X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ З ТЕМИ «ДРУГОРЯДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ»

Завантажити презентацію

УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ З ТЕМИ «ДРУГОРЯДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ З ТЕМИ «ДРУГОРЯДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ» Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Дати відповіді на запитання й виконати завдання. 1.На що вказує означення? Які види означень ви знаєте? Навести приклади. 2.Як називається образне означення в художньому мовленні? Яка його стилістична роль? Відповідь проілюструвати прикладами. 3.Чому, на вашу думку, прикладка є різновидом означенням? Назвати основні правила правопису прикладок.

Слайд 3

4.Що таке додаток? Як відрізнити прямий додаток від непрямого? 5.Які види обставин вам відомі? Чим вони виражаються, на які запитання відповідають? 6.Яким членом речення виступає порівняльний зворот? 7.Які другорядні члени речення можуть належати до групи підмета і до групи присудка, а які — лише до групи присудка? Довести це на прикладах

Слайд 4

Робота з текстом (робота за варіантами) 1.Прочитати текст. Дібрати до нього заголовок. 2.З’ясувати стильову належність висловлювання. Назвати граматичні основи речень. 3.Схарактеризувати другорядні члени речення групи підмета і групи присудка (усно).

Слайд 5

Синтаксичний розбір речень 1.Прочитати текст. Довести, що висловлювання належить до художнього стилю. Яке речення за будовою є «зайвим»? Цілими днями Улянка блукала в лісі. Її вабив таємничий Одудів яр. Любила лежати дівчинка у високій траві на галявині. Ця галявина була як райдужне око старого лісу. Лежала дівчинка на галявині, і полуденна спека пашіла млістю й духом нагрітого листя. Вона відчувала себе маленькою хазяйкою в цьому лісі! (За О. Донченком). 2.Зробити синтаксичний розбір простих речень, користуючись алгоритмом.

Слайд 6

Творче моделювання 1.Доповнити народні вислови, дібравши їх продовження з другого стовпчика. Записати їх, розставляючи потрібні розділові знаки. 2.Зробити синтаксичний розбір речень. 1.Рідний край 2.Кожному мила 3.Кожний край 4.Жити 5.Узявший меч своя сторона. має свій звичай. від меча й пропаде. вітчизні служити. земний рай.