X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Методика навчання обдарованих дітей

Завантажити презентацію

Методика навчання обдарованих дітей

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Навчання обдарованих дітей.

Слайд 2

Основні стратегії навчання обдарованих дітей: прискорення - більш швидкий темп вивчення навчального матеріалу; збагачення - збільшення обсягу навчального матеріалу.

Слайд 3

Варіанти організації навчання обдарованих дітей відокремлене навчання - спеціальні освітні установи для обдарованих дітей; сумісно-роздільне навчання - спеціальні групи (класи) для обдарованих у традиційному навчальному закладі; сумісне навчання - навчання обдарованих у звичному природному середовищі, в колі звичайних ровесників.

Слайд 4

Педагогічні технології навчання обдарованих дітей індивідуалізація освітньої діяльності в цілому в контексті особистісно-орієнтованого підходу; активізація навчання за рахунок проблемних, творчих методів з поступовою передачею обдарованому учневі ініціативи в організації своєї самостійної пізнавальної діяльності; встановлення партнерських ділових стосунків між учителем і учнем , що сприяє вільному вибору, розкутості, творчій винахідливості, домінуванню власної дослідницької практики, забезпечує право на складання індивідуальних освітніх програм з метою поглибленого вивчення навчальної дисципліни.

Слайд 5

Методи, що сприяють ефективній роботі з обдарованими дітьми: повага до прагнення учнів працювати самостійно; надання дитині свободи вибору щодо галузі застосування своїх здібностей; індивідуальне застосування навчальної програми; заохочення учнів до роботи над власними проектами; жодного тиску на дітей, створення атмосфери розкріпаченості; схвалення результатів діяльності у певній галузі для стимулювання бажання випробовувати себе в цій чи інших галузях;

Слайд 6

підкреслення ролі індивідуальних відмінностей; надання допомоги і підтримки дітям, які мають власний погляд і внаслідок цього відчувають тиск з боку інших; найефективніше використовування хобі, конкретних захоплень та індивідуальних нахилів; поблажливість до можливого безладдя; заохочення максимальної захопленості у спільній діяльності; постійне підтвердження того, що вчитель є однодумцем учнів, а не супротивником.

Слайд 7

Пам'ятка вчителю для роботи зі здібними та обдарованими дітьми Постійно працюйте над вихованням почуттів дітей, особливо обдарованих, вразливих і чутливих до всього, що стосується їхнього «Я». Допомагайте здібним, обдарованим дітям виробити адекватну я-концепцію і самооцінку, розвивати емпатію. Забезпечуйте сприятливу емоційну атмосферу, адже дитина набуває емоційного досвіду в процесі взаємодії з людьми. Дотримуйтеся порядку й дисципліни, обдаровані діти, як і всі інші, повинні знати межу допустимої поведінки. Скеровуйте енергію і творчість здібних і обдарованих дітей у потрібне русло, щоб їхня праця приносила користь.

Слайд 8

У роботі зі здібними, обдарованими дітьми використовуйте дослідницький метод, це активізує їхню роботу. Розвивайте здібності дітей, широко використовуйте метод самостійного набуття знань. Привчайте здібних, обдарованих дітей працювати спільно. Заохочуйте дітей, це стимулює їх. Тісно співпрацюйте з батьками здібних, обдарованих дітей.

Слайд 9

12 простих кроків для навчання обдарованих дітей у звичайному класі Спочатку з'ясуйте, що діти вже знають. Довіртеся тому, що вони вже вивчили і в чому мають успіхи. Не змушуйте їх виконувати ту роботу, над якою працює весь клас Пропонуйте дітям займатися альтернативною пізнавальною діяльністю замість того, щоб виконувати різні тренувальні вправи. Дайте змогу їм реалізувати комплексні та абстрактні ідеї. Виявіть їхні інтереси та організуйте подальшу роботу дітей навколо цих інтересів. Надайте учням деяку свободу вибору заняття під час уроку за рахунок «викупленого» часу.

Слайд 10

Дозвольте їм навчатися швидше, ніж їхні однолітки. Уникайте читання нотацій дітям та інших методів, які вчителі полюбляють використовувати в критичних ситуаціях. Довіряйте дитині, якщо вона вивчає щось нетрадиційним шляхом. Допоможіть дітям знайти таких самих однолітків, як і вони. Надихайте їх до постійного пошуку та вибору діяльності, Давайте дітям можливість реалізувати свої ідеї та оцінювати свою роботу.

Слайд 11

У роботі з обдарованими дітьми вчитель не повинен: постійно розхвалювати обдарованого учня за індивідуальні успіхи, краще заохочувати його до спільних занять з іншими дітьми; не слід надмірно вдаватися до навчання з елементами змагання. Обдарована дитина частіше буде переможцем, що може викликати неприязне ставлення інших дітей; підкреслювати винятковість обдарованої дитини чи, навпаки, зловмисно її принижувати, застосовувати сарказм; суворо регламентувати повторювальні занять.

Слайд 12

Вимоги до вчителя, який працює з обдарованими учнями Учитель, який працює з обдарованими учнями, повинен знати: основну теоретичну базу обдарованості; форми та методи виявлення обдарованих дітей; перспективні педагогічні технології, що сприяють становленню та розвитку обдарованості; основи розробок програм навчання обдарованих; методики експериментально дослідницької роботи;

Слайд 13

Вимоги до вчителя, який працює з обдарованими учнями Учитель, який працює з обдарованими учнями, повинен уміти: будувати навчання обдарованих дітей на основі діагностичних обстежень; складати й реалізовувати індивідуальні програми розвитку таких дітей; самостійно визначати проблеми, ставити завдання та добирати ефективні форми й методи навчання; консультувати учнів, батьків та інших педагогів з проблем обдарованості.

Слайд 14

Вчитель: має бути доброзичливим і чуйним; знати психологічні особливості обдарованих дітей, розуміти їх; мати високий рівень інтелектуального розвитку; мати широке коло інтересів і вмінь; мати почуття гумору; бути самокритичним, постійно самовдосконалюватися; бути жвавим і активним; бути емоційно стабільною людиною; уміти модифікувати навчальні програми; мати досить високу самооцінку, позитивну «Я-концепцію»; мати творчий особистий світогляд.

Слайд 15

Основні заповіді вчителя Люби дітей, захищай їх любов'ю і правдою. Не нашкодь. Знайди у дитині добре. Навчи дітей думати й любити. Виховуй без примусу. Жодного дня без нового. Учитель - друг і помічник учня у його розвитку і самовдосконаленні. Виховуй, спираючись на природу учня. Учитель - автор власної програми, системи, методів роботи. Учитель вчить інших до того часу, поки сам вчиться.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Педагогіка