X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СТИЛІСТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЗАСОБІВ СЛОВОТВОРУ

Завантажити презентацію

СТИЛІСТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЗАСОБІВ СЛОВОТВОРУ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

а) за допомогою суфіксів; б) префіксів; в) основоскладання; г) словоскладання. Згрупуйте і запишіть слова за способами словотвору:

Слайд 3

Прочитайте речення. Назвіть стилістичні засоби словотвору. Випишіть речення, в яких є слова, утворені способом осново- та словоскладання… Поясніть стилістичну роль цих засобів.

Слайд 4

Сонечко пломенисто гралося у небі, вітерець жвавенько хитав деревами, що попадалися де-не-де по дорозі, і шумів у міських садочках (Марко Вовчок).

Слайд 5

У Сквирі, в тихій, Живе мій друг, старий казкар вечірній (М. Рильський).

Слайд 6

Перепишіть речення. Які стилістичні відтінки мають використані в них складні слова? Підкресліть їх як члени речення. 1. І він хвилюється. Солодкозвучна мова, скорившись розміру віршованих дворядь, розполивалася… (М. Бажан).

Слайд 7

2. Хліб-сіль, вода і світанковий світ, Шовки небес і сині очі квітня (А. Малишко).

Слайд 8

3. А коси у неї були чорні пречорні, а очі вона мала сині-пресині, а найбільша урода її добре-предобре серце (Народна творчість). 4. Однак такі написання можуть бути і традиційними, що відбивають правопис кирило-мефодіївського періоду (З підручника).

Слайд 9

Творча робота в групах (3 групи) Напишіть по 10 слів з стилістично забарвленими суфіксами (група 1), префіксами (група 2), складними словами (група 3).

Слайд 10

Домашнє завдання Підберіть і запишіть по 3 речення, в яких би знайшли відображення стилістичні засоби суфіксів, префіксів та складних слів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова