ВПРОВАДЖЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО – КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У РОБОТІ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Впровадження та використання інформаційно – комунікаційних технологій у роботі шкільної бібліотеки Пєстрікова Олена Миколаївна, бібліотекар Вільнянської гімназіїї “Світоч”
Актуальність Бурхливе зростання інформаційного потоку, необхідність вміння вільного орієнтування в інформаційному просторі: пошук необхідного джерела інформації; опрацювання; використання для своїх потреб. Підготовка молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві.
Потреба у радикальній зміні галузі (освіта) Україна має одну з найкращих в Європі освітніх систем, котра здатна запропонувати школярам глибокі і систематичні академічні знання. Наша школа не зорієнтована на практику. Роботодавці ( вітчизняні) відмічають низький практичний рівень знань.
Інформація для роздуму За кількістю користувачів Інтернетом Україна на 85-му місці в світі, за кількістю персональних комп’ютерів – на 78-му. Причина: Немає єдиної державної політики, координаційних дій з упровадження інформаційних технологій і розпорошення коштів. Ми приречені вийти на вищий інформаційний рівень : виїзне засідання Комітету Верховної Ради // Освіта України. - 2007. - № 23. - С. 1,5.
Шляхи реформування Освіта Забезпечення в доступності здобуття якісної освіти Постійне оновлення змісту освіти та організації навчально-виховного процесу Потреба державної підтримки. Комп’ютеризація навчальних закладів Впровадження інформаційних технологій Забезпечення прискореного, випереджального розвитку освіти Шкільна бібліотека Комп’ютеризація Використання традиційних фондів у друкованому вигляді й електронних ресурсів Оптимальне поєднання традиційних форм бібліотечної роботи з інноваційними Вдосконалення матеріально-технічної бази Забезпечення рівного доступу до якісної освіти учасників навчально-виховного процесу Пошук і створення нових інноваційних джерел інформації Доступ до світових інформаційних ресурсів через Інтернет
Нові вимоги до сучасного бібліотекаря Вміння працювати з: володіння основами комп’ютерної грамотності, навичками аналітичної та проектної роботи; аудіовізуальними і електронними документами; сучасною технікою.
Проект “Система каталогів та картотек у бібліотеках – основа довідково-бібліографічного апарату”
Пошук інноваційних джерел інформації Електронна реклама інформаційних джерел при опануванні тем загальноосвітніх програм
Створення нових електронних документів Довідково-інформаційний друкований орган шкільної бібліотеки газета “Бібліофіл”
Підготовка і випуск бібліографічних видань Рекомендаційний бібліографічний показчик “Українські ювіляри та ювілеї”
Подяка Велика подяка когорті професіоналів за професійне спілкування, що являється вагомим важелем у підвищенні моєї кваліфікації, у розвитку бібліотечної справи!
Схожі презентації
Категорії