X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
4 клас. Займенник

Завантажити презентацію

4 клас. Займенник

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Прочитай вірш. Випиши з нього займенники. Хороші друзі в мене є, і ми – одна сім’я. Ми завжди думаєм одне – і ти, і він, і я. Нам любе сонце й тихий гай, долини і поля. ми дуже любим рідний край – і ти, і він, і я!  

Слайд 4

Слайд 5

2. Спиши речення. Займенники, що у дужках, використай у потрiбнiй формі. О, слово рідне - чисте джерело, (я) з дитинства в юність привело. За (ти) завше будуть мандрувати очі материнські i білява хата. Всім серцем любіть Україну свою - i вічно ми будемо з (вона).  

Слайд 6

Слайд 7

3. Перебудуй текст, замінивши 1-шу особу однини на 2-гу особу однини. Я блукав по весняному лiсi. Настрій у мене був піднесений. Я радів весні. Та раптом мені почулося жалібне попискування. На лiсовiй стежині я побачив зайчика, який потрапив у сільце. Він дивився на мене вологими очима i тремтів вiд страху. Моє дитяче серце підказало, як треба діяти ... Зайчик зупинився , вдячно подивився на мене i подався геть.  

Слайд 8

Слайд 9

4. Постав займенники у потрібній формі. Запиши словосполучення. З (вона), пiд (ми), за (ти), перед (вiн), вiд (ви), у (вони), до (ми), у (він), зі (я), попереду (ми).  

Слайд 10

Слайд 11

5. Прочитай речення. Випиши займенники. Визнач їх особу і число. 1. Сніговик вони ліпили, поки вистачило сили. 2. Ми є діти українські, хлопці і дівчата. 3. Ти постаєш в ясній обнові, як пісня линеш, рідне слово. 4. Ой вишеньки-черешеньки,червонії, спілі, чого ж бо ви так високо виросли на гіллі? 5. Я люблю вас дуже-дуже, ви — мої найкращі друзі! 7. Поплив човен в синє море, а воно заграло.  

Слайд 12

Слайд 13

6. Спиши текст, заміни іменник «весна» відповідними займенниками. Весна здається дівчинкою. Весну можна побачити на лузі, коли там верби розпушуються, чи в полі, коли весною квіти пишаються. Або на річці, коли на весну заглядається синя річка.

Слайд 14

Слайд 15

7. Виправте неправильно побудовані речення, уникаючи двозначності, і запишіть їх. 1. У неділю Лариса зустрічатиме свою маму. Вона буде у червоній сукні. 2. Ми підійшли до клумби школи, навколо якої росли дерева. 3. Раптом заєць наскочив на вовка. Він злякався і почав тікати.

Слайд 16

Слайд 17

8. Добери замість крапок відповідні займенники. Запиши речення. … люблю свою рідну країну – дивовижну Україну. … чудово вміє малювати квіти, птахів та комах. … пишалася своєю біленькою хатинкою. … завжди говориш правду. … пообіцяли маленькому Петрику подарувати собаку. … захищаємо честь класу у спортивних змаганнях. … поїдете у чудову та дивовижну подорож.

Слайд 18

Слайд 19

Вони – друзі птахів. Пташка влетіла в хату. Вона замерзла й шукала затишку. Малята нагодували її. Діти відчинили квартирку. Узимку прилетіла синичка до вікна . 9. Перестав речення у тексті, віднови текст та запиши його.

Слайд 20

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова