X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СКЛАДНІ ВИПАДКИ ПРАВОПИСУ СЛІВ ІЗ НЕНАГОЛОШЕНИМИ ГОЛОСНИМИ

Завантажити презентацію

СКЛАДНІ ВИПАДКИ ПРАВОПИСУ СЛІВ ІЗ НЕНАГОЛОШЕНИМИ ГОЛОСНИМИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СКЛАДНІ ВИПАДКИ ПРАВОПИСУ СЛІВ ІЗ НЕНАГОЛОШЕНИМИ ГОЛОСНИМИ

Слайд 2

Орфографічний практикум На місці крапок поставити пропущені букви та пояснити їх правопис. Бл..щати, вин..сений, м..не, ш..рочезний, акт..візу вати, пл..нарний, скр..піти, характ..р..зувати, тр..тина, зас..лити, д..сятий, л..йт..нант, р..зультат, розв..вати, зал..вати,

Слайд 3

Переписати слова і вставити пропущені букви е, и. Пояснити їх правопис. Виділити слова, написання яких перевіряється за словником. Розд..влятися, гал..рея, пробл..матичний, кр..ва вий, стр..мати, заб..рати, невм..рущий, завм..рати, т..рплячий, прод..ш..вити, усвідомл..ний, зб..р..гти, кр..тич ний, б..р..жливий,

Слайд 4

Вставити в слова пропущені е, и. Які з поданих слів можна об’єднати за спільною значущою частиною? Довести. Кр..га, б..р..за, пр..б..р..жний, л..стопад, л..стоноша, б..р..зняк, кр..жень, ж..в..й, кр..ж..на, кр..шталь, л..стівка, л..стя, б..р..з..нь, кр..жинка, б..р..говий, б..р..гти, б..р..г.

Слайд 5

Прочитати прислів’я. Пояснити їх значення. До яких частин мови належать слова з ненаголошеними е, и? Дібрати до них спільнокореневі й записати групи слів. Хвилина годину береже. Життя прожити — не поле перейти. ІЦо знаєш, що вмієш — те за плечима не носиш. Весна багата на квіти, а хліба в осені просять.

Слайд 6

До виділених у реченнях фразеологізмів дібрати з довідки синоніми, пояснити в них правопис слів із ненаголошеними е, и. 1. Таке було мишастеньке, таке тендітне, а от дивися — вже на порі. 2. А в лісах тих розвелося багато всякого звіра, птаства, як цвіту в городі.

Слайд 7

3. Тільки заїхав, дивись, уже й кінець загінці, знову повертай: за півгодини сорочка, як хлющ. 4. Квартиру вам однаково дали б,— зауважив Байдачий,— Е, це ще баба надвоє ворожила. 5. Хоч батько й копійки не має за душею, але все рівно почуває себе людиною.

Слайд 8

Прочитати приповідки, прислів’я, приказки та народні прикмети. Як ви їх розумієте? Пояснити. Виділити слова з ненаголошеними е, и. До яких правил їх можна навести як приклади? Накреслити таблицю й заповнити її.

Слайд 9

Багатий дивується, чим бідний годується. Багачеві ведеться, бо йому й півень несеться. Краще переконувати словами, ніж кулаками. Біда — великий учитель. Біда не ходить лісом, а між людьми. Тиха вода береги ломить

Слайд 10

Літо з дощами — осінь з грибами. Багато зимою інею — на врожай. Сонце на літо, а зима на мороз. Про землю піклуйся — золотим зерном милуйся. Зимою день малий, нитка довга, а весною день великий, а нитка коротка. Орачеві земля — мати, а ледарю — мачуха. Яка пшениця, така й паляниця. Ліс великий, а путнього дерева не знайдеш.

Слайд 11

Домашнє завдання Виписати з орфографічного словника 50 слів з ненаголошеними голосними, що не перевіряються за допомогою наголосу, і запам’ятати їх.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова