займенник
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Інтерактивна вправа « Мозкова атака» -Які ви знаєте частини мови? - Що називається іменником? -Що називається прикметником? - Що називається числівником? - Наведіть приклади вивчених частин мов.
Займенник Частина мови, яка не називає, а лише узагальнено вказує на предмети ознаки кількість співвідносні з Іменниками прикметниками числівниками Хто? Що?
Кількість займенників невелика, але вживаються вони дуже часто (зв’язують текст, допомагають уникнути повторів). Висока узагальненість значення. Конкретне значення стає зрозумілим із контексту.
Словниковий диктант Зелений, асфальт, Йосип,молотьба,елеватор, нігті, грибник. Завдання: -пояснити орфограми; - назвати частини мови; - розібрати за будовою слово грибник; -з перших букв кожного слова і суфікса останнього утворити слово-займенник
Знайдіть займенники у словах Микола Вінграновський, Василь Стус, артист, Собінов, виборний Макогоненко, Самійло, Панас, Катруся, Матвійко, Сиваш, цейлон, кусінчик, кусючий, м'який, нашатир, Тимко.
Робота з підручником Вправа 232 а) Бесіда за змістом прочитаного: -Скільки займенників в нашій мові?(кілька десятків) - Яке місце вони посідають за частотою використання?(третє місце серед інших частин мов) - Виписування займенників
Визначити синтактичну роль займенника у реченнях У нашого Омелечка невеличка сімеєчка. Тільки він та вона, та старий, та стара. Скільки вовка не годуй, а він у ліс дивиться. Хто говорить — сіє, хто слухає — жне. Приємне слово — всім до любові, а мова гірка — кожен тіка.
Займенники – граматично різноманітні слова. Мають різні морфологічні ознаки. Усі змінюються, але по-різному.
Інтерактивна вправа “Незакінчене речення” Сьогодні на уроці ми ознайомилися… Сьогодні на уроці ми з’ясували… Сьогодні на уроці ми навчилися… Сьогодні на уроці ми розвивали…
Порівняти тексти Холодно взимку зайчикові.Вибіг зайчик на узлісся. Мороз тріщить. Сів Зайчик під кущем, простяг лапки до місяця просить: - Місяцю любий,погрій Зайчика променями, бо довго ще сонечка чекати. Холодно взимку зайчикові.Вибіг він на узлісся.Мороз тріщить. Сів сіренький під кущем, простяг лапки до Місяця, просить: - Місяцю любий, погрій мене променями,бо довго ще сонечка чекати.
Прочитайте вірш Ми посіяли горох із матусенькою вдвох. Минуло кілька днів - він зійшов, зазеленів. Буду їсти залюбки я з горохом пиріжки. Завдання: знайти граматичну основу в кожному реченні; проаналізувати підмети –ми, він, я.
Цікава граматика Займенники той, хто часто ходять у парі Доточіть прислів'я: Довго сміється той, … Хто копійки не шанує, … Чия відвага, … Хто був на коні, … Кого мішок наполохав, … Чого Івась не навчиться, … хто сміється останній. той гривні не варт. того й перемога. той був і під конем. той торби боїться. того й Іван не знатиме.
Загадки - жарти Який займенник жіночого роду став спортивним терміном? До якого займенника слід додати одну літеру, щоб перетворити його в провалля?
Інтерактивна вправа “Незакінчене речення” Сьогодні на уроці ми ознайомилися… Сьогодні на уроці ми з’ясували… Сьогодні на уроці ми навчилися… Сьогодні на уроці ми розвивали…
Схожі презентації
Категорії