X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Узагальнення знань і вмінь щодо кореня і спільнокореневих слів

Завантажити презентацію

Узагальнення знань і вмінь щодо кореня і спільнокореневих слів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Буткова Людмила Олександрівна вчителька початкових класів Холминської ЗОШ І-ІІІ ступенів Корюківського району УРОК-ГРА з української мови (2клас) Узагальнення знань і вмінь щодо кореня і спільнокореневих слів

Слайд 2

Тема уроку Узагальнення знань і вмінь щодо кореня і спільнокореневих слів

Слайд 3

Мета Узагальнити, закріпити знання дітей з теми «Корінь слова. Спільнокореневі слова», удосконалювати вміння визначати і добирати спільнокореневі слова, виділяти корінь, формувати увагу до лексичного значення слова, розвивати зв’язне мовлення, виховувати любов і бережливе ставлення до природи.

Слайд 4

Мультимедійне обладнання, картки для індивідуальної роботи, пазл-картина, картки для домашнього завдання (диференційовані) з розмальовками. Тип уроку Урок узагальнення та систематизації знань

Слайд 5

І. Організація початку уроку Холодно зараз у лісах і лугах, Холодно зайчикам, лискам, птахам. Затишно, тепло в класі у нас. - Доброго дня вам! – вітаю я вас.

Слайд 6

ІІ. Перевірка домашнього завдання 1. Робота за картками Картка 1 Додаткове завдання ( усно ). Назвати з записаних слів іменники. Що вони означають? (Відповідь: назви предметів) До поданих слів дібрати спільнокореневі, записати і позначити корені. Мороз -________________________. Хмара -________________________.

Слайд 7

Картка 2 Прочитати українську народну пісеньку, підкреслити спільнокореневі слова, позначити корені. Додаткове завдання ( усно ). - Назвати звертання. Як виділяються на письмі слова-звертання? ( Відповідь: комами або знаком оклику.) Іди, іди, дощику, Зварю тобі борщику. Тобі - каша, мені – борщ, Щоб ішов хороший дощ!

Слайд 8

2.Перевірка домашньої вправи 76, с. 35 ( Відповідь: пень.) - Від якого слова утворилися ці слова? ( Відповідь: опеньки, пеньки, опенят, пень.) - Які спільнокореневі слова ви знайшли в даному вірші? - Чи можна його поділити для переносу? Чому? ( Відповідь: ні, воно складається з одного складу.)

Слайд 9

3. Повторення правил про корінь слова - Що таке корінь слова? - Як визначити корінь слова?

Слайд 10

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку На сьогоднішньому уроці ми з вами повторимо та узагальнимо знання з теми «Корінь слова та спільнокореневі слова». А також удосконалюватимемо вміння добирати спільнокореневі слова і визначати в них корінь. Та й урок у нас буде незвичайний - урок-гра, а саме ми з вами будемо складати пазл. - А що таке пазл? ( Пазл – головоломка, мозаїка, задача, в якій потрібно зібрати цілу картинку із багатьох деталей кривої форми. )

Слайд 11

ІУ. Закріплення та узагальнення знань, умінь, навичок 1. Опрацювання запитань і завдань для повторення (с.36). - Які слова називають спільнокореневими? Наведи приклади. - Чи завжди частини слів, які вимовляються і пишуться однаково, є спільним для них коренем? - Прочитай. В якому з рядків наведено спільнокореневі слова: 1) сміливий, безстрашний, хоробрий; 2) зима, зимовий, перезимувати; 3) літо, літак, літера? - Розкажи, як знайти корінь у слові золотиться? - Склади речення зі словами, спільнокореневими із словом золотиться. ( Виставляння 1 частини пазла. )

Слайд 12

2. « Мозковий штурм » - Прочитати пари слів. - Подумайте, які з них є спорідненими. Син - синок, вода – водичка, літати – літак, вечір - вечірній, гора – горіти. - Чому пара слів «гора – горіти» не є спорідненими?

Слайд 13

3.Гра « Знайди зайве слово » Сова, совеня, совиний, совок.

Слайд 14

Баба, бабуся, бабочка, бабусин.

Слайд 15

Голуб, голубка, голубий, голубиний. ( Виставляння 2 частини пазла. )

Слайд 16

4. Каліграфічна хвилинка - Зима, зимовий, зимувати.(Зразок слів записаний у зошитах.) - Прочитайте подані слова, що їх об’єднує? (Однаковий корінь і значення.) - Який висновок можна зробити? ( Ці слова спільнокореневі.) - Запишіть ці слова каліграфічно, охайно. - Поставте до них запитання. - Що вони виражають? ( Назву, ознаку і дію предмета. ) - Складіть усно речення зі словом, що виражає ознаку предмета. - Запишіть речення.( Який чудовий зимовий ліс!) - Який розділовий знак поставили вкінці речення, чому? ( Виставляння 3 частини пазла. )

Слайд 17

5.Колективна робота До поданих слів допишіть спільнокореневі слова - назви дій та ознак. Що? Який? Що роботи? Дружба Риба Розум Лінь ( Виставляння 4 частини пазла. ) дружний розумний розуміти лінуватись лінивий дружити рибний рибалити

Слайд 18

Фізкульхвилинка Добре те, що сонце світить, (Діти підводять руки догори.) Добре те, що віє вітер, (Діти кистями виконують рухи, як віялом.) Добре те, що цей ось ліс (Діти присідають.) Разом з нами ріс і ріс. (Діти повільно підводяться.) Добре те, що в нашій річці (Діти розводять руки в сторони.) Чиста, не брудна вода, (Діти хитають головою із сторони в сторону.) І мене матуся рідна (Діти крокують на місці.) Після школи зустріча. (Діти плескають у долоні.) Добре гратися надворі, (Діти підстрибують.) Добре вчитися у школі, (Діти сідають на місця.) Добре плавати в ставу, (Діти імітують рухи плавця.) Добре те, що я живу! (Діти підносять руки догори.)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова