X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПРАВОПИС СЛІВ ІЗ НЕНАГОЛОШЕНИМИ ГОЛОСНИМИ

Завантажити презентацію

ПРАВОПИС СЛІВ ІЗ НЕНАГОЛОШЕНИМИ ГОЛОСНИМИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРАВОПИС СЛІВ ІЗ НЕНАГОЛОШЕНИМИ ГОЛОСНИМИ

Слайд 2

Записати слова у дві колонки: а) з ненаголошеним е; б) з ненаголошеними. Ет..кетка, д..сятий, еф..ктивний, нож..ці, кат..горія, ап..льсин, т..жневий, доб..реться. Ключ. Підкресливши першу букву у кожному слові, прочитаєте назву одного з віршів І. Франка.

Слайд 3

2. Ож..ледиця, др..жати, ож..вати, л..генький, ел..гантний, в..шневий, ж..рненький, кл..котіти, ст..пи, евр..ка, н..зенько, адр..сат, кр..ниця, ож..вати, нап..кти, дал..чінь, р..ве. Ключ. Підкресліть у кожному слові першу букву — прочитаєте ім’я та прізвище автора повісті «Зачарована Десна».

Слайд 4

Перекласти речення з російської мови на українську. Порівняти правопис букв е та и в обох мовах. Листва на березах была еще почти вся зеленая (І. Тургенєв).

Слайд 5

Серебристые поля смеркали в темном небе над спящей деревней, и одна из звезд, зеленая, по-летнему нежная, особенно добро мерцала мне из далеких глубин галактики (Ю. Бондарев).

Слайд 6

Переписати текст і вставити пропущені букви е та и. Сонце давно вже зайшло. Але його проміння освітлювало ще з-за гор..зонту верхи в..л..т..нського нагромадж..ння хмар, що насувалися з заходу на все небо. Хмара була важка, темно-темно-синя, внизу зовсім чорна, а самий верх її здавався жовтим. В..личні німі зловісні бл..скавиці горобиної ночі палахкотіли, не вгасаючи, між шарами хмар.

Слайд 7

Переписати текст і вставити пропущені букви о та е. Пояснити їх правопис. Довгі гармати з витягнутими далеко вперед ж..рлами було закрито новими брезентовими ч..хлами. Люди в шлюпці мали ш..стеро весел, і, хоч звичайно вона ходила під ч..тирма веслами, тепер вони налягли на всі шість.

Слайд 8

Дати відповіді на запитання 1. Які букви пишуться на місці ненаголошених голосних? 2. Як перевірити ненаголошені голосні? 3. Назвати приклади слів, що не перевіряються за допомогою наголосу.

Слайд 9

Домашнє завдання Виписати 5–6 прикладів народної мудрості, в яких є слова із ненаголошеними голосними. Пояснити їх правопис.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова