Співпраця загальноосвітнього навчального закладу щодо організації профільного навчання з позашкільними та вищими навчальними закладами Володимир Федорович Вовк
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Співпраця загальноосвітнього навчального закладу щодо організації профільного навчання з позашкільними та вищими навчальними закладами Володимир Федорович Вовк директор Новомерчицької ЗОШ І-ІІІ ступенів
Школа малокомплектна. Як навчальний заклад І-ІІІ ступенів функціонує з 1990 року 1994 р. – введене поглиблене вивчення географії 2003 р. профільне навчання (природничий напрям, біолого-географічний профіль)
ГОЛОВНА НАУКОВА ІДЕЯ: РОЗКРИТТЯ ПРИРОДНИХ ЗДІБНОСТЕЙ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ ШКІЛЬНОЇ ГЕОГРАФІЇ
ПРИНЦИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ: добровільність вибору; безперервність; доступність; результативність.
ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ: довготривала допрофільна підготовка; профільне навчання; профільні навчальні практики; предметні конкурси і олімпіади; індивідуальна робота, МАН; співробітництво з обласною станцією юних туристів і ХНУ імені В. Н. Каразіна.
ФОРМИ СПІВПРАЦІ З ХОНМІБО: організаційно-правова допомога; методична допомога; вивчення ЕПД, сприяння його узагальненню і поширенню; розробка авторських програм спецкурсів.
НАПРЯМКИ РОБОТИ ФІЛІАЛУ КАФЕДРИ ФІЗИЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ ТА КАРТОГРАФІЇ ХНУ ім. В. Н. КАРАЗІНА зміцнення навчально-матеріальної бази з географії; наукові консультації для вчителів і учнів; виїздні засідання кафедри; здійснення керівництва науковою роботою учнів; розробка авторських програм виробничі практики студентів на базі школи.
ВИЇЗДНІ ЗАСІДАННЯ У РАМКАХ СЕМІНАРІВ Учасники Всеукраїнського семінару з проблем викладання географії у Новомерчицькій школі
ЕКСКУРСІЇ Доцент ХНУ ім. В. Н. Каразіна В. Г. Космачов з учнями школи на Великих Кам’янських відслоненнях
ФОРМИ СПІВПРАЦІ З ХАРКІВСЬКОЮ ОБЛАСНОЮ СТАНЦІЄЮ ЮНИХ ТУРИСТІВ: гуртки юних геологів і юних географів-краєзнавців; виїздні заняття співробітників облСЮТур з учнями; екскурсії на облСЮТур.
УЧАСТЬ У ОБЛАСНИХ ЗАХОДАХ, ЯКІ ПРОВОДИТЬ облСЮТур На етапі “Дослідження водойми” обласного зльоту юних туристів-краєзнавців, 2004 р. Команда Новомерчицької школи на обласному зльоті юних краєзнавців, 2004 р.
РОБОТА В ПРОФІЛЬНИХ ТАБОРАХ облСЮТур Дослідження грязьового вулкану. Профільний табір “Керч”, 2006 р.
СПІЛЬНІ НАВЧАЛЬНІ ПРАКТИКИ ЗІ СТУДЕНТАМИ ХНУ ім. В. Н. КАРАЗІНА ТА ГУРТКІВЦЯМИ облСЮТур Екскурсія по національному парку “Святі гори”, 2005 р.
РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ Досвід роботи школи з безперервної географічної освіти узагальнено на обласному рівні. Підготовлено і видано з грифом МОН України 5 навчальних посібників. За останні 3 роки 5 робіт вчителів школи відзначені дипломами і грамотами обласного ярмарку ЕПД. Написано і захищено 2 дипломні роботи. Підготовлено 6 авторських програм.
РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ: За останні 10 років підготовлено: переможців IV туру Всеукраїнських олімпіад – 5; переможців ІІІ туру (республіканського) конкурсів МАН (секції географії та геології) – 6; переможців обласного туру олімпіади з географії – 17; переможців обласного туру конкурсу МАН – 14; абсолютних переможців обласної олімпіади з геології - 19.
Схожі презентації
Категорії