення за мету виховання особистості; Складність матеріалу, що вивчається, привести до рівня підготовленості учнів.
Урок має бути цікавим заходом з чіткими правилами, під час якого викладач і учні, співпрацюють на професійному та особистісному рівнях з метою отримання стійкого досвіду навчання на все наступне життя.
Інтерактивні методи навчання, орієнтовані на практику Методи, що використовуються для введення в тему уроку та активізації роботи учнів: Метод “АБВ” “Постав на голову” “Мозковий штурм” “Замальовування та записування ідей” Рольова гра “Бесіда за круглим столом”
Інтерактивні методи навчання, орієнтовані на практику Методи розробки та поглиблення нового змісту навчання: Введення учнів в роботу на робочому місці Проблемні ситуації Робота в малих групах Креативні методи Розкриття теми через ланцюжок запитань Проектна робота Метод сценаріїв Використання Інтернету
Інтерактивні методи навчання, орієнтовані на практику Методи контролю мети навчання та завершення навчальної теми, уроку: Робота в малих групах “Метод шпаргалок” Креативні методи Презентація “Комп’ютерна симуляція” “Зіткнення з реальними робочими ситуаціями”
Недостатньо лише отримати знання; треба знайти їм застосування. Недостатньо тільки бажати; треба творити. Йоган Гете
Схожі презентації
Категорії